# YI Technology Hacked #

LOEN

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
408
504
offset
Saldırı Timleri adına Çin merkezli YI Technology (Xiaoyi)
isimli teknoloji üretim şirketinin subdomaini hacklenmiştir.

yi-technology-logo.jpg

ZONE

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Hem yasak olsa İsviçre datalarını nasıl yaydılar? Hayır sub domain Takeover bu o kadar kesin ve eminim.
İsviçre datalarını nasıl yaydılar.
Acaba isviçrenin Kuranı-Kerim'i yakmasından dolayı Anka Red Team (tebrik ederim) bu bilgileri isviçreye ders olsun ve ellerinde bir çok kritik veri olmasına rağmen bir kısmınıda kamuoyuna bu bilgileri paylaştığını bilmiyormuydun?
Hatta forumda yayınladılar üstelik tweet bile attılar bir sürü isciçre vatandaşlarının büyük bir çoğunluğunun gmail ve şifrelerini hacklediler.
Ve bütün bunları Kuranı-Kerim'i yaktılar diye ve belirtmişler "Hiçbir ülkenin bir dine veya kutsal kitaba saldırısı kabul edilemez bir olaydır."
Ve zaten saldırı bittikten sonra isviçreye ve diğer belirttikleri ülkelere saldırı yapmak yasaktır bu forumda dediler.
Yaniiiiii hem dataları yaymada haklılar.
Okumamışsın sanırım şu konuya bak :
Dataları paylaaştıkları konu: https://www.turkhackteam.org/konular/isvec-datalari-sweden-databases-leaked.2032918/
Diğer konuda şu ülkelere saldırı yasak diye bir konu vardı ama bulamadım.

ByRoots

Yeni üye
1 Nis 2023
10
8
İsviçre datalarını nasıl yaydılar.
Acaba isviçrenin Kuranı-Kerim'i yakmasından dolayı Anka Red Team (tebrik ederim) bu bilgileri isviçreye ders olsun ve ellerinde bir çok kritik veri olmasına rağmen bir kısmınıda kamuoyuna bu bilgileri paylaştığını bilmiyormuydun?
Hatta forumda yayınladılar üstelik tweet bile attılar bir sürü isciçre vatandaşlarının büyük bir çoğunluğunun gmail ve şifrelerini hacklediler.
Ve bütün bunları Kuranı-Kerim'i yaktılar diye ve belirtmişler "Hiçbir ülkenin bir dine veya kutsal kitaba saldırısı kabul edilemez bir olaydır."
O zaman kurallar da çiğnene biliyor.

ByRoots

Yeni üye
1 Nis 2023
10
8
Sayfayı yenilermisin?
Ve tekrar oku
Okudum ama bana hala şu an ki yaptıkları saldırı çok saçma geliyor. Subdomaini sözde "hacklemiş" bile olsa datalarına ulaşabilir. Teknoloji sitesi olacak ve sub domaini "ID" olacak ve MySQL falan kullanmayacak bu biraz uçuk geliyor. Yaptığı saldırı sub domain Takeover olduğu için verileri istese de paylaşamaz. Sadece gösteriş olsun diye ya İndex atar.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Okudum ama bana hala şu an ki yaptıkları saldırı çok saçma geliyor. Subdomaini sözde "hacklemiş" bile olsa datalarına ulaşabilir. Teknoloji sitesi olacak ve sub domaini "ID" olacak ve MySQL falan kullanmayacak bu biraz uçuk geliyor. Yaptığı saldırı sub domain Takeover olduğu için verileri istese de paylaşamaz. Sadece gösteriş olsun diye ya İndex atar.
Ama buda bir hack.Mesela insan faktörünü yani sosyal mühendisliği kullanarak yapılan hackte bir hacktir.Yeterki sisteme sızsın, çökertsin, dataları görebilsin hatta ve hatta admin ve şifresini bulmak bile yarım hack gibi birşey.Belki başka bir açık kullanmıştır nereden biliyorsun?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.