Yurtdışında Okumak

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Herkese merhaba
Hocalarım, arkadaşlarım benim derslerim gayet iyi 11.sınıfım 1.dönem ort 90.4 ve okuduğm okul gerçekten güzel bir okul yani başarılıyım. Yabancı dil olarak İngilizce (ileri) almanca (başlangıç) İspanyolca (başlangıç) ve Fransızca (başlangıç) olmak üzere Türkçe de dahil 5 dil biliyorum. Yurtdışında okumak gibi bir hayalim var çünkü Türkiye nereye gidicek belli değl. Bunun için neler yapmam gerek nelere başvurmam gerek yardım edebilecek birileri var mıdır acaba?

kahkahax

Katılımcı Üye
31 Ocak 2016
295
0
Almanca konusulan ülkelere gelme, Irkcilik hat safhada! 'Bizden öncekilerin reklamlarina kanip geldik onlar sadece güzel olan yanlari söylemisler! Simdiki aklim olsa Türkiyede bitirirdim üniversiteyi... Ha eger aklinda olaki hatunlar varsa , onlarda bikmislar bizlerden haberin olsun , is ararken ekmek alirken bile ikinci hatta ücüncü vatandasin!!! Geldikten 1-2 sene sonra eyvah deniyo aklinda bulunsun. Ama ingiletere o bayagi iyiymis illa gidecem diyorsaniz!!! Keske anlasaniz ne olursa olsun Tas yerinde agirdir... Sunlari bir insanoglu bana söyleseydi keske buraya gelmeden ://

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Almanca konusulan ülkelere gelme, Irkcilik hat safhada! 'Bizden öncekilerin reklamlarina kanip geldik onlar sadece güzel olan yanlari söylemisler! Simdiki aklim olsa Türkiyede bitirirdim üniversiteyi... Ha eger aklinda olaki hatunlar varsa , onlarda bikmislar bizlerden haberin olsun , is ararken ekmek alirken bile ikinci hatta ücüncü vatandasin!!! Geldikten 1-2 sene sonra eyvah deniyo aklinda bulunsun. Ama ingiletere o bayagi iyiymis illa gidecem diyorsaniz!!! Keske anlasaniz ne olursa olsun Tas yerinde agirdir... Sunlari bir insanoglu bana söyleseydi keske buraya gelmeden ://

Yorumun için sağol hocam

Descilian

Üye
20 Eyl 2015
165
0
Sofia
Selam ben Bulgaristan da okudum. 1 yil hazirlik 4 yil da B. Muh. okudum bitirdim tabi ki kopamadim 2 yil da orda kaldim ve geri dondum. Geri donmemin sebebi cok guzel bi firmada iyi bi is buldum yoksa asla donmezdim. Gitmek istedigin ulkeyi kesinlikle iyi sec gittiginde donmek istemeyeceksin. Bulgaristan da okudugum surece avrupanin (Kuzey haric) tamamini gezdim. Okunacak yerleri sana yazayim sende arastir.
Eger maddi gucun varsa ilk tercihin kesinlikle ITALYA ya da INGILTERE.

Macaristan (Ingilizceleri cok iyi paralari da cok yuksek degil.)
Bulgaristan (cok rahat edebilecegin cok guzel bi ulke kendini gelistiriceksen sadece sofyada okuycaksan git)
Hollanda (Marihuana cenneti daha ne olsun ki ?)
Almanya (okuyabilirsin bence ama gidip orda ki Turkler le takilirsan ne kendini gelistirirsin ne de okulunu okursun takilip gidersin. git tek tabanca takil.)
Polonya (paramiz burda diger ulkelere gore daha degerli neredeyse 1 e 1 tam degil 1 e 0.80)
ve tabi ki
Republika Czeska

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
dostum bence üniversiteye kadar biriktir zaten ingilizcen iyimiş üniversiteyi türkiyede okumanı tavsiye ediyorum ardından erasmus programıyla dilini bildiğin bir ülkeye gidip eğitimini orda devam ettir üniden mezun olunca yurt dışında çalışmak istediğin firmaya o ülkenin diliyle cv'ni yaz detaylı olması herşeyden önemlidir çünkü cv çok önemlidir özellikle yaptığınız işlere çok dikkat ederler

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Selam ben Bulgaristan da okudum. 1 yil hazirlik 4 yil da B. Muh. okudum bitirdim tabi ki kopamadim 2 yil da orda kaldim ve geri dondum. Geri donmemin sebebi cok guzel bi firmada iyi bi is buldum yoksa asla donmezdim. Gitmek istedigin ulkeyi kesinlikle iyi sec gittiginde donmek istemeyeceksin. Bulgaristan da okudugum surece avrupanin (Kuzey haric) tamamini gezdim. Okunacak yerleri sana yazayim sende arastir.
Eger maddi gucun varsa ilk tercihin kesinlikle ITALYA ya da INGILTERE.

Macaristan (Ingilizceleri cok iyi paralari da cok yuksek degil.)
Bulgaristan (cok rahat edebilecegin cok guzel bi ulke kendini gelistiriceksen sadece sofyada okuycaksan git)
Hollanda (Marihuana cenneti daha ne olsun ki ?)
Almanya (okuyabilirsin bence ama gidip orda ki Turkler le takilirsan ne kendini gelistirirsin ne de okulunu okursun takilip gidersin. git tek tabanca takil.)
Polonya (paramiz burda diger ulkelere gore daha degerli neredeyse 1 e 1 tam degil 1 e 0.80)
ve tabi ki
Republika Czeska

dostum bence üniversiteye kadar biriktir zaten ingilizcen iyimiş üniversiteyi türkiyede okumanı tavsiye ediyorum ardından erasmus programıyla dilini bildiğin bir ülkeye gidip eğitimini orda devam ettir üniden mezun olunca yurt dışında çalışmak istediğin firmaya o ülkenin diliyle cv'ni yaz detaylı olması herşeyden önemlidir çünkü cv çok önemlidir özellikle yaptığınız işlere çok dikkat ederler

İkinize de çok teşekkür ederim çok sağolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.