Zina nedir? çeşitleri ve sebepleri

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
Dediklerinizde haklısınız fakat bazı insanlar bu görüşü savunmak istiyorsa bizim buna karşı çıkmamız bir nevi ayıp olmuyor mu ?

Tabiki savunabilir savunsun ben savunmasın demiyorum tek istediğim kendisiyle aynı dusunceyi savunmuyor diye bir kişiyi infaz etmesinler toplumda laf atmasinlar erkekle kızı aynı sırada oturamaz diye saçma sapan yasaklar getirmeye kalkmasinlar...

Hidden Player

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
302
0
Bursa
Tabiki savunabilir savunsun ben savunmasın demiyorum tek istediğim kendisiyle aynı dusunceyi savunmuyor diye bir kişiyi infaz etmesinler toplumda laf atmasinlar erkekle kızı aynı sırada oturamaz diye saçma sapan yasaklar getirmeye kalkmasinlar...

KEMALİST bir ülkede bu kadar ileri gidileceğini sanmadığım için gönlüm çok rahat.

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
dostum şuan Allaha şirk koşuyorsun!! Arkadaşımızın demeye çalıştığı; bu devirde sevgili yapıp zinaya yaklaşmamak mümkün değil. Sevgili yapıcağın kişi senin kafandan olmalı Allah rızası için kapanmalı İslam dinine uymalı.

Kardeşim kapanmayan bayanla evlenilemezmi neden illa kapansin işte bak hiç sevmedigim bir kafa yapısına sahipsin sana bu saatten sonra değiştir diyemem lakin bu tarz konuşmalar yaparken sözcüklerini seçerek soyle dostum

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Kardeşim kapanmayan bayanla evlenilemezmi neden illa kapansin işte bak hiç sevmedigim bir kafa yapısına sahipsin sana bu saatten sonra değiştir diyemem lakin bu tarz konuşmalar yaparken sözcüklerini seçerek soyle dostum

Arkadaş `kapanmayan bayanla evlenilemez` dememiş sadece Allah Kuranda bunu emrediyor yoksa gerisi kişinin hürriyetine kalmis bir şey sonuçta günahı bana kalmaz :)

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
Emin ol günah değil kardeşim Yüce Allah ve Kuran-ı Kerimde bayanlar icin Başörtüsü ile kapanın mi yazıyor bunu soylermisin ?

GHOST CLOUD

Kıdemli Üye
25 Haz 2015
2,534
0
ÖTÜKEN
Bu eğitim aileden başlanmalı hocam. Çocuklar cinselliğe karşı uyarılmalı. Eğer sen çocuğunla o konuları konuşmazsan çocuk kendi halletmeye çalışacaktır.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Emin ol günah değil kardeşim Yüce Allah ve Kuran-ı Kerimde bayanlar icin Başörtüsü ile kapanın mi yazıyor bunu soylermisin ?

‘’ Mümin Kadınlara da söyle:

** Bakışlarını yere indirsinler, /Hain bakışlardan sakınıp, zerafetlerini koruyarak önlerine baksınlar

** Irzlarını/ eteklerini korusunlar/ Namus ve iffetlerini korusunlar, bellerine sahip olsunlar

** Süslerini/zinetlerini, görünen kısımlar müstesna açmasınlar. /Kendiliğinden görünenler dışında zinetlerini açmasınlar/Örtünme zarureti olmayan ve görünen kısımlar hariç, cezbedici yerlerini ve güzelliklerini teşhir etmesinler

** Örtülerini/başörtülerini göğüs yırtmaçlarının üzerine vursunlar. / Ve baş örtülerini yakalarının üzerine vursunlar./Baş örtülerini, gerdanlarını ve gerdanlıklarını açık bırakmayacak şekilde göğüslerinin üzerine sarkıtarak örtsünler
. Nur suresi 31. Ayet

Black-Leonx'

Özel Üye
22 Haz 2015
10,067
5
Nereye
Ya iyice sacmaladin ve güzel kardeşim Kuran-ı Kerimin yeryüzüne indiği vakit güzel , göğüs , örtü ,etek , cezbetmek yırtmaç süs gibi kavramlarmi vardı o zamanlar sorarım sana bunu o zamanlar böyle kavramları vardı ?

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Ya iyice sacmaladin ve güzel kardeşim Kuran-ı Kerimin yeryüzüne indiği vakit güzel , göğüs , örtü ,etek , cezbetmek yırtmaç süs gibi kavramlarmi vardı o zamanlar sorarım sana bunu o zamanlar böyle kavramları vardı ?

Kuran şimdiye kadar değiştirilmemiş tek kitaptir bunu mu inkar ediyorsun ? İnsanoğlu var olduğundan beri nefis varolmuştur ...

lostdinar

Uzman üye
24 Eki 2015
1,143
0
I was lost
Kadının kapanması önemli değildir.Önemli olan erkeğin kendini kontrol etmesi gerekir.Çağdaş toplum yapısı bunu gerektirir.

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
20
Antalya
Birisi bir günah yapıyorsa, o onun borcudur. Allah bile buna karışmıyorken ve son seçimi bize bırakıyorken, biz hangi hakla başkalarının yanlışlarını sorgulayabiliriz ?? Dinde zorlama yoktur, isteyen kapanır isteyen kapanmaz. Herkesin hayatına kimse karışamaz.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Birisi bir günah yapıyorsa, o onun borcudur. Allah bile buna karışmıyorken ve son seçimi bize bırakıyorken, biz hangi hakla başkalarının yanlışlarını sorgulayabiliriz. Dinde zorlama yoktur, isteyen kapanır isteyen kapanmaz. Herkesin hayatına kimse karışamaz.

Amenna ama bizim üzerimizde de emri bil maruf sorumluluğu var

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Abartı işte budur. Şimdi ben kızlarla takılıyorum... kafir miyim? Hatta en sonki sevgilim Hristiyandı.

Kafir değilsin dostum hemen her durumda kafir olunmuyor rahat ol :) Ancak burada yazacagina kadar Kuran ve Hadislerden araştırma yapsan (inaniyorsan) senin için daha verimli olur

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Arkadaşlar İslam dini hakkında kafanıza takılan bütün sorular için youtubede Serkan aktaş abimiz ve Mehmet yıldız abimizin yönettiği Hayalhanem tv kanalı, youtube kanalı vardır bi arkadaşımız atmış [ame="https://www.youtube.com/watch?v=MtoButHGNdw&app"]Flört Haram İse Nasıl Evleneceğiz?[/ame] - Serkan Aktaş en doğrusunu öğrenmek için izleyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.