Acil yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

meteboy

Üye
31 Ağu 2010
54
0
Arkadaslar benim sorunum su tatilden döndükten sonra maillerime bakarken sırasıyla siliyorum falan bı linke tıkladım bir site açıldı site açılır açılmaz mousenin yaninda barkot gibi bir işaret çıktı ve ekran gidip geldi sonra bilgisayarı kapadım actım bisey yok ertesi gün bilgisayar acilirkenekranda yukarıdan aşağı çizgiler oluşmaya başladı ama bilgisayar açılmadı çok uğraştınm format attım 4 5 gün sorunsuz kullandım bilgisayarı açınca yine karşıma çıktı toplam 7 kere format attım bütün virus programlarını tek tek denedim hiç bisey bulamadı bios pilini çıkar 10 dakika bekle dediler yaptım yine olmadı eve bilgisayarci getirdim çözemedi suan icine hiç giremiyorum saf modada calistirip sistem geri yüklerinde oluyor özellikle Milliyet'in sitesine girince yine cizik cizik oluyor bana bir arkadasım bu foruma üye ol sorununu yaz onlar çözer dedi bana yardımcı olursanız sevinizim bu arada bütün virus programlarını tek tek indirdim hiç biri bisey bulamadı sadece birtek norton 2010 w32.dss isimli 2 trojan buldu ama bilgisayar hala aynı suan sistem geri yüklemeden giremiyorum bazen bu sekilerde giremiyorum.yorumlarınızı bekliyorum

Agemon

Özel Üye
22 Ocak 2010
6,476
1
Katılıyorum fakat sistemi bi ele alalım önce Pc yanımızda olsaydı bişeylere bakardık ama yok onun için düzenli bir yol takip etmeliz die düşnüyorum

tabiki öylede ancak elden pek bişi gelmiyor yardım edicek arkdaşlarda çözüm bulamazsa teknik servise göstermek en iyi olucaktır diye düşünüyorum..

meteboy

Üye
31 Ağu 2010
54
0
Ben bu virüsü sileyim gerekirse yenisini bile alırım bilgisayarın içindeki bank Asya 1. Lig için hazırlanmış hersey gitti :( iyi geceler kardesim

meteboy

Üye
31 Ağu 2010
54
0
Arkadaslar belki yarın okursunuz bilgisayar açıldı ve openme.exe yo dediğiniz her yere baktım ama yok malesef yarın is yerindeki bilgisayardan bu bölüme resimleri aticam bilgisayarın halinize gormuş olursunuz yardımlar için tekrar tekrar teşekkürler

meteboy

Üye
31 Ağu 2010
54
0
bir arkadaş resim istemişti buda bilgisayarın resmi dün gece format atmaya kalktım artık oda olmuyor bu çizgiler çıkıyor openme.exe için yazılnları yaptım ama onunla ilgili hiç bişey yok zate norton 2 tane photoshop dosyasının içinde bulmuştu w32.dss den onuda sildi bu başka bişey ama nedir?

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
kardeş kesınlıkle ekran kartından kaynaklanıyor. ekran kartnı çıkar sonrada vıdeo denetleyıcısı surucunu sıl. bu formatla sılınmıyor. drıver kaldırma programı ındır. onunla sılersın. sonra ekran kartını tekrar ta. ve bıos tan ekran kartı markan ıle aynı tanımlamayı yapıyormu bak. eğer yapıyorsa açıldığında drıverı yukle. yada ekran kartını devre dışı bırak mon ıtere onboard eğer hala aynı sorunu yaparsa benı ekle. bu konuyu ınceleyeceğim. zorlu bılgısayarlardan hoslanıyorum yaaaa

Son düzenleme:

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
ama senden daha once c ve d yerel suruculerını formatlamayla biçimlendir. ama ıksınıde biçimlendır wındows u yenıden kur. bu arada bıçımlendırmeden once klasor seceneklerınden gızlı dosyaları gostermeyı unutma. once bunu ndene olmazsa ilk dediğimi yap.

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
yok kardes benım bıldığım ne kı ustadlarımızın yanında. ama şunu bıl ekran kartına o sıteden bulasan vırus zarar vermıs. bıde hanı bazen acılıyor ya sonra da kapanıyor. ekran kartın ısınınca kapanıyor sankı oyle geldı. uzun sure calıstırma 3-4 saat. sonra ac eğer acılırsa ekran kartının fanını devre dışı bırakmış olabılır vırus. boyle vırusler var

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
bu arada mutlaka sormalıyım bunu sole sana cozumunu vereyım format atarken bıos ekranında da bu cızıkler olusuyormu bubnu cevapla yeter

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
agemon kusura bakma ama daha kıbar uyarmalısın bunu sana yakıstıramadım komutansan bızde ınsanız unutma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
meteboy sorununun kesınlıkle ekran kartı olduğu ortaya cıktı. sana ılk dediğimi yap duzelır. eğer duzelmezse ekran kartın kalıcı hasara maaruz kalmış. o yuzden değiştirmen gerekecek

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
agemon sende şimdi o yaptığın alıntıyı editle. msn adresımın senın alıntının yuzunden sayfada kalması yasaktır herhalde...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.