Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.
Depolama sorunu olarak görmüyorsan örnek Hafızası doludur etki edebilir. Değilse
Geliştirici seçenekleri ile kullanılan işlemciyi 1 e düşürüp 5 dk kullanıp kapatıp açtığın da tekrar geliştirici seçenekleri işlemciyi normale alman yeterli olur.

2.uygulama bölümünden
Uygulama listesi
System uygulamalari
UI arayüzü veya System Arayüzü yazan uygulamaya tıklayıp önce dahili veriyi silip test etmek sonuç olumsuz işe aynı yere dönüp tüm veriyi silmek

Bir kuş kadar hafifletir. Senide telefonuda
Tabi problem tahmin ettiğim gibiyse yoksa sorun yasiyabilirsinde

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
163
Depolama sorunu olarak görmüyorsan örnek Hafızası doludur etki edebilir. Değilse
Geliştirici seçenekleri ile kullanılan işlemciyi 1 e düşürüp 5 dk kullanıp kapatıp açtığın da tekrar geliştirici seçenekleri işlemciyi normale alman yeterli olur.

2.uygulama bölümünden
Uygulama listesi
System uygulamalari
UI arayüzü veya System Arayüzü yazan uygulamaya tıklayıp önce dahili veriyi silip test etmek sonuç olumsuz işe aynı yere dönüp tüm veriyi silmek

Bir kuş kadar hafifletir. Senide telefonuda
Tabi problem tahmin ettiğim gibiyse yoksa sorun yasiyabilirsinde
Teşekkür ederim hocam

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.
İçerisinde sim kart olmayan bir telefon ordu sınıfı vpne sahip wifi bağlantısı kullanıyorsa merkezi otorite tarafından yerinin belirlenmesi mümkün müdür?

Mümkün tabi ki
VPN değil Koca bir ağ kurulsa dahi tespiti çok kolay adamların kablosuz daktilosunun 1 tuşuna bas gene bulurlar.
Bu soruyu Google sorarsanız ciddi cevaplar bulursunuZ

crxer

Yeni üye
7 Ara 2021
33
4
Mümkün tabi ki
VPN değil Koca bir ağ kurulsa dahi tespiti çok kolay adamların kablosuz daktilosunun 1 tuşuna bas gene bulurlar.
Bu soruyu Google sorarsanız ciddi cevaplar bulursunuZ
hayırılı günler dilerim hocam size elimden geldiği kadar detaylı anlatmaya calışacagım cünkü android konusunda cok iyisiniz. oncelikle hocam ben bu uygulamanın kaynak kodlarına eriştim ve hata almadan yükleme işlemini yapabiliyorum resimde belirtiğim gibi hocam;

normalde hocam bu butona tek tıkladıgımızda uygulama kendini kapatıyor ve kendini arka plana alıyor. ama benim istediğim hocam oradaki butona bastığımızda uygulamanın menüden iconunu otomatik gizlemesi bunu 7/24 internette araştırdım ve stackoverflow da bu sonuclara ulaştım hocam;

ve gordugunuz gibi hocam rootlu bir sanal cihazda kaynak kodlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmayı başardım hocam

birde unutmadan hocam youtube da bu videoya ulaştım
[/url
yardımcı olursanız minnettar kalırım hocam uzun suredir bunun uzerinde gece gündüz calışıyorum ama yeterli java bilgim yok bu gizleme kodlarına ulaştım ve mainactivity nin icersine eklenmesi gerekiyormus ama orada buton strings i yok lütfen yardım edin tekrardan hayırlı akşamlar hocam...

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.
hayırılı günler dilerim hocam size elimden geldiği kadar detaylı anlatmaya calışacagım cünkü android konusunda cok iyisiniz. oncelikle hocam ben bu uygulamanın kaynak kodlarına eriştim ve hata almadan yükleme işlemini yapabiliyorum resimde belirtiğim gibi hocam;

normalde hocam bu butona tek tıkladıgımızda uygulama kendini kapatıyor ve kendini arka plana alıyor. ama benim istediğim hocam oradaki butona bastığımızda uygulamanın menüden iconunu otomatik gizlemesi bunu 7/24 internette araştırdım ve stackoverflow da bu sonuclara ulaştım hocam;

ve gordugunuz gibi hocam rootlu bir sanal cihazda kaynak kodlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmayı başardım hocam

[/url
yardımcı olursanız minnettar kalırım hocam uzun suredir bunun uzerinde gece gündüz calışıyorum ama yeterli java bilgim yok bu gizleme kodlarına ulaştım ve mainactivity nin icersine eklenmesi gerekiyormus ama orada buton strings i yok lütfen yardım edin tekrardan hayırlı akşamlar hocam...

Sorularının cevabı bende var lakin şuan yoğun çalışıyorum akşam üzeri bende projece üzerinde çalışmaya devam edeceğim ancak o zaman yazabilirim.
Hocam şimdik yaziyon ne var 2 kod yazacan yazı versene deme detaylı yazacagim

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
163

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu

aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Merhaba hocam bir sorum olacaktı şu aralar dw de çok geziniyorum sadece merakımdan ama bazı sitelere girdim adam kesme falan var midem bulandı tor browser içi reklam geldi sonra kaspersky avast eset avg malwarebyts ile tarattırdım telefonda virüs tespit etmedi sizce bir sıkıntı olurmu bilgisayarda olsa çekinmem ama yinede soruyum dedim konum tespiti yada ne bileyim virüs falan bulasırmı

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.

[/url

Yakışıklı kardeşim bakman gereken yer https://developer.android.com/reference/android/content/pm/PackageManager
Uygulamanın editleme sınırları tabi ki yok ancak uygulamaları editlerken uygulamanın mimarisinin oluşturduğu kadar sınırsız editleme yapabiliriz.
bak ben 2 gündür 1 gecesi uykusuz olmak üzere uses-permission android:name="android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW izni verip
TEXT ile tetiklemek için tüm tercübemi seferber ettim sonuç istediğimi elde edemedim fakat denemekten vazgeçermiyim hayır illa ki bir yolunu bulacağım
mesela bu yüzen Floating View komutunu tetiklemek için button tetiklemeyin buttondan elde edeceğim TRUE komutunu dolaylı yoldan Floating View tetiklemesini sağlıyabilirim bu biraz karmaşık birşey yani 2 satır kod yazarak uygulama geliştirilemiyor ne yazık ki Lakin bu durum bizler için böyle cünkü biz android anlayışına ters işler yapmak istiyoruz normal bir uygulamayı yazarsın sorun yok zaten sana bunu yazabilmek için KİTAPCİK yani bir kütüphane veriyoe sen >tr basıyorsun sana true mi diye soruyor hazır bir kütüphane.

senin istediğin hide icon durumu editleme ile olacak iş değil çok ugraşırsın ama google geliştiricileri hariç bazı kodları kütüphanesinden kaldırdı bunun için Google Developer hesabın olması gerekiyor aksi halde ROOT da olsa Uygulamanın içinden geçsen dahi Android KRAL benim der yaptığın herşey çöp olur

mesela :=)
minnettarım hocam hic oyle şey olurmu cevabınızı bekliyorum :)

Yapmak istediğin PackageManager.COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED
COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED komutunu elde etmek için PackageManager ile talep oluşturman gerek
Developer Kütüphanesi ile PackageManager çagırman gerek ki talebini yerine getirsin.
buraya kadar okeyiz.
Google Developer Android Studio yani geliştiricilerine kendilerini Consola kayıt etmedikce izinlerde talep oluşturulmasını istiyor
ben 2 gündür Floating View komutunu android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW izinle talep ediyorum sorun yok ama TEXT ile tetiklememe izin vermiyor
peki ben bu sorunu neden yaşıyorum çünkü android sınırını zorladıgım HACK giriçimi gerçekleştirmek istediğimden bunu acıklamaya bile gerek yok adamlara
X-Spy uygulaması neden uzun bir sürec sonucu ortaya cıktı bazı sorunları aşmak uzun sürüyor
senin talebin ben yapıyor olsam belki 1 ay belki 2 hafta sorunu cözerim farklı yöntemler metotları denerim
anlıyabiliyormusun. senin yapmak istedigin

Java:
PackageManager p = getPackageManager();
ComponentName componentName = new ComponentName(this, com.apps.MainActivity.class); // activity which is first time open in manifiest file which is declare as <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
p.setComponentEnabledSetting(componentName,PackageManager.COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED, PackageManager.DONT_KILL_APP);

Sence bunu XML dosyasına eklemek ne kadar zor bir kod olabilir ?
bunu android i açıp kapatan herkes yapabilir ama bu ciddi bir sorun adamlar buna önlem almak zorunda
Sana tavsiyem (BEN) hariç tercübeli birine tüm kodları göndermen ve tamamen onun tercübesine bırakman gerek
umarım bu yazdıklarımdan kendine birşeyler alabilirsin.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.
Merhaba hocam bir sorum olacaktı şu aralar dw de çok geziniyorum sadece merakımdan ama bazı sitelere girdim adam kesme falan var midem bulandı tor browser içi reklam geldi sonra kaspersky avast eset avg malwarebyts ile tarattırdım telefonda virüs tespit etmedi sizce bir sıkıntı olurmu bilgisayarda olsa çekinmem ama yinede soruyum dedim konum tespiti yada ne bileyim virüs falan bulasırmı

SDcard üzerinden gizli olan dosyalara bakmak seni biraz rahatlatabilir
herhangi dosya yöneticisi ile bakılabilir özellikllen başı boş dosya varmı diye uzantısı ne olursa artık

crxer

Yeni üye
7 Ara 2021
33
4
Yakışıklı kardeşim bakman gereken yer https://developer.android.com/reference/android/content/pm/PackageManager
Uygulamanın editleme sınırları tabi ki yok ancak uygulamaları editlerken uygulamanın mimarisinin oluşturduğu kadar sınırsız editleme yapabiliriz.
bak ben 2 gündür 1 gecesi uykusuz olmak üzere uses-permission android:name="android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW izni verip
TEXT ile tetiklemek için tüm tercübemi seferber ettim sonuç istediğimi elde edemedim fakat denemekten vazgeçermiyim hayır illa ki bir yolunu bulacağım
mesela bu yüzen Floating View komutunu tetiklemek için button tetiklemeyin buttondan elde edeceğim TRUE komutunu dolaylı yoldan Floating View tetiklemesini sağlıyabilirim bu biraz karmaşık birşey yani 2 satır kod yazarak uygulama geliştirilemiyor ne yazık ki Lakin bu durum bizler için böyle cünkü biz android anlayışına ters işler yapmak istiyoruz normal bir uygulamayı yazarsın sorun yok zaten sana bunu yazabilmek için KİTAPCİK yani bir kütüphane veriyoe sen >tr basıyorsun sana true mi diye soruyor hazır bir kütüphane.

senin istediğin hide icon durumu editleme ile olacak iş değil çok ugraşırsın ama google geliştiricileri hariç bazı kodları kütüphanesinden kaldırdı bunun için Google Developer hesabın olması gerekiyor aksi halde ROOT da olsa Uygulamanın içinden geçsen dahi Android KRAL benim der yaptığın herşey çöp olur

mesela :=)

Yapmak istediğin PackageManager.COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED
COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED komutunu elde etmek için PackageManager ile talep oluşturman gerek
Developer Kütüphanesi ile PackageManager çagırman gerek ki talebini yerine getirsin.
buraya kadar okeyiz.
Google Developer Android Studio yani geliştiricilerine kendilerini Consola kayıt etmedikce izinlerde talep oluşturulmasını istiyor
ben 2 gündür Floating View komutunu android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW izinle talep ediyorum sorun yok ama TEXT ile tetiklememe izin vermiyor
peki ben bu sorunu neden yaşıyorum çünkü android sınırını zorladıgım HACK giriçimi gerçekleştirmek istediğimden bunu acıklamaya bile gerek yok adamlara
X-Spy uygulaması neden uzun bir sürec sonucu ortaya cıktı bazı sorunları aşmak uzun sürüyor
senin talebin ben yapıyor olsam belki 1 ay belki 2 hafta sorunu cözerim farklı yöntemler metotları denerim
anlıyabiliyormusun. senin yapmak istedigin

Java:
PackageManager p = getPackageManager();
ComponentName componentName = new ComponentName(this, com.apps.MainActivity.class); // activity which is first time open in manifiest file which is declare as <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
p.setComponentEnabledSetting(componentName,PackageManager.COMPONENT_ENABLED_STATE_DISABLED, PackageManager.DONT_KILL_APP);

Sence bunu XML dosyasına eklemek ne kadar zor bir kod olabilir ?
bunu android i açıp kapatan herkes yapabilir ama bu ciddi bir sorun adamlar buna önlem almak zorunda
Sana tavsiyem (BEN) hariç tercübeli birine tüm kodları göndermen ve tamamen onun tercübesine bırakman gerek
umarım bu yazdıklarımdan kendine birşeyler alabilirsin.
yanıtınız icin teşekkürler hocam bilgileriniz benim icin cok onemli :)

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
921
647
Uzayda1yer
Hocam benim samsung a7 telefonum kırıldı dokunmatiği halen çalışıyor fakat flex kablosu zarar gördü
ve ekran beyaz gözüküyor ama eğer dikkatli bakarsam telefon da saati vs. görebiliyorum.
Benim sorum;

1-) telefonu usb kablo ile bilgisayardan görüntüleyebilirim miyim?
scrcpy kullanmaya çalıştım ama telefonda bazı ayarlar açılması gerekiyor ve telefonum kırıldığı için de açamıyorum.
2-)Başka bildiğiniz bu konuya çözüm var mıdır?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,384
1,995
Dinlenmede.
Hocam benim samsung a7 telefonum kırıldı dokunmatiği halen çalışıyor fakat flex kablosu zarar gördü
ve ekran beyaz gözüküyor ama eğer dikkatli bakarsam telefon da saati vs. görebiliyorum.
Benim sorum;

1-) telefonu usb kablo ile bilgisayardan görüntüleyebilirim miyim?
scrcpy kullanmaya çalıştım ama telefonda bazı ayarlar açılması gerekiyor ve telefonum kırıldığı için de açamıyorum.
2-)Başka bildiğiniz bu konuya çözüm var mıdır?

Geçen hafta arkadaşım bu konuda çalışma yaptığını sorunu çözüm ile aştığını yazdi ama muhabbete pek girmedim 1 haftadır yoğun geçiyor gündüz iş akşam sabaha kadar APK projesi artık iyice ayarından cıktı herşey haftada 2 güne 1 uyku uyur oldum bugün uzun süredir ilk defa kendime tatil verdim oda yorgunluk sebebi.

WhatsApp ve Telegram ile boğuşuyorum
İkisinide aynı anda karşıma almak hataydı
Görünürde toplasanız 2 apk 100MB yapmıyor ama ama dex jar java dosyaları ortaya çıktığında 200MB geçiyor buda ortalama 70 ile 80 arası dosya yapıyor 2 ile çarp/ az kaldı bitmesine normalde sunucu + firebase + sql +myql + driver vs vs bunlar olmasa 3 günde biterdi fakat perişan etti beni ya ben vazgeçtim diyecem yada pes ettim olacak. Neyse çalışmaya devam.

Yarın bana gündüz hatirlat halledelim ama sen telgramdan dürt beni yinede çünkü foruma girmek aklıma gelmiyor firsat bulamiyorum Chrome de bir sekme açmak açacak vakit bulamiyorum düşün artik.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.