bilişim suçu işledim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
arkadaşlar eski nisanlımın msn ve face hesaplarına girdim. durumu fark edip savcılığa şikayet etmiş. yırtmak için nasıl ifade vermem gerekir? bu işi internet cafeden yapmıştım. lütfen yarrdım

My Little Hacker

Katılımcı Üye
12 Şub 2012
409
0
KodKas
Arkadaşım 1. diyeceğin şey hotmail adresinin şifresini kendi verdi ben sadece onu biliyorum.
2. eğer cafenin güvenlik kameraları yoksa eğer bilmiyorum demelisin.
3.Bol şanslar hapis cezası yemeye bilirsin para cezası kesin.

Not: Aslında karışmak istemem fakat nişanlından ayrıl eger sıf facesine girdin diye bunları yapıyorsa sana neler yapmaz. Demekki seni sevmiyor.

İyi forumlar...

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Bu ülkede hortumcular,dolandırıcılar,tecavüzcüler,teröristler varken Devlet ne senle nede nişanlınla ilgilenir.Sen aynen doğruları söyle baktın olmuyor seviyorum de bu iş bitsin.Masumane bir şekilde dürüst olursan çayını içip gelirsin.Biraz özgüven...

Hocam iyi dedin, hoş dedin. Hepimiz de yardım ettik göründüğü kadarıyla.. Ama karşımızdakini ne kadar tanıyoruz?

Ben size bir senaryo anlatayım:

"Ablanız/kız kardeşiniz/anneniz kendisini devamlı rahatsız eden, arada hiç bir ilişkinin olmadığı, bir şekilde msn şifresini tahmin etmiş ve facebook hesabına girmiş elemanı şikayet eder. Eleman her nereden öğrendiyse öğrendiği bazı bilgilerle yırtar. Rahatsız etmeye devam eder ama öğrendikleri sayesinde daha dikkatlidir."

Tabii arkadaşın böyle biri olduğunu söylemiyorum ama, NEREDEN BİLELİM? Çok çabuk güveniyoruz yahu... Eleman kendisi söylüyor kız önceden dava açmıştı mesajımla rahatsız ettiğimden diye. Kız mesajı silmiş de bir şekilde elemanın facebook'undan veya telefonundan da mı silmiş? Eleman neden önceki davadan korkuyor sadece kızın attığı mesajlara cevap vermişse?

Türkiye'deyiz.. Bir kız babasına böyle bir konuyu açabilmek için ne kadar sıkıştırılmalıdır? Bir baba gecenin 23'ünde, sabahı beklemeden neden gider karakola?

.....

Abi sosyal mühendislik hack'i denersem bir gün ilk hedefim sizlersiniz.

kesmezar

Katılımcı Üye
30 Nis 2012
263
0
Bir uçurumun
Hocam iyi dedin, hoş dedin. Hepimiz de yardım ettik göründüğü kadarıyla.. Ama karşımızdakini ne kadar tanıyoruz?

Ben size bir senaryo anlatayım:

"Ablanız/kız kardeşiniz/anneniz kendisini devamlı rahatsız eden, arada hiç bir ilişkinin olmadığı, bir şekilde msn şifresini tahmin etmiş ve facebook hesabına girmiş elemanı şikayet eder. Eleman her nereden öğrendiyse öğrendiği bazı bilgilerle yırtar. Rahatsız etmeye devam eder ama öğrendikleri sayesinde daha dikkatlidir."

Tabii arkadaşın böyle biri olduğunu söylemiyorum ama, NEREDEN BİLELİM? Çok çabuk güveniyoruz yahu... Eleman kendisi söylüyor kız önceden dava açmıştı mesajımla rahatsız ettiğimden diye. Kız mesajı silmiş de bir şekilde elemanın facebook'undan veya telefonundan da mı silmiş? Eleman neden önceki davadan korkuyor sadece kızın attığı mesajlara cevap vermişse?

Türkiye'deyiz.. Bir kız babasına böyle bir konuyu açabilmek için ne kadar sıkıştırılmalıdır? Bir baba gecenin 23'ünde, sabahı beklemeden neden gider karakola?

.....

Abi sosyal mühendislik hack'i denersem bir gün ilk hedefim sizlersiniz.
-----
Delikanlı biz o muhabbetin döndüğü gece olaya kaç mesaj yazıp sildik.Sanırım kaçırmışsın.Arkadaş devlet memuru olduğunu ve bize taciz etmemiş,basit mesajlar attığını söyledi.Anladın mı?Ana bacı muhabbetinin döneceği son yer burası.Senaryonu kendine sakla.Bize böyle bir durum olsa hukuksal yollara başvurmayacak kadar eski kafalıyız,sorunu anlayanların anlayacağı şekilde çözeriz.Benim sildiğim mesajları kaçırmış olmana veriyorum.
Ayrıca bizlerden birşey öğrenip bizi hacklemeye çalışacak olman senin yardım istediğinde negatif puan almanı sağlamadı aksine bildiklerimi de öğreteyim.Neyse sen öğren ben sana tüm hesaplarımı veririm hacklersin.Ama unutma ki hacker son mesajı okuyarak olunmaz,konu nerden geliyor,nereye gitmiş bakıp görerek olunur.Temeli ,algoritmayı anlayarak olunur.

Son düzenleme:

Uzmannnnn

Yeni üye
11 Tem 2012
2
0
internetten girdiysen bulmaları zor.çok uğraşmaları gerek .uğraşmazlar diye tahmin ediyorum.polislerin o kadar çok işleri var da zor işin peşindn mi koşacak?

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
arkadaşlar öncelikle ilginiz için hepinize teşekkür ederim.
Dün beni polis aradı gene çok sert ifadelerle ifadeye çağırdı. ben de bugün için gideceğimi söyledim ve bugün avukatımla birlikte karakola gittik. şikayeti okudum ve derin bir oh çektim. çünkü;
bahsettiği adres hotmail olarak eski nisaşnlımın adını taşıyor ama bu adresle bana bir facebook hesabı açmıştık. kız ondan bahsediyor. hotmail hesabı onun adını talımış olmasına rağmen bu hesap bana ait bir hesaptır ve benim adıma açılmış bir facebook hesabını açar...bu hesap incelendiğinde bana ait olduğu görülecektir. kaldı ki beni şikayet eden şahıs ayrılık tarihimiz olan 12marttan sonra bile benim adresime kendisine ait olan IP nosundan defalarca girmiş ve daha önceki mahkememizde delil teşkil edebilecek yazışmalarımızı silerek delilleri karartmıştır...ben de kendisinden şikayetçiyim. uzlaşmak istemiyorum dedim.
o sert olan polis yumuşadı çay söyledi. ya bize konuyu böyle aksettirmediler dedi. bakalım savcı mahkeme açacak mı? belki bir de savcı ifade alır. o zaman daha tafsilatlı açıklama yaparım...

Hacker Yilmaz

Uzman üye
6 Tem 2012
1,039
0
Bruksel
kardes tamam basarmisin zahten polislikteki ifadeni basariyla ifade etmisen gerisi kolay cunku ilk ifadeni verdigin polislere onlar sana inandigsa kizdan daha fazla dedin yah yumsamis onlar sana yardim eder ve arkanda olurlar :D

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
hamush'a

aslında her şey kaynanamdan kaynaklanıyor. aramızı 1 bilezik için bozdu ve kızcağızı yedi bitirdi. bizi düşman etti... ben düşman mıyım hayır. seviyor muyum evet. ama artık geri dönüş yok çünkü mahkemelere düştük. dosta düşmana rezil olduk...mesaj attım. hem annesine hem babasına. çünkü neticede ayrılıktan nişanlım benden daha fazla etkilenecekti. beraber gezdik tozduk 5 sene nişanlı kaldık. mesajların içeriği neydi? barışmak... başka hiçbir şey yoktu. kızın attığı mesajları silip beni ''KİŞİLERİN HUZUR ve SÜKUNUNU BOZMAKTAN şikayet ettiler.
gene aynı davada delil olarak kullanacağım yazışmaları mahkemenin gözünde sıfırlamak için, bana ait olan hesabı kendisinin hesabıymış gibi göstererek çalındı erişemiyorum demiş. ben onun kendi mailine ve facesine girmiştim ama o bunu şikayet etmemiş. çok rahatladım... sahtekar namussuz değilim. sadece efendi duruşumu yanlış anlayıp istedikleri gibi ezebileceklerini zanneden insanlar tarafından mağdur ediliyorum...

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
ya daha savcılık aşaması var. ama o zamana kadar internet cafedeki kamera görüntüleri silinir gider... savcı gene mahkeme açmasa bari bu konudan da. ama avukat ne ceza alırsan al ertelenir dedi.

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
E ne diyeyim kusura bakmayın atlamışım okumadıklarım varmış... Cehaletime verin... Sadece okuduğum kısımda suçlu olma ihtimali yüksek bir tarafı soruşturmadan yardım eden kişiler gibi göründü(ydü)..

Şimdi 'özrü kabahatinden yüksek' bir şey yazarım fazla patavatsız yazarım ben, benim ablam için benzer durumlardan geçtik, karakolluk olduk takıntılı bir mal yüzünden, hassas olduğum konu idi kusura bakmayın.

capsizcakir

Uzman üye
15 Ağu 2011
1,206
0
gözün aydın kardeşim.. Dediğimi uygulaman ve başarılı olman beni sevindirdi.. demiştim sana, "mesajları silerek bana tuzak kuruyor, asıl ben şikayetçiyim" de diye.. :)

Okan Matra

Uzman üye
4 Şub 2012
1,056
0
İstanbul
SanalHacker055

AshlynBrooke

Birincisi Çok Meraklıysanız Facebook Hacklemeye Konu Açın Ve Flood Yapmayın

Sorununa Gelince İnternet Kafedeysen Bişey Olmaz Kafana Takma En Fazla Para Cezası Verirsin Bildiğim Kadarıyla Adam Faceye Girdi Diye 3 Yıl Hapis Cezası Verecek Halleri Yok Heralde!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.