bilişim suçu işledim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
arkadaşlar eski nisanlımın msn ve face hesaplarına girdim. durumu fark edip savcılığa şikayet etmiş. yırtmak için nasıl ifade vermem gerekir? bu işi internet cafeden yapmıştım. lütfen yarrdım

Cyber4Ever

Üye
9 Tem 2012
62
0
Amerika da adam Citibank ı hackledi .Fatura 254 Milyon dolar.Adama verilen ceza :Bilgisayara dokunma yasağı. Türkiye:Facebook üzerinden sahtecilik yapmak Fatura:Yok Ceza:2 yıl 3 ay :D :D
kasma sn bişey olmaz zaten bn bikere gittimnası yaptın fln diyolar yaptıgın kaynagı istiyolar bn usb yi verdim(içinde keylog vardı )adam açtı içini baktı.Aferin lan delikanlı polislik sınavlarına başvurdunmu dedi ben ne oldugunu anlamadım.Savcı da -18 oldugum için bidaha yapcanmı dedi bbende yapmıcam hakim baba dedim savcıya heyecanla öyle gelir gecer macera olr

mx-p

Katılımcı Üye
24 Tem 2010
761
0
Atina
Kardeşim madem yaptın böyle bir şey ne diye buraya yazıyorsun ? Eğer kendi bilgisayarından giriş yapıp açtıysan konuyu resmen suçunu itiraf etmiş oluyorsun .

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
tamam yarın gidiyorum biz zaten bu adresleri zaman zaman ortak kullanıyorduk. o benim şifrelerimi bilir ben de onun şifrelerini bilirim. facebook hesabına girdim ama zaten dondurmuştu hesabı... nerden anladı girdiğimi hala anlayamadım

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Kardeşim korkma yaa ıfadenı ver yapmadım deme bisey olmaz benım arkadaşım naşkasının kredı kartıyla nette bir sürü alışverış yaptı yakalandı 15 gün yattı çıktı senin suç bunun yanında bisey degıl korkma ceza falan almazsın

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
eger eskı kızarkadasının facesinde veya msn sinde onu assagılayıcı yada kucuk dusurucu cumleler sarf etmedıysen birse olmaz hanı arkadaslarında dedigi gibi eskı yesıl cam hıkayesını uydur sevıyordum falan fistan de zaten savcı karsısına cıktıgın zaman ki insallah sıkayetını gerı alırlar sıfresını sana kendı elıyle vermıs bu bır nevı ondan kaynaklanan bırsey bırde ustune yasında kucukse yırtarsın sıkma canını

sadece beni engellemiş o engeli kaldırdım ve çıktım başka bir şey yapmadım... ama şifresi değişmiş oldu tabiii

mnx

Yeni üye
9 Tem 2012
5
0
ref5.net de adnan oktar hakkında küfür edenleri savcı ref5 in admini caqlayan dan ip bilgilerini istemişti tabi mecburen oda gitti savcıya tüm bilgileri verdi ve sitedeki tüm adnan oktar konularını sildi admin.burda anlatmak istediğim faturayı internet cafeye çıkartmazlar aynı bu örnekte olduğu gibi.siz internet ortamını sahipsiz sanmayın hele hele şu türkiyedeki bilişim suçlarına bakınca diğer avrupa ülkelerinden daha ağır cezalar yok ama avrupadan 3-4 katı ceza işleniyor savcılar bunlara takmıyor işine gelmiyor uğrasmak istemiyor tabi onlarda bu durumun farkında...

ayrıca şunu belirtmek isterim bu proxy denen şeylere fazla güvenmeyin bunu size söylemiyorum proxylerin kayıt tutanları vardır tutmayanları vardır ki sanıyorum kayıt tutanları bir hayli fazla.

AkrOEnoS

Katılımcı Üye
3 May 2012
346
0
Şifreyi sana kendisi mi vermişti? Lakin kendi verdiyse sana bilişim suçu işlemiş sayılmazsın diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

mertna

Uzman üye
14 Nis 2008
1,001
0
127.0.0.1
kameralar tam ekranı görüyormu?görmüyorsa ''ben yapmadım birisi ip spoofingle ben yapmışım gibi gösterdi galiba'' diyebilirsin tabi onlarda ip spoofing'in ne olduğu bilmiyorlardır heralde he diyip geçerler biliyorlarsada bu geçerli bir neden ve incelenip ortaya çıması imkansız :D ama kameralar ekranı görüyorsa inkar etmen imkansız.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
HAla ceza diyor ya ya dostum ceza falan almazsın inan buna sen ifadeni ver evet yaptım ama eski nisanlımdı sorunlar vardı beni engellemişti şifreyi falan kendisi vermıstı bana çok sevmiştim durumu kabullenemedim şifresini değiştirdim bisey olmaz diyorum sana

mnx

Yeni üye
9 Tem 2012
5
0
burdakilerin %99 u paranoyak sen beni dinle git bir banyoya duş al interneti kapat eminim hiçbirşey çıkmıcak bu işten üstüne gitmicekler.

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
ben msn şifresini biliyordum facebook hesabına da şifremi unuttum dedim ve onun mail hesabına link geldi orayı tıklayıp yeni şifre belirledim ve girdim. yani hotmail şifresini kendisi vermişti ama face şifresi ben yeniden oluşturdum ve bu face hesabı dondurulmuştu...ben yeniden girince açıldı...

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
gerçekten de hacker sitesinde itiraf et demek biraz garip oluyor. mutlaka yırtmanın bir yolu olmalı. kameralar yandan bakıyor ekranı görmüyor yani

mertna

Uzman üye
14 Nis 2008
1,001
0
127.0.0.1
kameralar tam ekranı görüyormu?görmüyorsa ''ben yapmadım birisi ip spoofingle ben yapmışım gibi gösterdi galiba'' diyebilirsin tabi onlarda ip spoofing'in ne olduğu bilmiyorlardır heralde he diyip geçerler biliyorlarsada bu geçerli bir neden ve incelenip ortaya çıması imkansız :D ama kameralar ekranı görüyorsa inkar etmen imkansız.

şurda yazdığım gibi bir ifade ver.teknik olarak işe yaramalı.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
şu forumda suçu işlediğini itiraf et diyenler var :S bunun ona nasıl bir yardımı olsun ki seviyordum falan demekde işe yaramaz...

Yahu arkadaşım yalan beyanda bulunurs daha kötü olur saçma sapan konuşma interkafede artık kamera sistemi var kafeden görüntüler istenir daha cok çıkmaza girer adam zorla adamı içerı attıracaksınız valla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.