bilişim suçu işledim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
arkadaşlar eski nisanlımın msn ve face hesaplarına girdim. durumu fark edip savcılığa şikayet etmiş. yırtmak için nasıl ifade vermem gerekir? bu işi internet cafeden yapmıştım. lütfen yarrdım

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
ekranı kesinlikle görmüyor ama ben yarın gttiğimde polise inkar etmeyeceğim sadecce şifreyi ben zaten önceden biliyordum o benmkine ben onunkine girerdik devamlı diyeceğim

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Heh işte böyle ifade ver ben yapmadım ben değildim falan deme benım arkadaşım bilişim sucu işlemıstı işledıgı suçta baskasının kredı kartını ele gecırdır 2 mılyarlık alısverıs yaptı yakalandı parayı bıle odemedı 15 gun yattı cıktı senınkı sucmu bunun yanında bisey olmaz korkma

FBI06

Yeni üye
25 Haz 2012
48
0
İlk Okul Terk :D
Net kafaden yapınca bulunmuyormu ? Nasıl bir zekaya sahipsiniz anlamıyorum...

Devlet istese bulur tabi :D Kafenin ip sini bulur. Daha sonra o net e gider ve kamera kayıtlarına bakılır. Sonra seni bulurlar ;)

Ama şikayet etmemiştir . Blöftür ;)

Hacker Yilmaz

Uzman üye
6 Tem 2012
1,039
0
Bruksel
bora inkar etme git soyle evet beni engellediydi ona ulasamadim onemli bir sey demek istemistim ne yapip edip ulasamadim evelden sifresini biliyordum bir giriyim dedim ve sifresi dogru cikti geirdim sadece engelimi kaldirdim sadece bu kadar kotu niyetim yoktu de yirtarsin.!!

capsizcakir

Uzman üye
15 Ağu 2011
1,206
0
kardeş sen nasıl birisin.. önce kendini tanı.. yani yalan söyleyebilirmisin.. polisleri kandırmak zordur ona göre.. yalanını ortaya çıkarırsa hemen afallayıp sararırmısın yoksa ortaya çıktığı halde durumu kurtarabilirmisin.. eğer iyi bi yalancı değilsen ve kızın gözünde korkaklığın karizmayı çizmeyecekse rol yap.. fazlasıyla korkmuş gibi.. hatta ağlicak gibi.. polise deki bana şifreyi kendisi verdi.. merak ettim girdim.. ve hiç bişi yapmadım.. ağlamaklı konuş.. yani polis desinki kardeşim bu adam bırak msn face hacklemeyi, karınca bile ezemez.. eğerki gerçekten msn sana kendisi verdiyse ve sen de msn ve faceye girip herhangi bir kötülük yapmadıysan yani sadece merakını giderip bakıp çıktıysan rahat ol.. polise deki kendisi verdiğine göre girmemden rahatsız olmamalı.. öncce verdi benim girmem için sonra da beni şikayet etti de.. asıl ben ondan şikayetçiyim de.. bana tuzak kurdu de.. sildiği mesajlar konusunda da polise şunu söyle.. o da beni rahatsız etti ve o mesajları sildi.. zaten saçma sapan konuşuyodu bana bu mesajları attırmaya çalışıyodu ne bilim tuzak kuracağını.. illa ki bana bu mesajı attırdı ve sonra kendisini suçlu duruma düşürecek mesajları sildi bunları size gösteriyo de.. Diğer mesajları da ortaya çıkarmadan beni sorgulamayın felan de.. fazla uyanık görünme ama..

üüüüfff ne kadar uzatmışım be..neyse kardeş ben kısa keseyim.. allah yardımcın olsun..

mnx

Yeni üye
9 Tem 2012
5
0
hiç kimse bahsetmemiş biz burda neyi konuyoruz arkadaş 70 mesajdır yahu adam gidicem polise söylücem diyor herşeyi bir kişi bile sistemdeki verilen değiştirilmesi hakkında birşey söylemiyor adam msn hesapından facedeki şifreyi değiştirmiş girmiş bu suçtur
TCK 243/3. Fıkrası, sistem içerisindeki verilerin yok olmasından ya da değiştirilmesinden bahsetmiş ve suçun neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış haline yer verilmiştir. Buna göre; hesapta bulunan veriler -kasıt olmaksızın- yok olmuş veya değişmiş ise faile altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunabilir.
Şayet hesabınızın şifresi değiştirilmiş ya da tamamen silinip hesaba giriş engellenmişse TCK 244/1 gereği bir yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunabilir. Eğer hesabınızdaki veriler, özellikle kasıtlı olarak yok edilmiş, değiştirilmiş ya da farklı bir içerik yerleştirilmiş veya var olan verileriniz kopyalanmış ise bu durumda TCK 244/2 devreye girecek ve altı aydan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunabilecektir.

AkrOEnoS

Katılımcı Üye
3 May 2012
346
0
Ama msn şifresini biliyormuş yani davacı şifreyi kendisi vermiş sanığa. Ben e-posta adresimin şifresini vereyim sonra o adrese ait tüm hesaplarıma girilsin ben de suç duyurusunda bulunayım girenler ceza alsın? Var mı böyle bi dünya?

bora32

Yeni üye
8 Tem 2012
26
0
arkadaşlar avukat arkadaşla yarın gideceğiz ne olduysa burada paylaşacağım. kız bana msn şifresini kendisi verdi. ben onun o benim hesaplarıma teklifsiz girerdik. o da benim hesabıma kendi evindeki internetten defalarca girmiştir. ben de o girişlerin tespitini ve cezalandırılmasını isteyeceğim.

Hacker Yilmaz

Uzman üye
6 Tem 2012
1,039
0
Bruksel
Haklısın bızım yazdıklarımıza uyarsan sana bısey olmaz aksı taktırde kız uyanıklık yaptı senı ıhbar ettı dedıgımızı yaparsan kızdanda sıkayetcı ol hem yırtarsın hem kızı yalvartırsın emın ol :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.