İphone Elektrik Kesme Videolu

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Peki sizi nasıl kandırmış olabilirim acıklarmısınız ? Tedaş'a elektrikleri 2 dakka kes abi videomu cekcem diye Sms atmış olabilirim ? Videoya inanmayalar bizzat kendileri deneyebilir. herşeyi açık açık anlattım inanıp inanmamak size kalmış bir olay...

Videoyu önceden izlememiştim.

Aydınlatma trafosu idi yanınızdaki.. Oradan çıkan yeraltı kablolar besler ışıkları. Oradan kapatmışsınızdır. Bariz görünen bir switch vardır içinde..

Ama diyelim ki kodla yaptınız. Ne farkeder? Yaptığınız düpedüz terbiyesizlik. Aniden ışıklar sönünce karanlıkta biri kaza yapabilirdi. Enerji sektörünü bırakalı sadece 9 ay oluyor, herkes ile iletişimim hala var ve şu anda kararsız kaldım. Bu videoyu dava açmaları için birilerine göndermem lazım mı ki? Böyle başka insanların hayatına hiçe sayan bir şey bir daha yapar mısınız?

Venqanze

Üye
11 Tem 2015
220
0
malatya
Videoyu önceden izlememiştim.

Aydınlatma trafosu idi yanınızdaki.. Oradan çıkan yeraltı kablolar besler ışıkları. Oradan kapatmışsınızdır. Bariz görünen bir switch vardır içinde..

Ama diyelim ki kodla yaptınız. Ne farkeder? Yaptığınız düpedüz terbiyesizlik. Aniden ışıklar sönünce karanlıkta biri kaza yapabilirdi. Enerji sektörünü bırakalı sadece 9 ay oluyor, herkes ile iletişimim hala var ve şu anda kararsız kaldım. Bu videoyu dava açmaları için birilerine göndermem lazım mı ki? Böyle başka insanların hayatına hiçe sayan bir şey bir daha yapar mısınız?

Kestiğim yolun ışıkları şehir içinde değil bir ana yolun ışıklarıda değil. Kaza olasılığını bizde düşündük ve zaten elektrikleri kesip videoyu kapattıktan sonra şalterlerle ışığı açtık. Her hangi bir risk tanışmadı yani.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Kestiğim yolun ışıkları şehir içinde değil bir ana yolun ışıklarıda değil. Kaza olasılığını bizde düşündük ve zaten elektrikleri kesip videoyu kapattıktan sonra şalterlerle ışığı açtık. Her hangi bir risk tanışmadı yani.

Anladım üstadım.. Önceden videoyu izlememiştim, ondan ilk yorumumdan geri çekiliyorum, çünkü her enerji şirketinin her aydınlatma şebekesini inceleyip ezbere bildiğimi iddia edecek kadar salak değilim. Belki yapmışsınızdır, belki hile vardır, anlamam da mümkün değil, test etmem de, çünkü bulunduğum yerde çalışmayacak onu garanti ederim.

Dikkat ettiğiniz için teşekkürler. Sert konuşmuşsam kusuruma bakmayın...

Venqanze

Üye
11 Tem 2015
220
0
malatya
Anladım üstadım.. Önceden videoyu izlememiştim, ondan ilk yorumumdan geri çekiliyorum, çünkü her enerji şirketinin her aydınlatma şebekesini inceleyip ezbere bildiğimi iddia edecek kadar salak değilim. Belki yapmışsınızdır, belki hile vardır, anlamam da mümkün değil, test etmem de, çünkü bulunduğum yerde çalışmayacak onu garanti ederim.

Dikkat ettiğiniz için teşekkürler. Sert konuşmuşsam kusuruma bakmayın...

Yok üstad estagfurrulah kusur görmek hattim değil. Konu üstünde ilgilendiğiniz için ben size teşekkür ederim. Kolay Gelsin.

BlackHatHacker

Uzman üye
21 Nis 2014
1,703
0
Secret
Büyük ihtimalle o trafo eskidir , yenileri bunun gibi hataları kapsamaz ayrıca eğer devlet fark ederse 2 kablo değiştirip açığı kapatır ..
Yani şu anlık bu pek mümkün değil sanırsam bir köyde çektiniz bunu haklı mıyım?
Bu arada memleket neresi :).

bluehajck

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
377
0
Diyarbakır
Yaw Arkadaş Ne Kadar Yalan Atıyorsun Denedim Dediğinin Aynısını Harfiyen Yerine Getirdim
Boş Konular Açmayın Lütfen Konunun Silinmesi Gerekli

'POLY

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
644
12
Pek inandırıcı değil bencede ama denemeden yorum yapmak istemedim :D

bluehajck

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
377
0
Diyarbakır
Denedim Kardeş Tmm Denedim Hatta İlk Başta Dedim ki Yanlış Yaptım Ama Defalarca Deniyorum Olmuyor
Android Ve İphone 5s Denedi Sonuç: Yalan Çıktı

Venqanze

Üye
11 Tem 2015
220
0
malatya
Denedim Kardeş Tmm Denedim Hatta İlk Başta Dedim ki Yanlış Yaptım Ama Defalarca Deniyorum Olmuyor
Android Ve İphone 5s Denedi Sonuç: Yalan Çıktı

Her taraftakiler aynı trafo aynı sistem diye bişey yok üstadım. Sahte oldugunu kanıtlayabilirsen kanıtla. Tedaşa mesajmı atmış olabilirim abi 2 dakka kes video çekcem die bi açıklama bul ondan sonra eyvallah diyeyim

Energizer01

Katılımcı Üye
5 Nis 2013
661
1
/root
Her taraftakiler aynı trafo aynı sistem diye bişey yok üstadım. Sahte oldugunu kanıtlayabilirsen kanıtla. Tedaşa mesajmı atmış olabilirim abi 2 dakka kes video çekcem die bi açıklama bul ondan sonra eyvallah diyeyim

Açıklamasını ben sana yapayım, bu yöntem işe yaramaz çünkü trafoların böyle bir özelliği yok, nasıl yaptıklarına gelince, o ufak trafonun bir numarası yok, sokak lambalarının bağlı olduğu büyük trafonun batı tarafında gün ışığı sensörü var, yani güneş battıktan sonra devreye giriyor ışıkları yakıyor, bu sensöre el feneri tuttuğunda tüm sokak lambaları söner, bütün numara bu :))

şekil olarak böyle bir cihaz;

automatic_electronic_Photocell_switch_day_light_senso.jpg

umarım aydınlatabilmişimdir, eskiden köyün sokak lambalarını bu yöntemle kapatırdık :)

Son düzenleme:

Venqanze

Üye
11 Tem 2015
220
0
malatya
Açıklamasını ben sana yapayım, bu yöntem işe yaramaz çünkü trafoların böyle bir özelliği yok, nasıl yaptıklarına gelince, o ufak trafonun bir numarası yok, sokak lambalarının bağlı olduğu büyük trafonun batı tarafında gün ışığı sensörü var, yani güneş battıktan sonra devreye giriyor ışıkları yakıyor, bu sensöre el feneri tuttuğunda tüm sokak lambaları söner, bütün numara bu :))

şekil olarak böyle bir cihaz;

automatic_electronic_Photocell_switch_day_light_senso.jpg

umarım aydınlatabilmişimdir, eskiden köyün sokak lambalarını bu yöntemle kapatırdık :)

Güzel bir araştırma fakat burda her akşam tedaş Mitsunishi l200 marka pikaplarıyla gelip şalteri açıp gidiyorlar sabahları iste kapatıyorlar ele feneri işini ilk kez senden duydum ve dikkatini çekerim kulaklıkla izle videoyu elektrik gitmeden milim saniye önce yüksek bir ses geliyor o ise şalterin atma sesi... Baska bir açıklama dileğiyle :))

Energizer01

Katılımcı Üye
5 Nis 2013
661
1
/root
Güzel bir araştırma fakat burda her akşam tedaş Mitsunishi l200 marka pikaplarıyla gelip şalteri açıp gidiyorlar sabahları iste kapatıyorlar ele feneri işini ilk kez senden duydum ve dikkatini çekerim kulaklıkla izle videoyu elektrik gitmeden milim saniye önce yüksek bir ses geliyor o ise şalterin atma sesi... Baska bir açıklama dileğiyle :))

50 tane de açıklama yapsam illa bir kulp takarsınız, adamların işi gücü yok her gün gelip lamba açıp kapayacaklar, o duyduğun ses de paneldeki kaçak akım koruma rölesinin sesi, otomatik sistem dururken niye manuel yapsınlar? ayrıca sayaç numarasını aramak veya mesaj atmak gibi saçma bir fikir daha olabilir mi, daha fazla yorum yazıp seninle tartışmayacağım, sağlıcakla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.