Laptop mu masaüstü mü?

gkntkmk58

Üye
23 Nis 2016
123
0
Arkadaşlar yeni güzel bir bilgisayar almak istiyorum ama kararsız kaldığım konu laptop mu alıyım masaüstü mü yardımlarınızı bekliyorum.

garip0

Katılımcı Üye
2 Nis 2016
318
1
Afrika
merak saldım aslında bu ara laptop yetmezmi diyosun ?

Dizüstü bilgisayarlar özellikle ofis dışında çalışanlar ve yolculuk yapanlar için çok uygun ve idealdir.Dizüstü bilgisayarlarla yer ve zaman farketmeksizin her türlü işinizi halledebilirsiniz..

Masaüstü bilgisayarlar yüksek performans ve kolay kullanım için en uygun sistemlerdir.Özellikle büyük programlarla çalışmak zorunda olanlar için masaüstü bilgisayar tercih edilmelidir.Ayrıca masaüstü bilgisayarların özelliklerini istediğiniz gibi yükseltebilir olmanızda aldığınız masaüstünün ihtiyacınıza göre tekrar tasarlamanız da mümkündür.

işletim sistemi intel almanı tavsiye ederim

gkntkmk58

Üye
23 Nis 2016
123
0
Dizüstü bilgisayarlar özellikle ofis dışında çalışanlar ve yolculuk yapanlar için çok uygun ve idealdir.Dizüstü bilgisayarlarla yer ve zaman farketmeksizin her türlü işinizi halledebilirsiniz..

Masaüstü bilgisayarlar yüksek performans ve kolay kullanım için en uygun sistemlerdir.Özellikle büyük programlarla çalışmak zorunda olanlar için masaüstü bilgisayar tercih edilmelidir.Ayrıca masaüstü bilgisayarların özelliklerini istediğiniz gibi yükseltebilir olmanızda aldığınız masaüstünün ihtiyacınıza göre tekrar tasarlamanız da mümkündür.

işletim sistemi intel almanı tavsiye ederim
i7 işlemcilere bakıyorum fiyatlar kabarık biraz i7 ile i5 çok fazla fark edermi?

garip0

Katılımcı Üye
2 Nis 2016
318
1
Afrika
i7 işlemcilere bakıyorum fiyatlar kabarık biraz i7 ile i5 çok fazla fark edermi?

Intel Core i7 işlemcilerden başlayalım. Core i7'lerin yetenekleri, Core i5'ten daha üstündür. Bu işlemciler daha çok oyun meraklılarına, çoklu görevi yoğun olarak kullananlara ve yoğun çoklu ortam işleriyle uğraşanlara yöneliktir.

Core i5 işlemciler, i7'nin ek performansına sahip olmasalar da çoğu kullanıcı için yeterli performans sunarlar. İnternette dolaşmak, e-posta okumak, video izlemek, ofis uygulamalarını kullanmak gibi işler için fazlasıyla yeterlidirler. Core i5 işlemciler de oyunlar için uygundur.

Core i7 işlemciler, işlemci hızında önemli yere sahip önbelleklerde üstünlüğe sahiptir. Bunun yanında Core i7 işlemcilerin entegre grafikleri de daha hızlıdır.

Satın alacağınız sistemden en üst düzey performans bekliyorsanız, Intel Core i7 işlemcilere bakmanızı öneriyoruz. Ancak bu kitlenin dışındaki çoğu kullanıcı, Core i5 ve hatta Core i3'ten fazlasıyla yeterli bir performans elde edecektir.

gkntkmk58

Üye
23 Nis 2016
123
0
Intel Core i7 işlemcilerden başlayalım. Core i7'lerin yetenekleri, Core i5'ten daha üstündür. Bu işlemciler daha çok oyun meraklılarına, çoklu görevi yoğun olarak kullananlara ve yoğun çoklu ortam işleriyle uğraşanlara yöneliktir.

Core i5 işlemciler, i7'nin ek performansına sahip olmasalar da çoğu kullanıcı için yeterli performans sunarlar. İnternette dolaşmak, e-posta okumak, video izlemek, ofis uygulamalarını kullanmak gibi işler için fazlasıyla yeterlidirler. Core i5 işlemciler de oyunlar için uygundur.

Core i7 işlemciler, işlemci hızında önemli yere sahip önbelleklerde üstünlüğe sahiptir. Bunun yanında Core i7 işlemcilerin entegre grafikleri de daha hızlıdır.

Satın alacağınız sistemden en üst düzey performans bekliyorsanız, Intel Core i7 işlemcilere bakmanızı öneriyoruz. Ancak bu kitlenin dışındaki çoğu kullanıcı, Core i5 ve hatta Core i3'ten fazlasıyla yeterli bir performans elde edecektir.
O zaman i7 işlemci almak en mantıklısı artık paramız gidicek ama inşallah değer

Ritirato

Katılımcı Üye
9 Mar 2016
589
3
İstanbul
Oyun vs oynucaksan masa üstü al eğer diyorsan gezinti ve film izlicem o zaman laptop almalısın.

Ama oyun oynamak ve en iyi şekilde oynamak istersende Masa üstü şart yoksa laptopuda masa üstü gibi kullanırsın

Ritirato

Katılımcı Üye
9 Mar 2016
589
3
İstanbul
Kardeş performans sağlaması paraya bakar bu masaüstü veya dizüstü farketmez içeriği önemli bütçene göre araştır belirli bir bütçe söyle ve ne yapmak istediğini söyle arkadaşlar yardımcı olur zaten

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.