özgüven eksikliği var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Günaydınlar beyler,

Çok acil bir sorunum var ve bunu ilk defa sizlerle paylaşıyorum. Lütfen düzgün yorumlar ve tavsiyelerde bulunun.

Öncelikle sürekli birileri tarafından izleniyormuşum gibi oluyorum, acayip özgüven eksikliği var. Biryere dışarıya arkadaşlarla çıksam sanki biri beni televizyondan izliyor gibi oluyorum yürüyüş şeklimi falan değiştirmeye başlıyorum şizofrenmiyim neyim anasını satayım :D

Kızlarla konuşmayı utanmayı hiç söylemiyorum zaten o çok var bende. Beyler böyle yaşayarak çok şey kaybedeceğimi biliyorum.

Ciddi tavsiyelerde bulunursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
aynısı bende var özgüven eksıklıgı bendekı dusuncede bu bı kızla konusmadan önce kafamdan dıyorum kı Türkiyede 70 mılyon var 35 mılyonu erkek olsa bu kız bana niye baksınki deyip gidiyorum özgüven 0 utangaclık var karsı taraf ya dalga geçerse kafası sokaga cıkamıyorum sosyal hayat 0 bakkala cıkıyorum ondada aksam hava kararınca cıkıyorum gunduz hep evdeyım evımız denıze 10 dk mesafede 5 senedır denıze gıtmıyorum sen düşün kardeş tedavisi ölünce geçer hepsi

Bu kadar umutsuz olmayalım be üstad :) Sen ölmeyi bayılmak sandın herhalde :woott

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
Hocam aşık olduğum zaman daha kötü. Paranoyak oluyorum resmen. Kız kötü davrandığı zaman kafamda birsürü şeyler kuruyorum.

Öliyim ben ya :D

İşte pes etme sürekli onu etkilemeye çalış onu sevdiğini hissettir. Kötü davrandığında git ve bana neden böyle davranıyorsun ben bundan alınıyorum de. Ama seni seven bi kıza aşık olursan daha iyi hiç bir şeye gerek kalmaz. Sadece yavaştan yavaştan etkilemeye bak. Bu arada yakışıklı mısın :D?

Friedlich

Uzman üye
31 Tem 2016
1,520
2
Hiçlik
Günaydınlar beyler,

Çok acil bir sorunum var ve bunu ilk defa sizlerle paylaşıyorum. Lütfen düzgün yorumlar ve tavsiyelerde bulunun.

Öncelikle sürekli birileri tarafından izleniyormuşum gibi oluyorum, acayip özgüven eksikliği var. Biryere dışarıya arkadaşlarla çıksam sanki biri beni televizyondan izliyor gibi oluyorum yürüyüş şeklimi falan değiştirmeye başlıyorum şizofrenmiyim neyim anasını satayım :D

Kızlarla konuşmayı utanmayı hiç söylemiyorum zaten o çok var bende. Beyler böyle yaşayarak çok şey kaybedeceğimi biliyorum.

Ciddi tavsiyelerde bulunursanız sevinirim

Pek problem edilecek veya psikologluk birsey yok burada.
Özgüven eksikliği çoğu kiside bulunan bir problemdir.Biri seni izliyormuş gibi algı yaratırsın kafanda ve ona göre davranmaya calısırsın.
O izleyen kişiye içindeki 'sen' i göster ;) Başkası olmaya kalkısma sakın,başkaları gibi davranma çok kaybedersin.

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
İnan bana çoğu insan aynı şeyleri yaşıyor veya hayatının bi alanında yaşamıştır.
Bunun üzerine gitmeni öneririm... Bende benzer durumlar yaşıyordum, o yaşlarda amator bi tiyatro grubuna girdim. Sahneye çıktıktan sonra aslında insanları pek takmamam gerektiğini öğrendim.
Herkes kusursuz değildir kısaca. Senin sokakta utandığın kişilerde aynı şeyleri yaşamış kişilerdir bunu unutma.

Hocam senden öğrenecek çook şeyim var...

EKIPVII

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
734
1
Şu ne yapar bu ne yapar demeyin kendinizi bir bilin öncelikle siz buysanız eğer buna alıştırın. Kendinizde bir sıkıntı görüyorsanız da gözükmeniz de fayda var çünkü destek almak her zaman şarttır.

Son düzenleme:

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Pek problem edilecek veya psikologluk birsey yok burada.
Özgüven eksikliği çoğu kiside bulunan bir problemdir.Biri seni izliyormuş gibi algı yaratırsın kafanda ve ona göre davranmaya calısırsın.
O izleyen kişiye içindeki 'sen' i göster ;) Başkası olmaya kalkısma sakın,başkaları gibi davranma çok kaybedersin.

Hocam denemeye çalışacağım.
Sağol tekrardan...

``Falcone

Kıdemli Üye
27 Haz 2016
3,529
2
l1ackerone
Bak öncelikle biraz sinirli ol tmm mı bağır çağır herkese sonra gece tuvalete git korkmanı yenmek için tuvalete gitmek için akşam çok su iç gece ç**in gelir sonra tuvalete gitmek zorunda kalcaksın tmm mı arkana bakmadan arkanda bişi olduğunu düşün bir de banyo yaparken şampuanladıktan sonra yüzüne kaçmasın diye gözünü kapatıyon yha seni izleyen biri varmış gibi düşün bir de korkunç fotolara bak ben baka baka alıştım geceleri korkmak için evde falan gexiyom yani istesem de korkmuyom dw de bestgore da falan geziyom ama sen şimdiden gezme
bak dene bende oldu sende de olur kısaca korkunun üstüne git

Clasus

Üye
19 Tem 2015
178
0
psikologa git derim ama kendin olmayı unutma kızlarla konusma konusundada normal konustuğun erkek arkadaslarınla konusuyormus gıbı konus (daha kibar ol tabi :) )

xOrcus

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
349
0
İstanbul
Biraz benim gibisin. Bende önceden öyleydim simdi düzeldim. Kaç yaşındasın ? Kız konularında baya bilgilendim utangaçlık yürüme konularında her konuda yardımcı olabilirim sana :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.