özgüven eksikliği var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Günaydınlar beyler,

Çok acil bir sorunum var ve bunu ilk defa sizlerle paylaşıyorum. Lütfen düzgün yorumlar ve tavsiyelerde bulunun.

Öncelikle sürekli birileri tarafından izleniyormuşum gibi oluyorum, acayip özgüven eksikliği var. Biryere dışarıya arkadaşlarla çıksam sanki biri beni televizyondan izliyor gibi oluyorum yürüyüş şeklimi falan değiştirmeye başlıyorum şizofrenmiyim neyim anasını satayım :D

Kızlarla konuşmayı utanmayı hiç söylemiyorum zaten o çok var bende. Beyler böyle yaşayarak çok şey kaybedeceğimi biliyorum.

Ciddi tavsiyelerde bulunursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

4238

Uzman üye
9 Haz 2016
1,548
2
Çukurova
Cidden düzelmen ve düzelmem lazım hacım ya.

15 yaşındayım uzun boylu zayıf hafif yakışıklı sayılırım ama 1 tane arkadaşım yok malesef.

Özgüvenim yok hiç yok.

Son düzenleme:

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
psikologa git derim ama kendin olmayı unutma kızlarla konusma konusundada normal konustuğun erkek arkadaslarınla konusuyormus gıbı konus (daha kibar ol tabi :) )

Hocam bu zamanın kızları p*ç erkeklerden hoşlanıyorlar. Ben tabi kendim olurum zaten bu güne kadar babamdan bana kalan en güzel miras " efendiliğim " olmuştur.

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Bak öncelikle biraz sinirli ol tmm mı bağır çağır herkese sonra gece tuvalete git korkmanı yenmek için tuvalete gitmek için akşam çok su iç gece ç**in gelir sonra tuvalete gitmek zorunda kalcaksın tmm mı arkana bakmadan arkanda bişi olduğunu düşün bir de banyo yaparken şampuanladıktan sonra yüzüne kaçmasın diye gözünü kapatıyon yha seni izleyen biri varmış gibi düşün bir de korkunç fotolara bak ben baka baka alıştım geceleri korkmak için evde falan gexiyom yani istesem de korkmuyom dw de bestgore da falan geziyom ama sen şimdiden gezme
bak dene bende oldu sende de olur kısaca korkunun üstüne git

Hocam eline sağlık güzel yazmışsın da benim korkudan yana bir sıkıntım yok ki :)

Sadece özgüvenim eksik ve aşırı derecede utangaçlık var. Bunların yanına birde konuşurken heyecanlanma durumu da kapsıyor. Kısacası odun gibi yaşıyorum, odun gibi öleceğim...

r7s6g3rf

Üye
15 Tem 2016
120
0
İzlese İzlesin Kardeş Ne Olacak Sen Kötü Şeyler Yapıyorsan İzlendiğinden Korkuyon Kötü Şey Yapmıyosan Zaten Niye Korkasın İzleyen İzlesin De Geç Kötü Bişey Yapmıyosun Ha Bide Adamlar Seni Niye İzlesin Yav Salla :D

Lowind

Kıdemli Üye
21 Kas 2015
4,510
0
26
☪Turan
Lise zamanında bende böyleydim bazı erkeklere bakıyordum kız kankalar veya arkadaşlıklar elde etmiş ama bana baktığımda o sınıfta 1 kız ile konuşmaya çekinen biriydim. Ama ne oldu lise bitti ? kız konusu çekinme konusu noldu boş kaldı yani kızlarlada konuşup birşey elde etmiyorsun bence ama çok istiyorum
diyorsan annenden yardım al bence.

Dediğim gibi kız konusu aşk konusu filan boş iş.

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Lise zamanında bende böyleydim bazı erkeklere bakıyordum kız kankalar veya arkadaşlıklar elde etmiş ama bana baktığımda o sınıfta 1 kız ile konuşmaya çekinen biriydim. Ama ne oldu lise bitti ? kız konusu çekinme konusu noldu boş kaldı yani kızlarlada konuşup birşey elde etmiyorsun bence ama çok istiyorum
diyorsan annenden yardım al bence.

Dediğim gibi kız konusu aşk konusu filan boş iş.

Hocam çok farklı düşünüyorsunuz ama. Her konuda kız arkadaş edinmek lazım ne bileyim bir mekana otururken sürekli erkek arkadaşlarınla sohbet etmek yerine kız arkadaşlarınla sohbet edip vakit geçirsen güzel olmaz mıydı? yada ne bileyim kız arkadaşlarından tavsiye almak kadar güzel birşey yoktur bu hayatta :) tabi tadamadım bu zevki ama bana öyle geliyor

Lowind

Kıdemli Üye
21 Kas 2015
4,510
0
26
☪Turan
Hocam çok farklı düşünüyorsunuz ama. Her konuda kız arkadaş edinmek lazım ne bileyim bir mekana otururken sürekli erkek arkadaşlarınla sohbet etmek yerine kız arkadaşlarınla sohbet edip vakit geçirsen güzel olmaz mıydı? yada ne bileyim kız arkadaşlarından tavsiye almak kadar güzel birşey yoktur bu hayatta :) tabi tadamadım bu zevki ama bana öyle geliyor

Tabikide vardır illaki bir önemi belki onunla dahada ileriye gidip ileride mutlu olabilirsin veya mutsuzda olabilirisin yeri geldiğinde sana ihtiyacı olucak yada senin ona ihtiyacın olucak ne biliyim hocam çok karışık iş. Ama 1 kız için erkek arkadaşlarını satma ben satmıştım sonrası kötü oldu kısaca ve ne demişler en iyi dostluklar lisede olur.

Not:Lise 1 gidiyorsan hiç takma 1 de olmazsa 2 de olur :)

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
Tabikide vardır illaki bir önemi belki onunla dahada ileriye gidip ileride mutlu olabilirsin veya mutsuzda olabilirisin yeri geldiğinde sana ihtiyacı olucak yada senin ona ihtiyacın olucak ne biliyim hocam çok karışık iş. Ama 1 kız için erkek arkadaşlarını satma ben satmıştım sonrası kötü oldu kısaca ve ne demişler en iyi dostluklar lisede olur.

Yok hocam ne satması siz beni yanlış anladınız :) ben sadece farklılık olsun istiyorum hayatımda çünkü büyüdüğüm zaman ve geriye baktığımda hep pişman olucam, kafama duvarlara çok vurucam bunu çok iyi biliyorum. Kısacası oğluma anılarımı anlatmak istiyorum yani :)

Lowind

Kıdemli Üye
21 Kas 2015
4,510
0
26
☪Turan
Yok hocam ne satması siz beni yanlış anladınız :) ben sadece farklılık olsun istiyorum hayatımda çünkü büyüdüğüm zaman ve geriye baktığımda hep pişman olucam, kafama duvarlara çok vurucam bunu çok iyi biliyorum. Kısacası oğluma anılarımı anlatmak istiyorum yani :)

Öyle deme hata etmiş sayılmazsın lisede olmazsa %100 ünide olur :) Hayatında başarılar.

mecitQ4

Üye
30 Ocak 2013
137
0
İstanbul
kardeşim psikoloğa görünmeni tavsiye ederim bende de izlenme gibi bişey var bazen işe yarıyor (dans eğitimi alıyorum koreografi falan yaparken izlendiğimi hissediyorum ve daha iyi yapmaya başlıyorum sanki birisi izliyormuş gibi) bazen yolda yürürken aklımdan geçiriyorum acaba arkamda şu kişi varsa falan diyip yürüyüş şeklimi falan değiştiriyorum, psikoloğa gitmedim ama sana tavsiye ederim ileride daha büyük sorunlar olmadan :)

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
kardeşim psikoloğa görünmeni tavsiye ederim bende de izlenme gibi bişey var bazen işe yarıyor (dans eğitimi alıyorum koreografi falan yaparken izlendiğimi hissediyorum ve daha iyi yapmaya başlıyorum sanki birisi izliyormuş gibi) bazen yolda yürürken aklımdan geçiriyorum acaba arkamda şu kişi varsa falan diyip yürüyüş şeklimi falan değiştiriyorum, psikoloğa gitmedim ama sana tavsiye ederim ileride daha büyük sorunlar olmadan :)

Hocam açıkcası psikolog falan bana bunlar çok boş birşey geliyor. Bunun en iyi çözümü utancımın önüne gitmem gerekiyor. Ama tabikide bunun önüne gidemiyorum :)

mecitQ4

Üye
30 Ocak 2013
137
0
İstanbul
Hocam açıkcası psikolog falan bana bunlar çok boş birşey geliyor. Bunun en iyi çözümü utancımın önüne gitmem gerekiyor. Ama tabikide bunun önüne gidemiyorum :)

kardeşim o zaman derdini dinleyecek birisi lazım sana psikolog da derdini dinler ama çözüm üretir senin için çok dolmuş onu anladım bunları kendine en yakın hissettiğin kişiye (anne,baba,kardeş,arkadaş) anlat ama çözümü her zaman sen üretmeye çalış korkulacak bir şey değil bilinçaltı nın sana oynadığı ufak bir oyun sadece :)

gency378

Üye
14 Ağu 2012
180
0
kardeşim o zaman derdini dinleyecek birisi lazım sana psikolog da derdini dinler ama çözüm üretir senin için çok dolmuş onu anladım bunları kendine en yakın hissettiğin kişiye (anne,baba,kardeş,arkadaş) anlat ama çözümü her zaman sen üretmeye çalış korkulacak bir şey değil bilinçaltı nın sana oynadığı ufak bir oyun sadece :)

Yok artık diyebilirsin ama ailemlede bu konuları konuşamam be üstad :D annem babam aslında çok makara insanlardır da ben niye böyleyim bilmiyorum. Aileme karşı bile bazen utangaçlığım oluyor

benmusti12

Katılımcı Üye
7 Tem 2015
288
0
Kayseri
Psikolog ile alakası yok beyler bu her bireyin bir dönem karşılaşabileceği bir durumdur.Peki sorunun cevabına gelecek olursak özgüven depolamak için öncelikle aynanın karşısına geçip kendini yakışıklı hissetmelisin.Yaptım fakat hala mı özgüvenin eksik kesin olmasada yüksek derecede işe yaracak bir tavsiyem var dövüş sporları veyahutta body yapmak insana özgüven kazandırdığını bir makalede okumuştum bunları deneyerek işe başla derim. İyi Forumlar !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.