Python dili

HeLLioN16

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
447
0
Öncelikle merhaba astlarım ve üstlerim.Python dili ile neler yapabilirim şuan öğreniyorum orta düzeydeyim malware virüs vb şeyler yapabilirmiyim? Hem de python bittikten sonra hangi dile baslamaliyim ?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Forumdan bir kişinin ip adresini almayı yapabiliyorsa sadece python,Bana bu Sistemlerin hangi diller üzerine kurulu olduğunu söylermisin ?

Dropbox,Yahoo Maps,Google,Youtube?

Veya Blender3D,Maya,Unity bunlar ne ile geliştirildi ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Unity_(game_engine)

Sadece unity için olan cevabına binaen yazıyorum bu yorumu . Yoksa ciddiye almam yazdıklarını. Unity c/c++ ile geliştirilmiştir.

Ayrıca diğer sistemlerde arkaplanda python kullanılıyor olması demek tüm sistemin python ile yazıldığını göstermez... İkisini karıştırma.

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere

Sadece unity için olan cevabına binaen yazıyorum bu yorumu . Yoksa ciddiye almam yazdıklarını. Unity c/c++ ile geliştirilmiştir.

Ayrıca diğer sistemlerde arkaplanda python kullanılıyor olması demek tüm sistemin python ile yazıldığını göstermez... İkisini karıştırma.

Unity'nin C/C++ geliştirildiğini biliyorum ancak Bildiğin üzere Unity python scriptlerini import edebiliyorsun ve unityden python scriptlerini kullanarak uygulama geliştirebiliyorsun
bu özellikten dolayı Oraya unity yazdım.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23

kesin cmd :trl

diyo python la ip alabiliyorusun koptum ya :D

Öncelikle yukarıda yazdığımı oku, sonra da webdeki her şeyin temeli javadır dediğin saçma fikirden kurtul... Öyle bir şey yok çünkü..

Hadi application serverlardır desen.. Gene yanlış , her web uygulaması app servera ihtiyaç duymaz...

Python ve ip almak ile ilgili derdin ne onuda çözemedim ? Yapılamaz dediğin şey ne yani ? Basit bir python scripti ile karşı tarafın ip bilgilerini edinebilirsi, veya django ile geliştirdiğin bir web sitesinde loglayabilirsin vs vs...

Boş laftan başka bir şey göremiyorum burada kimsede..

Hau

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
721
0
192.168.0.61
Python dili hack araçları üzerinde gerçekten etkili ve kullanışlı bir yazılım dili. Örneğin sqlmap python dili ile kodlanmıştır. Aynı zamanda uniscan'de. Python'dan sonra hack üzerine gitmek istersen web programlama dilleri öğrenebilirsin. Mesela PHP, ASP, HTML. Ama tavsiyem PHP'den başlaman. Daha yaygın bir web programlama dili. Eğer tekrar normal kodlamadan gitmek istiyorsan ki gine hack üzerine ise Perl, Java, C, C++ öğrenebilirsin.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Unity'nin C/C++ geliştirildiğini biliyorum ancak Bildiğin üzere Unity python scriptlerini import edebiliyorsun ve unityden python scriptlerini kullanarak uygulama geliştirebiliyorsun
bu özellikten dolayı Oraya unity yazdım.

Unity de javascript ile de uygulama geliştirebiliyorsun lakin bu unity nin js ile geliştirildiğini göstermez...

Bu arada unity ve python ikilisi için yabancı kaynaklardan bir yorum "I'm working in Unity daily and I agree, any scripting language is indeed theoreticall usable, but the thing is that Unity has a very broad library for both C# and Java script, so I just couldn't fathom why you would want Python in Unity instead of these two langauges. Maybe there is something specific you can use Python for? I never heard of it but maybe there is."

Bonfire

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
692
0
İstanbul
Öncelikle yukarıda yazdığımı oku, sonra da webdeki her şeyin temeli javadır dediğin saçma fikirden kurtul... Öyle bir şey yok çünkü..

Hadi application serverlardır desen.. Gene yanlış , her web uygulaması app servera ihtiyaç duymaz...

Python ve ip almak ile ilgili derdin ne onuda çözemedim ? Yapılamaz dediğin şey ne yani ? Basit bir python scripti ile karşı tarafın ip bilgilerini edinebilirsi, veya django ile geliştirdiğin bir web sitesinde loglayabilirsin vs vs...

Boş laftan başka bir şey göremiyorum burada kimsede..

django java üstüne kuruludur

ygm95

Yeni üye
21 Kas 2015
19
0
hint-avrupa
eminmisin ? ben nasıl istediğim forumda kişinin ip sini alabiliyorum ? python la mı oluyar zannediyorsun. bütün siteler java üzerine kurulu java bilmezsen hiç birşey yapmazsın

tek bir soru,kullandığın kütüphaneler hangi dille yazıldı?java kim daha dünkü çocuk,java c# python hepsi c c++ kullanır yani yüksek seviye diller görsel bir yanıltmacadır.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
tek bir soru,kullandığın kütüphaneler hangi dille yazıldı?java kim daha dünkü çocuk,java c# python hepsi c c++ kullanır yani yüksek seviye diller görsel bir yanıltmacadır.

95 yılında çıkan bir dil JAVA, senin yaşından büyüktür muhtemelen... Dün ki çocuk diyorsun... Zor tutuyorum kendimi haykırıcam şu senin yorumlarına random gülücem buraya...

Her dilin kendine has amacı vardır. C ile donanıma hükmedersin, Java ile bir çok alanda harikalar ortaya koyarsın, C# ile windowsu uçurursun, python ile linux sistem adminliği kadar bir çok işi başarırsın vs vs... Hepsi bir çok farklı amaca hizmet eder...

Madem o kadar mükemmel c/c++ biliyorsun, hadi bize c/cpp ile bir driver yazsana ? Şey olsun bak benim mousepad linunxta bazı işlemleri gerçekleştirmiyor, kernele giden interruptlardan bazı sinyalleri dinleyip bir driver yaz bana da kullanayım.. Lütfen..

ygm95

Yeni üye
21 Kas 2015
19
0
hint-avrupa
95 yılında çıkan bir dil JAVA, senin yaşından büyüktür muhtemelen... Dün ki çocuk diyorsun... Zor tutuyorum kendimi haykırıcam şu senin yorumlarına random gülücem buraya...

Her dilin kendine has amacı vardır. C ile donanıma hükmedersin, Java ile bir çok alanda harikalar ortaya koyarsın, C# ile windowsu uçurursun, python ile linux sistem adminliği kadar bir çok işi başarırsın vs vs... Hepsi bir çok farklı amaca hizmet eder...

Madem o kadar mükemmel c/c++ biliyorsun, hadi bize c/cpp ile bir driver yazsana ? Şey olsun bak benim mousepad linunxta bazı işlemleri gerçekleştirmiyor, kernele giden interruptlardan bazı sinyalleri dinleyip bir driver yaz bana da kullanayım.. Lütfen..

ben süper c c++ biliyorum diye bişi söylemedimki,madem süper bilgin var c ile virtual method table'ı implemente etsene ve ya this anahtar sözcüğü arka planda neye denk geliyor bi söylesene.

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Unity de javascript ile de uygulama geliştirebiliyorsun lakin bu unity nin js ile geliştirildiğini göstermez...

Bu arada unity ve python ikilisi için yabancı kaynaklardan bir yorum "I'm working in Unity daily and I agree, any scripting language is indeed theoreticall usable, but the thing is that Unity has a very broad library for both C# and Java script, so I just couldn't fathom why you would want Python in Unity instead of these two langauges. Maybe there is something specific you can use Python for? I never heard of it but maybe there is."

Haklısın dostum benim hatam.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
ben süper c c++ biliyorum diye bişi söylemedimki,madem süper bilgin var c ile virtual method table'ı implemente etsene ve ya this anahtar sözcüğü arka planda neye denk geliyor bi söylesene.

Offff this neye denk geliyormuş offf.........

This OO dillerde bulunduğu classı temsil eder.. Hmm C de classlar olmadığına göre... Struct yapısını kurduk diyelim... Bellekten malloc calloc ile dinamik bellek alanı oluşturup tanımladığımız struct tipindeki pointera denk gelir...

xxx->yyy ;

İşine git şimdi..

ygm95

Yeni üye
21 Kas 2015
19
0
hint-avrupa
Offff this neye denk geliyormuş offf.........

This OO dillerde bulunduğu classı temsil eder.. Hmm C de classlar olmadığına göre... Struct yapısını kurduk diyelim... Bellekten malloc calloc ile dinamik bellek alanı oluşturup tanımladığımız struct tipindeki pointera denk gelir...

xxx->yyy ;

İşine git şimdi..

okadarını herkes biliyor,this gerçekte bir pointerdır,derleyici tarafından . ve ya -> operatörünün sol operandı olan nesnenin adresini tutar ve gerçekte non static fonksiyon diye birşey yoktur oop görsel bir yanıltmacadır.this gizli bir parametredir.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
okadarını herkes biliyor,this gerçekte bir pointerdır,derleyici tarafından . ve ya -> operatörünün sol operandı olan nesnenin adresini tutar ve gerçekte non static fonksiyon diye birşey yoktur oop görsel bir yanıltmacadır.this gizli bir parametredir.

Ya sabır.. Ben ne dedim yukarıda ?

Senin mantığına göre pointer da yok... C B diline o da Asm ye o da 10101011 a o da elektriğe bağlı...

Hadi o zama kendi quantum pc mizi yapalım yapacağımız her işlem için 0 dan önce derleyicimizi sonra dilimizi sonra işletim sistemimizi sonra toolları yazıp ondan sonra bir web browserda gezelim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.