tor kullandığım halde yakalandım!

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
forumda 2 ay öncesine kadar tartışmalarda adını sıkça duyduğum tails işletim sistemine
sqlmap yükledim.bilinen köklü bir forumda bulduğum açıkla bu siteye çok zarar verdim.
dün evde rutin işlerimi yaparken kapı çaldı memur amcalar mahkeme tebligatı olduğunu belirtti.
internet dedemin adına olduğu için dava ona açılmıştı.
herneyse davanın detaylarında arabistan lokasyonu üzerinden fake ip kullanılarak siteye
zarar verdiğimi belirtiyorlardı.
Bunu nasıl analamış olabilirler ki ?
hiç açık vermedim tails kullandım ip adresi bana ait değil ama yinede yakalandım!
bilgisayarı alıp götürdüler inceleyeceklermiş.
sizce ne olur yardım pls :(

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,657
374
Sydney
Tor veya fake Ip seni %100 gizlemez ayriyeten ne kadar Tor kullanırsan kullan devlet bulur seni büyük ihtimalle senin saldırıyı yapıp yapmadığını araştıracaklar, eğer saldırıyı yaptığın onaylanırsa alacağın ceza şudur

Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir

Son düzenleme:

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Tor veya fake Ip seni %100 gizlemez ayriyeten ne kadar Tor kullanırsan kullan devlet bulur seni büyük ihtimalle senin saldırıyı yapıp yapmadığını araştıracaklar, eğer saldırıyı yaptığın onaylanırsa alacağın ceza şudur

Abi adam tails kullanmış nasıl yakalandı bende anlamadım kafanda var mı "şundan dolayı yakalanmış olabilir" dediğin senaryolar? Ya da tor log vermiş midir?

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
Tor veya fake Ip seni %100 gizlemez ki bu hep böyleydi. Büyük ihtimalle senin saldırıyı yapıp yapmadığını araştıracaklar, eğer saldırıyı yaptığın onaylanırsa alacağın ceza şudur

abi ama herkes tor ağına çok güvenli flan diyor.bende bunlara güvendim ve yapmak istediklerimi çok şımararak yaptım.
yaşım küçük umarım hapis yatmam :(
hapis yatarsam eğer öldüm bittim ben..
sizce beni nasıl yakaladılar ki ?

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,657
374
Sydney
Abi adam tails kullanmış nasıl yakalandı bende anlamadım kafanda var mı "şundan dolayı yakalanmış olabilir" dediğin senaryolar? Ya da tor log vermiş midir?

abi ama herkes tor ağına çok güvenli flan diyor.bende bunlara güvendim ve yapmak istediklerimi çok şımararak yaptım.

Tor log kaydını firewall üzerinde tutuyor. Büyük ihtimalle firewall'dan buldular. Hem X log tutmuyor diye birşey yok hepsi tutuyor ama illegal durumlarda logları vermiyorlar

Son düzenleme:

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
Moderatör tarafında düzenlendi:

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Kaç kaç sen daha ne burda durup konuşuyon yakalamışlar seni
yurtdışında bir yere kaç oralar daha güzel

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
Tor log kaydını firewall üzerinde tutuyor. Büyük ihtimalle firewall'dan buldular. Hem X log tutmuyor diye birşey yok hepsi tutuyor ama illegal durumlarda logları vermiyorlar

neden bizi tails güvenli yok edwırd snowden öneriyor diyerek kandırıyorlarki abi.
cezası çok ağır olacak benim için :(

Kaç kaç sen daha ne burda durup konuşuyon yakalamışlar seni
yurtdışında bir yere kaç oralar daha güzel

yok abi cezam neyse vatanımda çekmeye razıyım ama umarım delil yetersizliğinden yırtarım :(

Tails miş şuymuşta buymuşta.
Devlet bulur devletten kaçamazsın kurtulamazsın.
Madem siteye zarar vercen halka açık bir wifi kullan.

hep derlerdi inanmazdım.acı tecrübe sonucu öğrenmiş oldum :(

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
forumda 2 ay öncesine kadar tartışmalarda adını sıkça duyduğum tails işletim sistemine
sqlmap yükledim.bilinen köklü bir forumda bulduğum açıkla bu siteye çok zarar verdim.
dün evde rutin işlerimi yaparken kapı çaldı memur amcalar mahkeme tebligatı olduğunu belirtti.
internet dedemin adına olduğu için dava ona açılmıştı.
herneyse davanın detaylarında arabistan lokasyonu üzerinden fake ip kullanılarak siteye
zarar verdiğimi belirtiyorlardı.
Bunu nasıl analamış olabilirler ki ?
hiç açık vermedim tails kullandım ip adresi bana ait değil ama yinede yakalandım!
bilgisayarı alıp götürdüler inceleyeceklermiş.
sizce ne olur yardım pls :(

Ne yaptıysan cezasını çekersin napalım karakolumu basalım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.