tor kullandığım halde yakalandım!

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
forumda 2 ay öncesine kadar tartışmalarda adını sıkça duyduğum tails işletim sistemine
sqlmap yükledim.bilinen köklü bir forumda bulduğum açıkla bu siteye çok zarar verdim.
dün evde rutin işlerimi yaparken kapı çaldı memur amcalar mahkeme tebligatı olduğunu belirtti.
internet dedemin adına olduğu için dava ona açılmıştı.
herneyse davanın detaylarında arabistan lokasyonu üzerinden fake ip kullanılarak siteye
zarar verdiğimi belirtiyorlardı.
Bunu nasıl analamış olabilirler ki ?
hiç açık vermedim tails kullandım ip adresi bana ait değil ama yinede yakalandım!
bilgisayarı alıp götürdüler inceleyeceklermiş.
sizce ne olur yardım pls :(

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Umarım icerde hic yatmam abi cok korkuyom sicilime islemesinden

Yukarida belirttim abi
Arabistan ip adresinden baglandigim ve siteye zarar verdigime dair o saatte tek eslestirmenin bizim turktelekom hattindan geldigini belirten bir yazi.
Dahada detay istersen ozelden yazarim.

Aynen hocam bu dediginiz sekilde yakalandim ya.
Cok pismanim vallahi.
Bu tor agi gercekten cop demekki.
Tor ağına çöp deme bide sen niye kaçımıyon ya ben olsam kaçardım yurtdışına

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
@coinminer
egm yada adliyeye şey diyebilirsin, ben beyaz şapkalı hackerim, sitede açık buldum index bastım, ama hiç bir şekilde kötü art niyetim yoktu, site sahibine mesaj mail atacaktım unuttum diyebilirsin , oyüzden index bastım bilgilendirme amaçlı gibi, açık bulup açıkları kapatıyorum yada site sahiplerini adminleri uyarıyorum diyebilirsin , yırtma imkanın var, ama inandırıcı konuş , aynı ses tonu ile mimiklerin ile çünkü savcı hakim senin ses tonuna , eline yüzüne bakar, gerekirse siteyi eski haline getirebilirim felan de, site güvenliğini saglarım dersin açıklarını söylerim dersin , o söylediğim açıklarla site sahibi yada ben kapatabilirim dersin
Dediklerini uygulayacağım abi tavsiyelerin için sağol.

Tor ağına çöp deme bide sen niye kaçımıyon ya ben olsam kaçardım yurtdışına

Ben idamdan da korkmam müebbet hapistende
Devletim beni idam sehpasında görmek istiyorsa orda olurum, Hücreyse orda. Ama mesele Devletin ne istediği meselesi değil, Bağımsız olma meselesidir..

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Dostum öncelikle geçmiş olsun tor gibi ağlar veya vpn kullanmakla gizlilik olmaz zaten tor ağı anonim değil bir kaç dokunuş ile tor ağını izlemek mümkün

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
Dostum öncelikle geçmiş olsun tor gibi ağlar veya vpn kullanmakla gizlilik olmaz zaten tor ağı anonim değil bir kaç dokunuş ile tor ağını izlemek mümkün
Peki nasıl ?

Abi bu tor madem guvenli bir ag degil neden herkes anonim bir ag oldugundan bahsediyor?
tails ,whonix vb gibi çöp işletim sistemlerine güvenip dandik network altyapılarını kullanıp iş yapmayın benim gibi başınız ağrır.
Devletin bulamayacagi bir anonimlik senaryosu yok demek ki.
Bunu guc bela olsada analladim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Crazy

Üye
18 Ocak 2006
59
0
Yaşın küçük ve sabıkan yok ise belli bir para cezası ödersin birşey olmaz ayrıca tor vpn kullanıyorum yakalanmam vs olayları eskidendi onlarında izi sürülebiliyor artık.

SinyorH4CK

Üye
2 Ocak 2020
111
3
NetWork
forumda 2 ay öncesine kadar tartışmalarda adını sıkça duyduğum tails işletim sistemine
sqlmap yükledim.bilinen köklü bir forumda bulduğum açıkla bu siteye çok zarar verdim.
dün evde rutin işlerimi yaparken kapı çaldı memur amcalar mahkeme tebligatı olduğunu belirtti.
internet dedemin adına olduğu için dava ona açılmıştı.
herneyse davanın detaylarında arabistan lokasyonu üzerinden fake ip kullanılarak siteye
zarar verdiğimi belirtiyorlardı.
Bunu nasıl analamış olabilirler ki ?
hiç açık vermedim tails kullandım ip adresi bana ait değil ama yinede yakalandım!
bilgisayarı alıp götürdüler inceleyeceklermiş.
sizce ne olur yardım pls :(

kardeşim herkes boşuna mı diyor bu işleri kendi modeminiz ile yapmayın diye halka açık yerden yapsaydın keşke hapis cezası almazsın 18'den küçük olduğun için belki adli para cezası alırsın büyük ihtimalle ama bundan ders çıkarmış olman gerek bu işleri bırakma sadece iyiye kullan geçmiş olsun.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem

Sağır duymaz uydurur buna derler heralde.
Tor ağı ne olduğunu araştır kardeşim,belli ki bilmiyorsun ne olduğunu.
Ve vpn ile tor hiç kullanılmaz direk ben burdayım demiş gibi olursun.
Birkaç dokunuş dediğin ne acaba?
Tor Ağı Nedir?

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
kardeşim herkes boşuna mı diyor bu işleri kendi modeminiz ile yapmayın diye halka açık yerden yapsaydın keşke hapis cezası almazsın 18'den küçük olduğun için belki adli para cezası alırsın büyük ihtimalle ama bundan ders çıkarmış olman gerek bu işleri bırakma sadece iyiye kullan geçmiş olsun.
Bundan sonra whitehat olmaya karar verdim zaten abi.

Bak emin misin o foruma kendi modeminle girmediğine? O foruma indexi bastıktan sonra kendi ağından girdin mi?
Kendi modemimle girdim ama tails vardı.
Tails kullanmadan hiç girmedim siteye

Esaret cesaretin bedelidir brom yatar çıkarsın en kötü. ama para cezası verirler
Para cezasi verirlerse cok daha iyi olur.

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
hala talis diye yada ben iyi yaptım diye diretiyorsun dostum demekki yeterli anonimlik yapamamışsın keşke araştırsan tor o senin gözünde büyüttüğün tor ağıda log tutuyor

Rakser

Yeni üye
26 Tem 2013
3
0
Ankara
Dava dedene açıldıysa zaten onun yapmadığı anlaşılıp dava düşer. Sana kamu davası olarak döner sitede hasar varsa karşılaman istenir. Ceza olarak Hükmün açıklanmasının geri bırakılması olacaktır (5 sene başka suç işlemezsen sorun olmaz) bu senin memurluk durumunu etkiler tabi ki. Yine de hakime kalmış son söz.

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
hala talis diye yada ben iyi yaptım diye diretiyorsun dostum demekki yeterli anonimlik yapamamışsın keşke araştırsan tor o senin gözünde büyüttüğün tor ağıda log tutuyor
Log tutmayan ağ varmı ?

White hat kaba tabirle helal süt emmiş hacker demektir. Dedenin evine polis getirmişsin, sırada komşu mu var?

Dava dedene açıldıysa zaten onun yapmadığı anlaşılıp dava düşer. Sana kamu davası olarak döner sitede hasar varsa karşılaman istenir. Ceza olarak Hükmün açıklanmasının geri bırakılması olacaktır (5 sene başka suç işlemezsen sorun olmaz) bu senin memurluk durumunu etkiler tabi ki. Yine de hakime kalmış son söz.
Hakim umarim anlayislidir abi

Moderatör tarafında düzenlendi:

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
eyerki bu işleri yapıyorsan heleki köklü bir site ise ;
1)kendi pcni kullanma (başka çöp pc kullan veya cloud server satın al)
2)kendi ağın yerine halka açık veya özel bir yer devlet kurumundan tünelleme yararak olabilir
3) %100 güven,gevenli kelimeleri görecelidir

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
eyerki bu işleri yapıyorsan heleki köklü bir site ise ;
1)kendi pcni kullanma (başka çöp pc kullan veya cloud server satın al)
2)kendi ağın yerine halka açık veya özel bir yer devlet kurumundan tünelleme yararak olabilir
3) %100 güven,gevenli kelimeleri görecelidir

1-abi bana artık kardan adamdan pc bile vermezler ailem yasak kodu bana
2-keşke ilk başta aklima gelseydi

3-aynen haklisin abi

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
kardeşim dediklerimi yap etkisi olur

ilk önce okul forman varsa onu giyinerek hakimin karşısına çık ve hakime şu sözleri söyle

hakim bey ben devletimin vereceği her cezaya razıyım ama bir anlık heves ile çok basit birşey yüzünden bukadar şey olacagını düşünemedim pişmanım ailemde artık bilgisayarı yasakladı benden kimseye ömür boyu zarar gelmez de eğer hakim sadece anlat derse yani kısa derse kısa birşekilde dediklerimi özetle ama savcıya bunların hepsini söyleyebilirsin

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, ben şöyle bir şey düşünmekteyim. Bildiğim kadarıyla ne kadar tor kullanıyor olsak da yakalanma şansımız yüksek. Çünkü tor browser, başka bilgisayarlarda bulunan tor browserlara bağlanıyor diye biliyorum. Başka bilgisayara bağlanırken arkada trail bırakılıyor ya da log bırakılıyor diye biliyorum. Bu şekilde sizi bulmuş olabilirler ya da ikinci bir seçenek olarak tails işletim sistemini kullanıyorsunuz ve tails bu işletim sistemini size sağlamakta. Bu işletim sisteminin mac, ip adresi gibi bilgileri değişse de tails'e bir dava açılıp senin bilgilerini almış olabilirler. Bu konuda bir bilgim yok ama ben böyle düşünüyorum.

Ne olur sorunuza gelirsek, sizin bilgisayarınız incelendiği zaman gerekli şeyler bulunursa ev hapsi, teknoloji yasağı veya para cezası gibi şeyler uygulanacağını düşünüyorum.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Merhaba, ben şöyle bir şey düşünmekteyim. Bildiğim kadarıyla ne kadar tor kullanıyor olsak da yakalanma şansımız yüksek. Çünkü tor browser, başka bilgisayarlarda bulunan tor browserlara bağlanıyor diye biliyorum. Başka bilgisayara bağlanırken arkada trail bırakılıyor ya da log bırakılıyor diye biliyorum. Bu şekilde sizi bulmuş olabilirler ya da ikinci bir seçenek olarak tails işletim sistemini kullanıyorsunuz ve tails bu işletim sistemini size sağlamakta. Bu işletim sisteminin mac, ip adresi gibi bilgileri değişse de tails'e bir dava açılıp senin bilgilerini almış olabilirler. Bu konuda bir bilgim yok ama ben böyle düşünüyorum.

Ne olur sorunuza gelirsek, sizin bilgisayarınız incelendiği zaman gerekli şeyler bulunursa ev hapsi, teknoloji yasağı veya para cezası gibi şeyler uygulanacağını düşünüyorum.

`tor browser, başka bilgisayarlarda bulunan tor browserlara bağlanıyor diye biliyorum.`

Tor Browser, Tor'u SOCKS proxy olarak kullanıp; Firefox ile harmanlanmıştır. Relay olarak kullanılmadıktan sonra böyle bir şey olmuyor. Relay olmak için konfigürasyon dosyaları manipüle edilmelidir

`tails işletim sistemini kullanıyorsunuz ve tails bu işletim sistemini size sağlamakta. Bu işletim sisteminin mac, ip adresi gibi bilgileri değişse de tails'e bir dava açılıp senin bilgilerini almış olabilirler.`

Tails'e veri gönderilip gönderilmediğine dair kanıt sun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.