tor kullandığım halde yakalandım!

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0
forumda 2 ay öncesine kadar tartışmalarda adını sıkça duyduğum tails işletim sistemine
sqlmap yükledim.bilinen köklü bir forumda bulduğum açıkla bu siteye çok zarar verdim.
dün evde rutin işlerimi yaparken kapı çaldı memur amcalar mahkeme tebligatı olduğunu belirtti.
internet dedemin adına olduğu için dava ona açılmıştı.
herneyse davanın detaylarında arabistan lokasyonu üzerinden fake ip kullanılarak siteye
zarar verdiğimi belirtiyorlardı.
Bunu nasıl analamış olabilirler ki ?
hiç açık vermedim tails kullandım ip adresi bana ait değil ama yinede yakalandım!
bilgisayarı alıp götürdüler inceleyeceklermiş.
sizce ne olur yardım pls :(

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
`tor browser, başka bilgisayarlarda bulunan tor browserlara bağlanıyor diye biliyorum.`

Tor Browser, Tor'u SOCKS proxy olarak kullanıp; Firefox ile harmanlanmıştır. Relay olarak kullanılmadıktan sonra böyle bir şey olmuyor. Relay olmak için konfigürasyon dosyaları manipüle edilmelidir

`tails işletim sistemini kullanıyorsunuz ve tails bu işletim sistemini size sağlamakta. Bu işletim sisteminin mac, ip adresi gibi bilgileri değişse de tails'e bir dava açılıp senin bilgilerini almış olabilirler.`

Tails'e veri gönderilip gönderilmediğine dair kanıt sun

Arkadaşın tor için yapmış olduğu ayarları bilemeyiz. İkinci olarak sana bir örnek olarak bir durum anlatacağım. VPN sağlayan bir şirketten bir VPN aldığımız zaman biz bu ip üzerinden devlet siteleri gibi sitelere saldırı yaparsak ve bu VPN'de log tutuyor ise bu devlet o VPN sağlayıcısına dava açıp kullanıcı bilgilerini isteyebilir.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Arkadaşın tor için yapmış olduğu ayarları bilemeyiz. İkinci olarak sana bir örnek olarak bir durum anlatacağım. VPN sağlayan bir şirketten bir VPN aldığımız zaman biz bu ip üzerinden devlet siteleri gibi sitelere saldırı yaparsak ve bu VPN'de log tutuyor ise bu devlet o VPN sağlayıcısına dava açıp kullanıcı bilgilerini isteyebilir.

`Arkadaşın tor için yapmış olduğu ayarları bilemeyiz.`

Genellikten kaçın o zaman

`VPN sağlayan bir şirketten bir VPN aldığımız zaman biz bu ip üzerinden devlet siteleri gibi sitelere saldırı yaparsak ve bu VPN'de log tutuyor ise bu devlet o VPN sağlayıcısına dava açıp kullanıcı bilgilerini isteyebilir.`

Tamam, hadi bana Tails'in bir VPN gibi davrandığını veya bir yere bağlandığına kanıt sun. Çünkü açık kaynak bir şey, süs olsun diye açık kaynak değildir

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
`Arkadaşın tor için yapmış olduğu ayarları bilemeyiz.`

Genellikten kaçın o zaman

`VPN sağlayan bir şirketten bir VPN aldığımız zaman biz bu ip üzerinden devlet siteleri gibi sitelere saldırı yaparsak ve bu VPN'de log tutuyor ise bu devlet o VPN sağlayıcısına dava açıp kullanıcı bilgilerini isteyebilir.`

Tamam, hadi bana Tails'in bir VPN gibi davrandığını veya bir yere bağlandığına kanıt sun. Çünkü açık kaynak bir şey, süs olsun diye açık kaynak değildir

Öncelikle kesinlikle genelleme yapılmamıştır. Ben bildiğim bilgiyi aktarıyorum. İkinci olarak ben ne Tails'de çalışıyorum ne de devlette. Devlet arasında yaşanan bir siber saldırı gerçekleştiğinde bu devletlerin siber saldırılar için bir yasası bulunuyor ise bu kişi için gereken yasal işlem başlatılacaktır. Peki Türkiye'nin siber saldırı yasası var mı? Tabii ki de var. Avrupa Birliği Siber Suçlar Sözleşmesi Türkiyeyi de kapsıyor.

Madde 2 – İllegal Giriş
Taraflardan herbiri, hakkı olmaksızın bir bilgisayar sisteminin bir bütününe veya bir parçasına
girilmesi, kasten yapılması durumunda, iç hukuku uyarınca, bunun suç olarak kabul edilmesi
için gerekli yasal ve diğer önlemleri alacaktır. Taraftardan her biri, suçun, başka bir bilgisayar
sistemine bağlı bir bilgisayar sistemi ile ilgili veya diğer kötü niyetli veya bilgisayar verisini
elde etme amacıyla, güvenlik önlemlerinin ihlal edilmesi yoluyla işlenmiş olduğunu talep
edebilir.

Madde 23 – Uluslararası İşbirliğine ilişkin Genel Prensipler
Taraflar, bu bölümün hükümlerine uygun olarak, bilgisayar sistemleri ve verileri veya suçun
elektronik ortamda kanıtının toplanması ile ilgili suçları ilgilendiren prosedürler, mümkün
olabilen en geniş soruşturmalarla, karşılıklı yapılan düzenlemeler ve suç vakalarında
başvurulacak gerekli uluslararası belgelerin uygulanması için birbirleriyle işbirliği
yapacaklardır.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Öncelikle kesinlikle genelleme yapılmamıştır. Ben bildiğim bilgiyi aktarıyorum. İkinci olarak ben ne Tails'de çalışıyorum ne de devlette. Devlet arasında yaşanan bir siber saldırı gerçekleştiğinde bu devletlerin siber saldırılar için bir yasası bulunuyor ise bu kişi için gereken yasal işlem başlatılacaktır. Peki Türkiye'nin siber saldırı yasası var mı? Tabii ki de var. Avrupa Birliği Siber Suçlar Sözleşmesi Türkiyeyi de kapsıyor.

Madde 2 – İllegal Giriş
Taraflardan herbiri, hakkı olmaksızın bir bilgisayar sisteminin bir bütününe veya bir parçasına
girilmesi, kasten yapılması durumunda, iç hukuku uyarınca, bunun suç olarak kabul edilmesi
için gerekli yasal ve diğer önlemleri alacaktır. Taraftardan her biri, suçun, başka bir bilgisayar
sistemine bağlı bir bilgisayar sistemi ile ilgili veya diğer kötü niyetli veya bilgisayar verisini
elde etme amacıyla, güvenlik önlemlerinin ihlal edilmesi yoluyla işlenmiş olduğunu talep
edebilir.

Madde 23 – Uluslararası İşbirliğine ilişkin Genel Prensipler
Taraflar, bu bölümün hükümlerine uygun olarak, bilgisayar sistemleri ve verileri veya suçun
elektronik ortamda kanıtının toplanması ile ilgili suçları ilgilendiren prosedürler, mümkün
olabilen en geniş soruşturmalarla, karşılıklı yapılan düzenlemeler ve suç vakalarında
başvurulacak gerekli uluslararası belgelerin uygulanması için birbirleriyle işbirliği
yapacaklardır.

`Öncelikle kesinlikle genelleme yapılmamıştır.`

Kesinlikle yapılmıştır. Hiç bir istisna belirtmeden adama, Tor Browser'ların Tor Browser'lara (??_!) bağlandığını belirtmişsin. Bu hiç hoş değil. Hatta bu ne demekse artık...

Yahu konuyu başka yere çekmek yerine neden Tails'in veri verebilmesi için kullanıcıların verilerini Tails'e gönderilip gönderilmediğini söylemiyorsun, merak içerisindeyim. Böyle bir şey olsa, kim neden Tails'i kullansın?

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
`Öncelikle kesinlikle genelleme yapılmamıştır.`

Kesinlikle yapılmıştır. Hiç bir istisna belirtmeden adama, Tor Browser'ların Tor Browser'lara (??_!) bağlandığını belirtmişsin. Bu hiç hoş değil. Hatta bu ne demekse artık...

Yahu konuyu başka yere çekmek yerine neden Tails'in veri verebilmesi için kullanıcıların verilerini Tails'e gönderilip gönderilmediğini söylemiyorsun, merak içerisindeyim. Böyle bir şey olsa, kim neden Tails'i kullansın?

Öncelikle tor browser birçok vpn'in içinde bulunan vpn olarak düşün. Açık olan bir sistemde tor browser bulunuyorsa kendi sisteminden ora o sistemden başka bir tor browser'a bağlabiliyorsun. Tor browser, izlenebilir demiştim ki ben öyle biliyordum. Tor browser izlenemiyormuş. Lakin girmiş olduğun sitede log bıraktıysa arkadaşı o yüzden bulmuş olabilirler.

İkinici için gerekli cevap verilmiştir. Ne Tails için çalışan bir elamanım ne de bir Devlette çalışan bir elamanım.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Öncelikle tor browser birçok vpn'in içinde bulunan vpn olarak düşün. Açık olan bir sistemde tor browser bulunuyorsa kendi sisteminden ora o sistemden başka bir tor browser'a bağlabiliyorsun. Tor browser, izlenebilir demiştim ki ben öyle biliyordum. Tor browser izlenemiyormuş. Lakin girmiş olduğun sitede log bıraktıysa arkadaşı o yüzden bulmuş olabilirler.

İkinici için gerekli cevap verilmiştir. Ne Tails için çalışan bir elamanım ne de bir Devlette çalışan bir elamanım.

Bana yüzeysel bilgin ile Tor'u anlatmana gerek yok. Çünkü yüzeyselden daha çok yanlış bilgi biliyorsun, ağ olduğunu değil; tarayıcı olduğunu biliyorsun ya da sadece browser ile bağlanıldığını mı söyliyeyim? (Biraz durmalıyız, bu daha sızdırılmamış olmalı x) ) Sadeleştirilmiş konular ile öz ve kurgulanmış bilgi edinmişsin. Bir relay kurmak için Tor Browser'a ihtiyaç yok. Yani senin tarayıcıya (??_!) bağlanmana gerek yok. Sen istemedikçe de relay olmazsın

https://tools.ietf.org/html/rfc2616

Şu RFC belgesindeki HTTP protokolünü okuyup, gözüm kapalı, arkada çalışan, web sitesine bağlanan ve gram RAM yemeyen bir şey yazabilirim

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Dediklerini uygulayacağım abi tavsiyelerin için sağol.

Ben idamdan da korkmam müebbet hapistende
Devletim beni idam sehpasında görmek istiyorsa orda olurum, Hücreyse orda. Ama mesele Devletin ne istediği meselesi değil, Bağımsız olma meselesidir..
Aga o zaman hapis cezası veya başka cezaları almaktan korkmucaksın neredeyse bütün yorumlarında inşallah hapis cezası vermezler diyorsun bu işi yapıyorsan bu işinde cezasını çekeceksin

Rddurmaz

Katılımcı Üye
4 Tem 2016
521
0
7 sayfanın tamamında ki yorumları okudum öncelikle başına gelen şey üzücü ama kötü bir şey değil ülkemizde köpeğe tecavüz eden yaşlı amcalar mı dersin , 20 gün boyunca 17 yaşindaki çocuga tecavuz edip serbest birakilani mi dersin bir sürü kadin ölümleri vs sayabilirim 18 yaşından küçüksün en fazla para cezası verilir ki onuda pek sanmam rahat ol en fazla 6 ay sonra hatirlayıp gülersin anı olarak kalır sicil konusuna gelirsek işlenmesi biraz canını sıkabilir ilerde ama bu memur olmayacağın anlamina gelmez hapise giripte sağlık bölümlerinde memur olabilirsin. Gelelim tails ve modem konusuna illegal bir iş yapacaksan dandik bir pc özelini hic karıştirmadigin icinde tek bir muzik bulunmayan bir pc ile halka açık park gibi alanlarda işini yap kamerlara dikat et bu arada ana bilgisayarinda asla hack ve benzeri işler yapma diğerindende her gün temizlik yapip loglari vs sil . Senin gibileri bulup yetiştiren bi kurum olsaydi keşke rusya gibi umarim gelecekte ülkemizde hackerların arkasinda devletimiz bulunur. . :)))

Son düzenleme:

idnominus

Yeni üye
16 Ocak 2019
16
8
kardesim bence sen tor agina tam baglanamamaissin yoksa tor agi guvenlidir.

biliyorsun tor agina turkiyeden erisim yasagi var. sen tora baglanmadan once kopruleri actigina emin misin? eger acmadiysan tora baglanmis gibi gorunursun ama aslinda baglanmamissindir...

coinminer

bu arada bahsettigin forum hangi forum? soylersen belki daha yardimci olabiliriz :D

Son düzenleme:

R3X

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
462
27
HAKLI
Kardeşim takma kafana burda boş yapanları aldırma. Bu işlerle uğraşanlar çoğuna dava açılır zaten bunun sen küçükken olması daha iyi en azından cezai indirim olacaktır, büyük ihtimal para cezası alırsın. Doğruları söyleyeceksin. Mantıklı bir savunma yap. Seni anlıyorum şuan belki gözüne uyku girmiyor. Ama rahat ol sonunda ölüm yok.

Ayrıca NOT
Küçükken olmasının nedeni neden iyi söyleyeyim, artık neyin yasal neyin illegal olacagını öğreneceksin ve ona göre hareket edeceksin. Büyük ihtimal para cezası alırsın. Takma kafana.

Son düzenleme:

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany

biliyorsun tor agina turkiyeden erisim yasagi var. sen tora baglanmadan once kopruleri actigina emin misin? eger acmadiysan tora baglanmis gibi gorunursun ama aslinda baglanmamissindir...

coinminer

bu arada bahsettigin forum hangi forum? soylersen belki daha yardimci olabiliriz :D
Büyük ihtimalle arkadaş Tor ağına doğru düzgün bağlanamamış köprü ayarları ve javascript"ti kapatmalısınız Tor"u düzgün kullanmak istiyorsanız

coinminer

Yeni üye
16 Mar 2018
32
0

@coinminer

Hayir tor network'e baglanirken obfs4 secenegini secerek baglandim.
Ve asla ip adresimin sizintisi olmadigina eminimki zaten

Forumu soylersem yaptigim is tescilleneblir.

Kardeşim takma kafana burda boş yapanları aldırma. Bu işlerle uğraşanlar çoğuna dava açılır zaten bunun sen küçükken olması daha iyi en azından cezai indirim olacaktır, büyük ihtimal para cezası alırsın. Doğruları söyleyeceksin. Mantıklı bir savunma yap. Seni anlıyorum şuan belki gözüne uyku girmiyor. Ama rahat ol sonunda ölüm yok.

Ayrıca NOT
Küçükken olmasının nedeni neden iyi söyleyeyim, artık neyin yasal neyin illegal olacagını öğreneceksin ve ona göre hareket edeceksin. Büyük ihtimal para cezası alırsın. Takma kafana.
Eyw abi
7 sayfanın tamamında ki yorumları okudum öncelikle başına gelen şey üzücü ama kötü bir şey değil ülkemizde köpeğe tecavüz eden yaşlı amcalar mı dersin , 20 gün boyunca 17 yaşindaki çocuga tecavuz edip serbest birakilani mi dersin bir sürü kadin ölümleri vs sayabilirim 18 yaşından küçüksün en fazla para cezası verilir ki onuda pek sanmam rahat ol en fazla 6 ay sonra hatirlayıp gülersin anı olarak kalır sicil konusuna gelirsek işlenmesi biraz canını sıkabilir ilerde ama bu memur olmayacağın anlamina gelmez hapise giripte sağlık bölümlerinde memur olabilirsin. Gelelim tails ve modem konusuna illegal bir iş yapacaksan dandik bir pc özelini hic karıştirmadigin icinde tek bir muzik bulunmayan bir pc ile halka açık park gibi alanlarda işini yap kamerlara dikat et bu arada ana bilgisayarinda asla hack ve benzeri işler yapma diğerindende her gün temizlik yapip loglari vs sil . Senin gibileri bulup yetiştiren bi kurum olsaydi keşke rusya gibi umarim gelecekte ülkemizde hackerların arkasinda devletimiz bulunur. . :)))
Umarim devletimiz adina calismalara baslarim bu olay sonucuyla.

Büyük ihtimalle arkadaş Tor ağına doğru düzgün bağlanamamış köprü ayarları ve javascript"ti kapatmalısınız Tor"u düzgün kullanmak istiyorsanız
Hayir tor networka baglandigimda kopruler yardimiyla baglandim.ve ip adresimi surekli kontrol ediyordum.
Mahkeme kagidinda zaten arabistan ip adresi yaziyor benimki degil.

doğru sızıntı felan olmadı polisler tahmin etti
Neden inanmıyorsun bilmiyorum ama devletimiz tor ağını takip edebiliyor.
Başına gelmedende inanacağını sanmıyorum zaten.
Bende diyordum tor agina baglanirsam kimse beni bulamaz diye.
1 ay surdu yakalanma seruvenim.
Devlet yeterki istesin aninda bulur dedikleri dogruymus.

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
coinminer
Siciline işleyecektir dostum küçük bir suçta bile yazılıyor ama dersen böyle bir şey mantıklı mı hayır değil eğer hakim karşısına veya ifaden alınırken sakin kalmaya özen göstermelisin heyecanlanırsan her şeyi batırabilirsin hiçbir zaman korkma dostum sana tavsiyem bu.

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
Neden inanmıyorsun bilmiyorum ama devletimiz tor ağını takip edebiliyor.
Başına gelmedende inanacağını sanmıyorum zaten.
Bende diyordum tor agina baglanirsam kimse beni bulamaz diye.
1 ay surdu yakalanma seruvenim.
Devlet yeterki istesin aninda bulur dedikleri dogruymus.
kardeşim zaten sana bunu demeye çalışıyorum ama sen inatla tor ağı güvenli diyorsun

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4

Yakalanmamış olma ihtimali o kadar yüksek ki.Burda bize kolpa sıkıyor olabilir. Bu arada tor kullanıp eğer sıradışı bir şey yapmazsan da seni bulabilirler, bunun için ise bir siteye devamlı get isteğinde bulunman bile yeter. Uzun sürer ama kesinlikle tor browser üzerinden yakalanırsın. Ancak bu "uzun" diye bahsettiğim süre cidden uzun, bu arkadaşın bilgisayarını açık bırakıp öğlen yemeğine felan gitmesi gerek. :)

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Peki nasıl ?

Abi bu tor madem guvenli bir ag degil neden herkes anonim bir ag oldugundan bahsediyor?
tails ,whonix vb gibi çöp işletim sistemlerine güvenip dandik network altyapılarını kullanıp iş yapmayın benim gibi başınız ağrır.
Devletin bulamayacagi bir anonimlik senaryosu yok demek ki.
Bunu guc bela olsada analladim

Dostum burda anlatım olarak açıklayamam ama whireshark gibi toollar ile tor ağı trafiği izlenebilir geçtim zaten %100 anonimlik yok gizlenme adımları senin yakalanma süreni uzatır.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Dostum burda anlatım olarak açıklayamam ama whireshark gibi toollar ile tor ağı trafiği izlenebilir geçtim zaten %100 anonimlik yok gizlenme adımları senin yakalanma süreni uzatır.

Merhaba hocam, siz galiba ağlar hakkında bilgilisiniz. Bana rica etsem Wireshark ile Tor ağından çıkmış bir istek paketinin cleartext halini fotoğraf olarak atar mısınız?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.