Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz

SultanATSIZ

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,674
34
TURAN
Herkes görüşünü belirtmiş. Ben de icimdekilerini söylemek istiyorum. Tema hakkında evet eskisi güzeldi belli bir havası vardı. Ama ileriye dönük olmasını istiyorsak forumun bu tema değişikliği şarttı. Alisicaz artık. Hack deface konularıyla ilgili olarakda normal siteler boş artık büyük siteler içinde hacklemek yerine açığı bildirip para ve cv kariyer yapın. Bu demek degilki hackden vazgeçtik hayır. Ülkemize yapılan herhangi bir saldırıda karşılığını misliyle cevabını her zaman olduğu gibi eskiden nasılsa yine de önce vatan diyoruz ve karşılığını veririz. Siber güvenlik uzmanı değilde undergrounddan gelip siber savaş uzmanı olun. Saygılarımla...

Son düzenleme:

MaliciousX

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
284
49
10
Nikomedya
Eski rütbe sistemine dönülse aktiflik artabilir. Terfi ler Manuel yapılır ve üyenin hakkıyla kazanıp kazanmadığı öğrenilir.

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Moderatörler;

Yardım merkezinde link atıp kaçan yöneticileri @PALA ya bildirin uyarı/yetki alımını yapsın.

X hocamızın alıntısı üzerine bir kaç öneri vermek istiyorum. Galiba stajyer ve mod arkadaşlar haftalık belli bir yardımda bulunması gerekli lakin bu arkadaşlarımız her konuda bilgi sahibi olmayabilirler. Bundan dolayı sadece video linki bırakıyorlar. Mesela bugün bir yardım konusunda gördüm de şuanda bulamadım. Bir arkadaş direk YT video linki bırakmıştı. Başka bir arkadaşta bir konu linkini yoruma yazmıştı lakin konunun içinde de o video mevcuttu. Demek istediğim o ki sizler her şeyi denetleyemezsiniz. Görev ruhu çok önemli görevli arkadaşlar haftalık görevi tamamlamak için değilde içinden geldiği için ve yardım etmek istediği için yapmalı diye düşünüyorum. Önerime gelirsek haftalık örnek veriyorum 30 yardım merkezinde yardımda bulunması gerekiyorsa haftalık görevi dışında açtığı her konu +5 yardım gibi olsun. En azından işini severek yaparlar diye düşünüyorum.Bu arada mod ve stajyer arkadaşlar sizler bu forumun geleceğisiniz. Hepinize başarılar dilerim.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Formdaki Pentester Borsası bölümü kaldırılabilir. Kimse bu bölüm ile alakalı bir konu açmamış , herkesin "Ticaret" göstergesi 0(sıfır)'dır ve bu zamana kadar aktivitesi sıfır olan bir özelliktir. Bu yüzden bu bölüm kaldırılabilir.

Bu benim görüşümdür

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Eskiden bölüm temizlikleri olurdu mod'lara 4-5 bölüm verilirdi, Moderatörler 1 hafta içinde o bölümde bulunan tüm konuları inceler konu yeri doğru olmayan, geçerliliğini yitirmiş konuları txt halinde üst yetkilisine iletirdi.
Şu an var mı yok mu bilmiyorum ama bir çok bölüm yeniden gözden geçirilmeli bence.

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,228
29
Yardım merkezinin revize edilmesi gerektiğini 9-10 ay önce konu açarak belirtmiştim lakin o dönemdeki hiçbir yönetici ilgilenmedi. Yardım merkezinde sürekli denk geldiğimiz "xx nedir" , "xx ne işe yarar" vb. Konular mevcut. Bu tarz konular kesin olarak araştırılmadan açılan konulardır. Bu konular getirilecek yeni bir kuralla yasaklanmalı. Sebebine gelecek olursak o tarz konular acil niteliğindeki yardım konularını listeden düşürüyor. Buradaki düşüncem bu şekilde.

Ayrıca, Konularda gereksiz postlar eskiye nazaran çoğalmaya başladı. Bu postlar 1 saat önce, 1 gün önce atılmış olsa sorun değil ama haftalarca temizlenmeyen postlar mevcut ve üstelik bu tarz gereksiz postlardan sonra atılmış olan o bölümde yetkili yönetici postlarını da görüyoruz. Bu da yöneticilerin ym yetiştireceğim düşüncesiyle konuya atılan diğer postlarla o anda ilgilenmediğini gösteriyor. Kasıtlı bir şey değildir elbette gözden kaçmış olabilir lakin biraz daha dikkatli olunmalı diye düşünüyorum

Son düzenleme:

'Thunder

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
768
156
Sky
Eski Rütbe Sistemi vardı benimde çok hoşuma giderdi ; Üyeler arasında yazılan mesaj sayılarına aktifliklerine göre belli bir rütbeye kadar yükselebiliyorlardı.
Örnek veriyorum ;

Teğmen > Üst Teğmen > Yüzbaşı > Binbaşı > Yarbay

Üyelerimizin daha çok aktif olmasında büyük payı olduğunu düşünüyorum geri getirilmesi durumunda forumumuzun çok daha aktif olarak kullanılabileceği düşüncesindeyim.

MaliciousX

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
284
49
10
Nikomedya
Eski Rütbe Sistemi vardı benimde çok hoşuma giderdi ; Üyeler arasında yazılan mesaj sayılarına aktifliklerine göre belli bir rütbeye kadar yükselebiliyorlardı.
Örnek veriyorum ;

Teğmen > Üst Teğmen > Yüzbaşı > Binbaşı > Yarbay

Üyelerimizin daha çok aktif olmasında büyük payı olduğunu düşünüyorum geri getirilmesi durumunda forumumuzun çok daha aktif olarak kullanılabileceği düşüncesindeyim.

Evet, aynı düşüncedeyim. Asteğmenden Yarbaya kadar olan bir sistem geri getirilse aktiflik artar.

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,360
45
Rütbe sistemi bu şekilde kalacak. Üyeler yine çalışmalarına göre manüel olarak rütbe alacak. (Yardımsever ,tasarımcı,geliştirici, araştırmacı, oyuncu, donanım meraklısı vs.) Bu rütbelerin çoğaltılması konusunda öneriler yapabilirsiniz .

Bolum temizliği artik yapılmıyor. Sırf indirme linki kirik olduğu için içeriğin forumdan kaldırılması makalenin kaybolmasına da sebep oluyor. Bu da forumu etkiliyor.

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
10
:C / Adobe
Benimde önerim forum içerisinde bulunan bazı konular var.Örnek: Instagram kapatma ? & Instagram Spam ? Buna benzer konular için forum konu açanlara bir öneride bulunmalı yani başlığı yazdığı sırada kendisinden önce açılan bir başka konu hakkında öneride bulunmalı.Buda daha az konu açmak demek oluyor en azından forumu çok az ziyaret edenler için bir kolaylık ve konu kirliliği yapmaz.Öneri konu bölümü gelmelidir diye düşünüyorum.Keyifli Forumlar :)

Ha bide unutmadan bana mevki verin ya benim gözüm koltukta jsbd please

Son düzenleme:

CiHaN-i TuRaN

Kıdemli Üye
29 Tem 2017
3,512
1,013
Yönetim hakkında
Benim hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır
Yanlız söz konusu olduğunda ben konuşup anlaşma yapıp parasıyla bir site yaparak ve sonra dan vazgeçmek istiyorum demek bazı uyeleriniz var

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
211
Yönetim hakkında
Benim hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır
Yanlız söz konusu olduğunda ben konuşup anlaşma yapıp parasıyla bir site yaparak ve sonra dan vazgeçmek istiyorum demek bazı uyeleriniz var

forumda ticaret yasak zaten sen herhangi bir şeyi para karşılığı yapman ve birisine satman forumda yasak.

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
1 Defa isim değiştirme
yada hesap kapatma gibi seçenek olabilirdi
ama ikiside yok ?

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
deep web hakkında kulüpler kurulabilir şu ana kadar hiç deep weble alakalı kulüp kurulmadı kurulursa güzel olur onun haricinde başka bir sıkıntım yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.