' Android Telefonlara BackTrack Kurma

[H]acker[S]oFi13

Uzman üye
13 Eki 2010
1,805
0

' Android Telefonlara BackTrack Kurma /HackerSofi

6apXyk.png

' Merhaba Arkadaşlar. BackTrack Vazgeçilmez Bir Linux İşletim Sistemidir. Bu Sistem Genellikle Bilgisayar Üzerinden Çalıştırılır Bugün Android Telefonlarda Çalıştırmayı Göstereceğim.

' İhtiyacımız 0lanlar:

Android VNC = İndirmek İçin Tıkla

BusyBox = İndirmek İçin Tıkla

Android Terminal Emulator = İndirmek İçin Tıkla

BackTrack 5 GNOME ARM = İndirmek İçin Tıkla

' Ayrıca Android İşletim Sistemine Sahip Bir Telefon Ve 5 GB Boş Alan. Bunları Temin Ettikten Sonra Kurulumuna Geçelim..

1. Adım: BT5 GNOME ARM Dosyasını İndirdikten Sonra RAR'dan Çıkarıp Sade Bir Hale Getiriyoruz..

2. Adım:' Telefon Hafızasında BT5 İsimli Bir Klasör Açıp Bu Dosyaları BT5 Klasörüne Atıyoruz..

' Evet Arkadaşlar Bundan Sonrasını Telefona Geçip Hallediyoruz..

3. Adım: ' İndirdiğimiz BusyBox'u Açıp Kuruyoruz...

4. Adım: İndirdiğimiz Terminal Editor'u Açıp Root Yetkisi Veriyoruz. ( " su " )

5. Adım: BT5 Dizinine Gidip BootBt Dosyasını Çalıştırıyoruz.. ( " cd /sdcard/BT5 " " sh bootbt " )

6. Adım: ' BackTrack'ı Açabilmemiz İçin Bir Şifre Belirliyoruz. ( " vncpasswd " " Şifreniz " " Tekrar Şifreniz " " n " )

7. Adım: ' BackTrack'e En Ve Boy Belirtiyoruz. ( " tightvncserver -geometry 1280x800 " )

8. Adım: ' Terminal'de İşimiz Bitti. Şimdi AndroidVNC'yi Açıyoruz

9. Adım:' Altta Verdiğim Boşlukları Dolduruyoruz.

Nickname: root
Password: ****** ( 6. Adımda Yazdığımız Şifreyi Yazıyoruz )
Address: localhost
Port: **** ( 7. Adımda Verilen LocalHost Sayısını Yazıyoruz.) (Örnek: New 'X' desktop is localhost:3Localhost 3 Demiş Bize 0 Zaman Port 5903 0luyor.
Username: root
Color Format 24-Bit Color (4 bpp)

10. Adım: Yukarıdaki Ayarları Yaptıktan Sonra Connect Diyip BackTrack'ı Açıyoruz :)

' Sistemden 1-2 SS

Dipnot: 0x90 Abime Teşekkürler.
' Makale Tamamen Bana Aittir.
' Anlatımda Kullanılan Telefon Samsung Galaxy S III 'dür

Moderatör tarafında düzenlendi:

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Güzel anlatım olmuş.
Konu Sabit :)

Son düzenleme:

c1qaro

Katılımcı Üye
25 Şub 2011
379
0
İstanbul
Vihuuuu Çok Sağol.. Hemen Deniyorum. Sonucu Yazarım :) umarım olur 512 ram var yeterli sanırım

Son düzenleme:

fatihkaanyesil

Yeni üye
5 May 2013
1
0
Ankara
hocam 5Gb boş alan tel hafızasında mı olmalı? Diğer bir soru (hiç böyle bi şey kullanmadığım için soruyorum) eski android sürümünü silip yerine mi yüklüyor yoksa bazı programlar gibi mesela android win7 gibi android üzerinden mi çalışıyor ?

[H]acker[S]oFi13

Uzman üye
13 Eki 2010
1,805
0
hocam 5Gb boş alan tel hafızasında mı olmalı? Diğer bir soru (hiç böyle bi şey kullanmadığım için soruyorum) eski android sürümünü silip yerine mi yüklüyor yoksa bazı programlar gibi mesela android win7 gibi android üzerinden mi çalışıyor ?

' Evet Tel Hafızasında 0lmalı Androıd Sürümüne Felan Dokunmuyor Dediğin Gibi Android Üzerinden Çalışıyor Bir Nevi Sanal Pc

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Iphone'da klasör oluşturamadım ^^

babacan iphone'de çalışmaz diye biliyorum babacan çalışma sistemleri farklı androidle ve iphone bu tür yazılımlara karşı korumalı source kodu açık deil yani:)

ayrıca eline sağlık babacan güzel bir anlatım yararlı bir konu olmuş:)başarılarının devamını diliyorum babacan:)

'Black-Ghost

Yaşayan Forum Efsanesi
19 May 2008
7,877
17
37
Çanakkale
babacan iphone'de çalışmaz diye biliyorum babacan çalışma sistemleri farklı androidle ve iphone bu tür yazılımlara karşı korumalı source kodu açık deil yani:)

ayrıca eline sağlık babacan güzel bir anlatım yararlı bir konu olmuş:)başarılarının devamını diliyorum babacan:)

belki çalışır şansımı deniyeyim dedim ama oLmadı. bırak klasörü programı bile atamadım kabul etmiyor. :)

[H]acker[S]oFi13

Uzman üye
13 Eki 2010
1,805
0

' Güzel Yorumunu İçin Minnettarım Üstad :)

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
belki çalışır şansımı deniyeyim dedim ama oLmadı. bırak klasörü programı bile atamadım kabul etmiyor. :)

babacan bencede etmemesi lazım diye biliyorum çünkü iphone arızalara bakmıyor hemen sana yenisini veriyor telefonunun tamir edilirse kaynak kodları çözülür diyerek tamir etmeden yenisini veriyor kullanıcıya babacan:)

By19o3

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
308
0
İstabul
Öncelikle Teşekkürler Kardeşim Konuyu Görünce İnanmadım Soru Falan Soruyodur Heralde Dedim Ama Öyle Değilmiş Gercekten Cok Yararlı Bi Konu Olmuş Teşekkür Vermedim Ama Root Gerekiyormu Belirtirsen Vereceğim Teşekkürünü :)

c1qaro

Katılımcı Üye
25 Şub 2011
379
0
İstanbul
Ya Dostum bişi soracağım bunu hafıza kartına atmak için hafıza kartınn ntfs olması lazım fakat ntfs yi de android ler görmüyor onu ne yapacağız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.