Bu PC GTA V Kaldırırmı?

dedsec

Üye
1 Ocak 2015
70
0
Merhaba.
geçen ay yeni pc aldım markası acer.
özellikleri:
2.9 ghz turbo ile 3.5 sanırım (4 çekirdek)
16 gb ram
nvidia gtx 860m 2gb

sizce iyi bir seçim yapmışmıyım ve GTA V kaldırımı?
cevaplarınızı bekliyorum.

bu arada bilgisayarın linki : Tıklayın

teşekkürler...

dedsec

Üye
1 Ocak 2015
70
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim önecelikle
bir kac anlamadığım yer oldu yorumlarınızla ilgili

Bir arkadaş demiş fişe takınca iyi olur vs. Performans artıyor demiş.o performans işlemini nhc Notebook Hardware Control programı ilede yapamıyormuyuz.işlemci çalışma yüzdesinide belirleyebiliyoruz.onunlada yapsak olmazmı.çünkü fişe takılı bırakınca pil ömrü gidio.

Ve birde soğutucu al demişsiniz ama şu linkteki resme bir bakın : Tıklayın

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim önecelikle
bir kac anlamadığım yer oldu yorumlarınızla ilgili

Bir arkadaş demiş fişe takınca iyi olur vs. Performans artıyor demiş.o performans işlemini nhc Notebook Hardware Control programı ilede yapamıyormuyuz.işlemci çalışma yüzdesinide belirleyebiliyoruz.onunlada yapsak olmazmı.çünkü fişe takılı bırakınca pil ömrü gidio.

Ve birde soğutucu al demişsiniz ama şu linkteki resme bir bakın : Tıklayın

Hayır hocam hiç fişe takılı olunca pil ömrü gider mi.
Batarya %100 dolduğunda bataryaya giden elektrik akımı kesiliyor.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
TheDarkFire sana da yorumlarıma hep cevap verdiğin için teşekkür ederim ayrıca :) .

Önemli değil kardeşim ben bu tür konulara ilgiliyim o yüzden hep bakarım :D

Merak etme sürekli fişden çıkartmasan bile bir şey olmaz bende hep öyle kullanıyorum 2 senelik bir notebook um var batarya ilk günkü kadar olmasa da 1,5 saat gidiyor oda 2 sene geçti ondan yani :D

Yani pil %100 olunca pile giden akım kesiliyor hiç şüphen olmasın.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Sağol .
birde şu soğutucu yorumlarını ve benim pcnin gönderidiğim resmini gördüysen bir yorum yapabilirmisin.çok ısınır mı gta v de

Hocam içini görmem lazım onun için çünkü içerdeki boruların nasıl döşendiğini felan bilmiyorum ama acer laptobum vardı bir aralar. Onun ben hiç ısındığını görmedim ama altlık kullanmak her zaman iyidir.

Bu arada hocam benim eski acer laptobumda 17,3 dü ekranı, eski derken geçen sene almıştım bozuldu sonradan ondan önce aldığım laptobumu kullanmaya devam ettim.
Benim laptobumun içerisinde 2 adet harddisk yuvası vardı 17,3 olduğu için içerisi geniş o yüzden bir bölme daha yapmışlar. Yani SSD takmak istersen CD/DVD rom u sökmene gerek yok :D

dedsec

Üye
1 Ocak 2015
70
0
Evet ama orası küçükmüş galiba öyle duydum ben yanlışmı bilmiyorum
birde
bir arkadaş 4k ile 15 20 fps alırsın demiş acaba bunu hdmi ile tvye bağlarsam herhangi bir artış yada düşüş olurmu fps de

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Evet ama orası küçükmüş galiba öyle duydum ben yanlışmı bilmiyorum
birde
bir arkadaş 4k ile 15 20 fps alırsın demiş acaba bunu hdmi ile tvye bağlarsam herhangi bir artış yada düşüş olurmu fps de

Yok hocam ekran kartıyla ilgili.

Bu arada 2 harddisk yuvası boyutuda aynı hocam ssd takabilirsiniz oraya.
Ben öyle kullanıyordum

Son düzenleme:

dedsec

Üye
1 Ocak 2015
70
0
sağolun hocam ama arka kapağı birleşik dediğim gibi batarya falan açıkta değil kapağın altınd****apak da vidalı.
vidalar halledilir ama garanti gidiyor ve pcyi alalı 2 ay oluyor ve hiç kullanmadım nerdeyse.internette kapağı açıp eskisi gibi halledenler var ( çaktırmadan :) ) ama garanti gidiyor yoksa yapardım

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
sağolun hocam ama arka kapağı birleşik dediğim gibi batarya falan açıkta değil kapağın altınd****apak da vidalı.
vidalar halledilir ama garanti gidiyor ve pcyi alalı 2 ay oluyor ve hiç kullanmadım nerdeyse.internette kapağı açıp eskisi gibi halledenler var ( çaktırmadan :) ) ama garanti gidiyor yoksa yapardım

Hayır hocam alttaki küçük kapakları sökmekle garanti gitmez.
En kenardakileri söküp kasanın içini tamamen açarsanız gider.

Fazladan yuvayı ve fazladan ram slotlarını ekleme yapabilsinler diye yapyorlar :D

dedsec

Üye
1 Ocak 2015
70
0
anladım.ama ssd ler performans açısından iyi olsada kapasiteleri az ve pahalı.hem zaten gta 5i sdd ye kurunca bile 65 gb gidiyor ve eğer ben sdd alırsam 200gb civarında bir ürün alrıdım ama 65 gb wksilince geriye az yer kalıyor.ssd leri yakından takip etmiyorum dolayısıyla kapasite oranınıda bilmiyorum siz yazarsınız.ve birde ssd bir tek hız arttırıyor onun haricinde ben yüklenme ekranında bekleyebilirim

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
anladım.ama ssd ler performans açısından iyi olsada kapasiteleri az ve pahalı.hem zaten gta 5i sdd ye kurunca bile 65 gb gidiyor ve eğer ben sdd alırsam 200gb civarında bir ürün alrıdım ama 65 gb wksilince geriye az yer kalıyor.ssd leri yakından takip etmiyorum dolayısıyla kapasite oranınıda bilmiyorum siz yazarsınız.ve birde ssd bir tek hız arttırıyor onun haricinde ben yüklenme ekranında bekleyebilirim

Hocam ben oyunları SSD ye kurmuyorum zaten.
Sistem hızlı açılsın, çabuk kendine gelsin veya hızlı aktarım yapsın diye kullanıyorum.
Oyunlarımı diğer harddiske yüklüyorum.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Daha çok bilgi verirmisiniz ssd ile ilgili.yani kullanmasak bile hızlandırıyormu anlayamadım

Bakın SSD yi 1. disk olarak sisteme takarsanız ve windows u ona yüklerseniz sistem hızlı açılır hızlı kapanır hızlı kendine gelir hızlı yapar her işlemi.
Ama başka harddiske aktarım yaparken yavaş yapabilir. Çünkü onlar SSD değil.
Sadece SSD içerisinde yaptığınız işlemler hızlı olur.

Ben 500 GB SSD almayı düşünüyorum onu C yapacağım elimdeki 240 lığıda D yaparım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.