Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz

MrBom

Yeni üye
27 Nis 2020
24
0
Moderatörlere ban yetkisi verilmeyecektir. Ban yetkisi ile saygınlık kazanılmaz, yaptıklarınızla saygınlık kazanırsınız. Olumsuz...

Buradaki öneri ve şikayetleriniz SAYGI çerçevesinde yapınız. Kişiye hakaret, aşağılama gibi davranışlarda bulunmayınız. (MrBom nickli üyeye kast ederek söylemedim, genel olarak söyledim. Yanlış anlaşılma olmasın.)

*MrBom
Saygılı şekilde fikir ve düşüncelerimi iletiyorum ama malum kaşıt gruplaşmış arkadaşlar karalamaya çalışıyor. Cevap için teşekkürler ama en azından uyarı yetkisi verilmesi gerektiğini düşünüyorum, bazı acil durumlarda ihtiyaç duyulabilir.

xFeyZ

Yeni üye
29 Mar 2020
8
0
feyzullah
*MrBom
Saygılı şekilde fikir ve düşüncelerimi iletiyorum ama malum kaşıt gruplaşmış arkadaşlar karalamaya çalışıyor. Cevap için teşekkürler ama en azından uyarı yetkisi verilmesi gerektiğini düşünüyorum, bazı acil durumlarda ihtiyaç duyulabilir.

Reis sen zaten modsun, sözlü uyarı hakkınız var daha ne istiyorsun :trl

l0x

Yeni üye
27 Nis 2020
18
0
Aşırı boş yapıyorsun. Üdy bu konuyu eleştiri yapılsın diye açmış. Yapılan eleştirileri sen burada gelip baltalayamazsın. Sen kimsin, senin haddine midir eleştirileri hor gormek? Üdy gelip herkes eleştiri yapabilir diyorsa, sende gelip zıttına gidiyor ve üdyyi karşına alıyorsun. Yaptığın hem üyelere hem de üdyye saygısızlık. Böyle yaparak kendini komik duruma düşürme.

(bu mesajına yazmıyorum bu postu, önceki postalarına hitaben yazıyorum)

Saldırgan bir tutum izlediğim yahut bir melek nazarında dahi naif bir tutum gözettiğim kanısında iseniz; her ikisi de kelimelerime yüklediğiniz anlamlardan ötürüdür ve hepten sizin sorununuzdur. Sözcükleri seçme inisiyatifine sahibim ve ölçütüm her zaman için kendi fikirlerimdir; karşımdakinin kim olduğu önemli değil, ben kendi fikirlerimle muhattabımdır. Ama siz önünüze gelene “boş yapıyorsun” diye aşşağılama yetisine sahipsiniz. Zannettiğiniz gibi vicdanı hedef alan basit argümanlar ile herhangi birini desteklediğiniz niteliksiz fikirlerinize inandıramayacaksınız.

Sadece xFeyz değil, özellikle 'Teorina ve CaptainSalvador , ihan3t size ithafen..

İyi günler dilerim

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
*MrBom

Kardeşim, ne gerek var? Sen uyarı atsan da sistem hakkında olumsuz düşünceler bildirecek görüşünü. -düşünce özgürlüğü olduğu sürece-.
Acil durum ne? Zaten umod,kmod ve üstü mertebedekilerden en az bir kişi neredeyse her zaman aktif oluyor, ne gerek var?

Ayriyeten bu öneriler,eleştiriler,tatlı ve saygı çerçevesi içerisindeki atışmalar forumun iyiliği için.
Bak profilime, sabah buradan atışıyoruz Liserjik ile, akşam şarkı paylaşıyoruz.Benim eleştirdiğim bu adam değil ki, bu adamın şahsıyla ilgili bir problemim yok ki. Evet, buradan atışabiliriz, saygı çerçevesinde kendi bildiğimiz doğruları anlatabiliriz,tartışabiliriz ama bu bizi düşman yapmaz.. Bu durum, eleştirileri forum iyiliği adına yapan herkes için geçerlidir diye düşünüyorum. Birtakım yöneticiler böylesinin forum için hayırlısı olduğunu düşünüyor, biz de forumun geldiği noktaya bakın, böyle değil şöyle yapalım diyoruz. Buradan açık açık hiç bir yöneticiyi özellikle hedef tahtasına alarak eleştirdim mi, hayır.

Daha dün üye olmuşsun,,,,, pardon, geçiyorum bu olayı...

Bırak konuşsun, konuştukça hem kendisini, hem de tuttuğu tarafı batırıyor..Yazık.

Sn. Çiçero 'ya bu şahsın multi olabileceğini söyledim. Aldığım cevap "multi hesap da olsa sistemimiz gereği banlamıyoruz" oldu.
Yeni bir öneri;
Bu, bir forum'da gördüğüm en saçma şey. Eski Turkhackteam'de değil multi üyelik, banlanan şahsın tekrardan hesap açması dahi yasaktı. Sonuçta biz kullanıcı adını değil, hesaptaki şahsı forumdan men ediyoruz anlayışı hakimdi.
Multi hesap serbestisi var ise karışıklık olur, yukarıdaki arkadaşlar gibi provokasyoncular türer.
Eh, bu sisteme göre böyle, madem multi serbest açayım 50 tane hesap devrim yapayım? Böyle saçma şey mi olur.. Kesinlikle multi üyelik tekrardan yasaklanmalı..

Şu öneri çok önemli, gözden kaçmasın diye tekrardan belirteyim. ++

Son düzenleme:

xFeyZ

Yeni üye
29 Mar 2020
8
0
feyzullah
Saldırgan bir tutum izlediğim yahut bir melek nazarında dahi naif bir tutum gözettiğim kanısında iseniz; her ikisi de kelimelerime yüklediğiniz anlamlardan ötürüdür ve hepten sizin sorununuzdur. Sözcükleri seçme inisiyatifine sahibim ve ölçütüm her zaman için kendi fikirlerimdir; karşımdakinin kim olduğu önemli değil, ben kendi fikirlerimle muhattabımdır. Ama siz önünüze gelene “boş yapıyorsun” diye aşşağılama yetisine sahipsiniz. Zannettiğiniz gibi vicdanı hedef alan basit argümanlar ile herhangi birini desteklediğiniz niteliksiz fikirlerinize inandıramayacaksınız.

Sadece xFeyz değil, özellikle 'Teorina ve CaptainSalvador , ihan3t size ithafen..

İyi günler dilerim

aynen para**x haklısın ;) üni sınavına çalışsana kardeş sen boşver takma kafana böyle şeyleri ;)

Son düzenleme:

MrBom

Yeni üye
27 Nis 2020
24
0
Kardeşim, ne gerek var? Sen uyarı atsan da sistem hakkında olumsuz düşünceler bildirecek görüşünü. -düşünce özgürlüğü olduğu sürece-.
Acil durum ne? Zaten umod,kmod ve üstü mertebedekilerden en az bir kişi neredeyse her zaman aktif oluyor, ne gerek var?

Ayriyeten bu öneriler,eleştiriler,tatlı ve saygı çerçevesi içerisindeki atışmalar forumun iyiliği için.
Bak profilime, sabah buradan atışıyoruz Liserjik ile, akşam şarkı paylaşıyoruz.Benim eleştirdiğim bu adam değil ki, bu adamın şahsıyla ilgili bir problemim yok ki. Evet, buradan atışabiliriz, saygı çerçevesinde kendi bildiğimiz doğruları anlatabiliriz,tartışabiliriz ama bu bizi düşman yapmaz.. Bu durum, eleştirileri forum iyiliği adına yapan herkes için geçerlidir diye düşünüyorum. Birtakım yöneticiler böylesinin forum için hayırlısı olduğunu düşünüyor, biz de forumun geldiği noktaya bakın, böyle değil şöyle yapalım diyoruz. Buradan açık açık hiç bir yöneticiyi özellikle hedef tahtasına alarak eleştirdim mi, hayır.

Daha dün üye olmuşsun,,,,, pardon, geçiyorum bu olayı...

Şu öneri çok önemli, gözden kaçmasın diye tekrardan belirteyim. ++

önerilerim üdy ekibinedir, size değil.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
*MrBom

"Karşıt gruplaşmış arkadaşlar" ??? Yok yok organize terör örgütü de, sende rahatla.

Tek başıma yazıyorum görüşlerimi. Başkalarıyla benzer görüşlerde olmak veya başkasının hak veriyor olması veya haksızlığa karşı durmak beni herhangi bir gruba dahil etmez. Konuşmalarında lütfen iftiraya varan ithamlarda bulunmayı bırak artık. Ben hiçbir cümlemde kimseye saygısızlıkta bulunmadıysam, aynısını sizlerden de bekliyorum.

İyi günler dilerim

Cümleyi karmaşıklaştırmaya çalışıp Türkçe anlam bilgisini hiçe saymak.. Bu seni olduğundan daha kaliteli göstermez dostum. Basitlik ve sadelik iyidir.

"ben kendi fikirlerimle muhattabımdır." Lütfen o zaman bizi muhatab etme. Ayrıca yazılanlara niteliksiz diyerek insanlara hakaret etme. Bir üst cümlede dediğim gibi, saygısızlık etmeden konuşun.

Bu forumun iyileşmesini istemiyorsanız sizin bileceğiniz iş. Sonuçta kalite herkese yakışan bir şey değil. Sizinle uğraşmak için çok fazla meşgül bir insanım, forum iyiye gitmeyecekse burada bulunmayı düşünmüyorum. Belki iyileşir diyorum, sizin gibiler türüyor. Belki yönetim iyiye gider diyorum, orası iyileşse üyeler değişiyor, üyeler düzelse yönetim gaflete düşüyor.

Ama tabii pire için yorgan yakmayacağım. Karşında akranın veya arkadaşın bulunmuyor, o sebeple edebinle konuşmayı dene. İftiralarınızdan ve hakaretlerinizden uzak nezih bir tartışma ortamı olarak kalsın burası.

Çiçero

Özel Üye
9 Eyl 2008
1,525
43
Türk Otağ
Konuyu açık bırakıp gelen önerilerini değerlendireceğimizi yazmıştım dün gece ve bu uygulamanın gayet güzel gittiğini düşünüyordum, yanılmışım.

Burası "Moderatör Şikayet Hattı" veya insanlarla olan özel konuşmalarınızı yayımlayabileceğiniz bir konu değil. Ki yayınladığınız kişiye karşı olan ithamınızda sizin karakterinizi gözler önüne seriyor. Anlaşılan bizim moderatörlerimize karşı saf tutanların sayısı, her dönemde olduğu gibi bu dönemdede oldukça fazla ve gösterilen iltimas suistimal ediliyor. Konu altından ağza alınmayacak küfür içeren postlar atılıyor.. Kimsenin sizi tehdit ettiği yok, caydırmak amaçlı tutumlarda bulunup moderatörlerin sabrıyla oynamaya çalıştığınız ve podyuma oynadığınızı bu konudan görmüş olduk.

Herşeyden önce kendinizi bir kefeye koyup eksiklerinizi çıkartın, diğer insanları eleştirmek yerine. Pireyi deve yapıyorsunuz, bir hatayı özelden bildirmek yerine konu açarak bildirince kendinizi arafta görmenize lüzüm yok. Ve bu vakitten itibaren moderatörleri küçük düşürücü tavır ve söylemlerde bulunan üyelere cezai işlem uygulamaktan çekinmeyeceğiz zira ayrıcalık gösterdikçe edepsizlikde bu orantıda artıyor.

*Multi hesaplar üyelik alımları yapılırken kontrol ediliyor ve orada multi olanlar kabul edilmiyor. Onun haricinde varolan multi hesaplar banlanmayacak, bu konuda belirli bir kuralımız bulunmakta.
*Eğlence-geyik / ankete absürt konuların açılması, paylaşılmasına yönelik tedbir alındı önceden ve arkadaşlarımız daha dikkatli hareket edecek.
*Diğer sunulan önerilerden mantıklı ve edep çerçevesinde yapılanları gerekli alana taşıyacağım. 1 hafta içinde gözle görülür bir değişim yoksa önerizi kabul edilmemiş demektir.

Bahsi geçen küfür ithamına ilgili üyelerden ilgili kanıtı özel mesaj olarak bekliyorum. Bu kadar çirkin bir ithamı böylesine kaliteli bir ortama yakıştıramadım.
Onlarda insan, sizin kullandığınız top list kontrolünü, bölümlerin kontrolünü onlar yapıyor. Ailesine, kız arkadaşına ayırdığı vakitten feragat edip moderatörlük yapan arkadaşlarım var. Bu kadar emek sarfeden insanların emeğine yazık etmeyelim. Ban atmak birşeye çözüm değil, ancak çözümün bir parçası olmadığı doğrusunuda değiştirmez.

qN0z

Yeni üye
25 May 2020
41
0
Merhaba,
Benim önerim olan https://www.turkhackteam.org/forum-hakkinda/1919869-tht-sozluk-onerisi.html konusu

Ve kıymetli arkadaşım osm4nl1evl4d1 nın konusu olan https://www.turkhackteam.org/forum-...-ve-yetki-semasi-degisimi-hakkinda-oneri.html
Önerilerin degerlendirmelerin ne durumda olduğunu olumsuzsa da neden olumsuz olduğunu Baysal beyden açıklamasını rica ederim.

Ayrıca konularla ilgili ek fikirleri olan arkadaşlarımın yorumlarını fikirlerini de beklerim.

Lütfen konuyu kilitlemek isteyen yöneticilere koz vermeden tartışmalarımızı ve fikirlerimizi ortaya koyalım. Sevgiler.

Edit Baysal bey ek olarak sunmuş olduğum öneride bir bütçe bir maliyet gerekiyorsa mümkün olabildiği kadar destek olmaya karşılamaya da hazırım bilginiz olsun.

Son düzenleme:

qN0z

Yeni üye
25 May 2020
41
0

YILDIZLITURK

Uzman üye
10 Ara 2017
1,104
0
Ağrı-Iğdır.
Öncelikle çok teşekkür ederim böyle konuya değindiğiniz için yani forumdaki kişilerin fikirlerini almanız hoşuma gitti açıkcası. Acaba güvenilir sponsorluk işlerinde bulunabilir misiniz mesela ben takipci sitesi arıyordum satın almak için göze güvenilir gelmedi açıkcası güvenilir kişilerin sponsorlugunu yapmanız daha hoş olur eğer tartışma çıkaracak birşey ise siliniz lütfen yorumunu tadımız kaçmasın;)

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
benim düşüncem yönetimin ekibinin aktifliği 2 kat daha fazla olması farklı etkinlikler yapılarak form üyelerine eğlenceli sıkılmayacak bir şekilde haftada 1 kez özel yarışmalar düzenlemek gibi vb şeyler olursa daha iyi olucağını düşünüyorum

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
bence Gövde göstersisi kanalı tekrar getrilip site hacklemeye devam edilmeli sözde siber güvenlik platformu olduk ama bence burası siber güvenlik platformu olmasından üyeler memnun değil

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
bence Gövde göstersisi kanalı tekrar getrilip site hacklemeye devam edilmeli sözde siber güvenlik platformu olduk ama bence burası siber güvenlik platformu olmasından üyeler memnun değil

Maalesef yeni sisteme ayak uydurmalıyız. Kendini toparlayacak gibi gözüküyor. Ayrıca TurkHackTeam, Hacking & Security Platform yerine Cyber Security Platform oldu. Artık dünyaya böyle tanıtıyoruz. Şu an revizyona ayak uydurmak, eski sisteme geri dönmekten daha mantıklı.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
benim düşüncem yönetimin ekibinin aktifliği 2 kat daha fazla olması farklı etkinlikler yapılarak form üyelerine eğlenceli sıkılmayacak bir şekilde haftada 1 kez özel yarışmalar düzenlemek gibi vb şeyler olursa daha iyi olucağını düşünüyorum

Oyun gibiyse haxball turnuvası yaptık 20 kişi başvurdu 5-10 kişi geldi, neden kalkışalım ki tekrardan?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.