Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
122
Merhabalar yönetim, benimde bir önerim olucak.

Dil öğrenmek için bir bölüm veya kulüp olabilir.
Bunun için foruma girdiğimizde pop up şeklinde bu dil öğrenme bölümünü tanıtıp yönlendirecek bir yer olucak.
Hem forumu ziyaret edenler için hemde forum üyeleri için güzel ve faydalı birşey olabilir diye düşünüyorum.

İyi forumlar.
Kesinlikle katılıyorum, bilişimin en önemli iki meselesinin ingilizce ve matematik olduğunu düşünüyorum. İngilizce kulübü, ingilizce eğitimler vavs olabilir

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
563
ben mesela bu konuya mesaj attım diyelim herhangi birisi genel olarak bu konuya mesaj attıgında bunun bildirimi ginede bana geliyor bu duzeltilirse cok guzel olur
https://www.turkhackteam.org/account/preferences

mqkwq5f.PNG

"Etkileşimde bulunduğum içeriği otomatik olarak takip et" seçeneğini kapalı duruma getirirseniz düzelir.

mitat1

Uzman üye
1 Eki 2022
1,075
753
SerasZen
Merhaba bu son günlerde raporların çok laubali bir şekilde kapatıldığını görüyorum bilmiyorum sizlerdede öylemi son attığım raporun cevabına şu metini aldım

t2zqzf5.jpg

Bence böyle bir rapor kapatma biçimi bulunmamakta biz raporları atarken saygımıza ödün vermeden gönderiyoruz aldığımız cevaba bak tek bu rapor değil bi çok raporum böyle kapanıyor bilmiyorum diğer üyelerde öylemi ama yönetimin bu duruma bir çözüm bulması lazım, Teşekkürler, İyi Forumlar !

@'Mirliva

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
4,944
5,841
[C*]
Merhaba bu son günlerde raporların çok laubali bir şekilde kapatıldığını görüyorum bilmiyorum sizlerdede öylemi son attığım raporun cevabına şu metini aldım

t2zqzf5.jpg

Bence böyle bir rapor kapatma biçimi bulunmamakta biz raporları atarken saygımıza ödün vermeden gönderiyoruz aldığımız cevaba bak tek bu rapor değil bi çok raporum böyle kapanıyor bilmiyorum diğer üyelerde öylemi ama yönetimin bu duruma bir çözüm bulması lazım, Teşekkürler, İyi Forumlar !

@'Mirliva

Raporlanmanın da rapor kapatmanın da bir adabı var. Herkesin saygı çerçevesinde hareket etmesi lazım. Raporladığın kişi veya kişilerle evvelce sorun yaşadığını biliyorum. Konuyla ilgileneceğim ama bu süre içerisinde konuya dahil olan kimseden birbirine karşı bir saygısızca veya tahrik edici bir davranış görmek/duymak istemiyorum.

Roichue

Asistan Moderatör
31 Mar 2022
1,293
826
Millî İstihbarat Teşkilatı
1. Hack & Misyon:

TürkHackTeam misyonuna baktığımızda ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmemiz gerek. Yani ülkemize yararlı olucak şeyler yapmamız gerekmektedir.

Fakat şu an baktığımızda böyle bir durumun olmadığını görmekteyim. Sadece önümüze gelen siteleri hackliyoruz, tamam çokca operasyon yapalım. Fakat bu operasyonların THT'nin adını dünya çapında duyurucak operasyonlar olması gerekmektedir. Ayrıca Türkiyemizin yararına olucak şeyler olmalıdır.

Bunun için sağlam kadrolar kurulması gerekmektedir.

2. THT Yardım Merkezi

Kopyala yapıştır cevapların yasaklanması ve cezalandırılması gerekmektedir.

Soru soran üyelere detaylı bilgiler verilmesi gerekmektedir. Habire verilen cevapların verilmemesi gerekmektedir.
Klasik cevaplar ve yardım etmeyecek cevaplar forumdan kullanıcıları uzaklaştırıcaktır.

Bunun için ayrı bir tim kurulabilir.

3. Yönetim & Düzen

Kesinlikle yönetim sistemine Emeklilik sistemi gelmelidir. Kadro sabit olmamalıdır.

Gerçekten bu foruma katkı sağlayacak kişilerin yönetimde olması gerekmektedir. Bunun yoluda emeklilik sisteminden geçmektedir. Bir kişi foruma çok büyük emekler versin fakat bir süre sonra artık durgunlaşıyorsa bu kişilerin Emekli adı altında bir role ayrılması gerekmektedir.

Bir şeyi elde etmiş birisi bir süre sonra artık yetki zehirlenmesi yaşar. Bu bir gerçektir.
Eğer emeklilik sistemi gelirse yeni kadrolar, yeni düzenler olur ve forumun geleceği parlar.

4. Askeri Düzen

Kesinlikle foruma eskisi gibi askeri sistemin gelmesi gerekmektedir. Bu forumun kalitesini ve ciddiyetini arttırıcaktır. Saldırı timlerine şu anda 18 yaş altı kişilerin alınmaması gerekmektedir onun yerine saldırı timlerinin altında başka bir kulüpte yetiştirilmeleri gerekmektedir.

Askeri sistem gelirse bir çok konuda forum avantaj elde edicek diye düşünmekteyim.

5. Tim ve Kulüpler

Tim ve kulüplerin ana sayfada bir yerde yer alması gerekmektedir. Bu sayede forumumuza daha çok üye çekeceğimize inanmaktayım.

Ayrıca kulüplere giren kişilere rozet verilebilir. Her kulübe özel rozet olabilir. Bu da kulüplerin üye sayısını arttırıcaktır.

Ayrıca gerçekten ciddiyet gerektiren timlere belirli yaş sınırları konulması gerekmektedir.
Veya yaşta değil aslında belli bir olgunluğa ulaşmış kişilerin timlere alınması gerekmektedir. Özellikle (Moderasyon, İstihbarat, Saldırı Timleri)

6. Düzen, Gözlem ve Denetleme Timi

Bu oluşturulan tim forumda THT Yardım Merkezinin işleyişini koruyacak ve ayrıca forum üzerindeki tüm yetkililerin davranışlarını rapor tutucaktır.

Bu sayede emeklilik sistemi ve düzende stabil şekilde işleyecektir.

7. Foruma Kayıtlar

Kayıtların her zaman açık olmaması gerekmektedir. Eskiden öyleydi, bu dediklerim işleme geçicekse forum düzeldikten sonra kesinlikle kayıtların ara sıra açılması gerekmektedir.

Ayrıca foruma kayıt olucak üyelerden T.C. Kimlik Kartı onayı istenmelidir. Önüne gelen foruma kayıt olmasın diye bu tür işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Ayrıca mülakat yapılabilir kayıtlarda. (Size kalmış burası)

8. Eğitim Kulübü

Bu kulüp içerisinde Tasarım, Yazılım, Hacking, İstihbarat gibi timlerin eğitimleri olucaktır.

Timlere girilmeden önce bu kulüp üzerinde ciddi eğitimler verilmelidir. Bu sayede forumumuza bir çok kişi bu kulüp sayesinde üye olmak isteyecektir.

Çünkü bir şey öğrenmek isteyeceklerdir.

9. Yazılım Ekipleri Faaliyetleri

Forumda ki yazılım ekiplerimizin foruma katkı sağlayacak içerikler paylaşmaları gerekmektedir.

Başka Hacking Toolları kullanmak yerine, direk üreticileri bizler olursak bu foruma çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

TürkHackTeam'a özel toollar yapılması yeni gelen üyelerinde bunlardan yararlanması demektedir.

10. Ticaret

Gerçekten foruma gelen şu an tek güzel şey olabilir. Buna gereken önem verilmelidir.

SON NOTLAR:

Benzersiz olmak zaten foruma her türlü avantaj sağlayacaktır. Operasyonların büyük olması, Türkiyemize faydalı olucak işler yapmamız gerek.

Birisi siber güvenlik forumu sorduğunda,
Hacking forumu sorduğunda,
Bu operasyonu kim yapmış dediğinde,

.......

Akıla TürkHackTeam gelmelidir.

Saygılarımla,
Roichue

Son düzenleme:

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
eskiler güzel yeni cagdayız ex
7. Foruma Kayıtlar
2 yılda 1 bu okey görüş acım

8. Eğitim Kulübü
olmaz udemy gibi yerler var forumda mevcut
3. Yönetim & Düzen
böylesi güzel zaten kulüplerden timlerden yükselerek terfiler geliyor

paylaşıyor ama biraz pasif

Olmaz oteki forum gibi degil zaten modlar var tek raporuna bakar .

5. Tim ve Kulüpler
rozet işleri devam ediyo
2. THT Yardım Merkezi
hım mantıklı geldi ama hayır
-saygılar

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
1. Hack & Misyon:

TürkHackTeam misyonuna baktığımızda ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmemiz gerek. Yani ülkemize yararlı olucak şeyler yapmamız gerekmektedir.

Fakat şu an baktığımızda böyle bir durumun olmadığını görmekteyim. Sadece önümüze gelen siteleri hackliyoruz, tamam çokca operasyon yapalım. Fakat bu operasyonların THT'nin adını dünya çapında duyurucak operasyonlar olması gerekmektedir. Ayrıca Türkiyemizin yararına olucak şeyler olmalıdır.

Bunun için sağlam kadrolar kurulması gerekmektedir.

2. THT Yardım Merkezi

Kopyala yapıştır cevapların yasaklanması ve cezalandırılması gerekmektedir.

Soru soran üyelere detaylı bilgiler verilmesi gerekmektedir. Habire verilen cevapların verilmemesi gerekmektedir.
Klasik cevaplar ve yardım etmeyecek cevaplar forumdan kullanıcıları uzaklaştırıcaktır.

Bunun için ayrı bir tim kurulabilir.

3. Yönetim & Düzen

Kesinlikle yönetim sistemine Emeklilik sistemi gelmelidir. Kadro sabit olmamalıdır.

Gerçekten bu foruma katkı sağlayacak kişilerin yönetimde olması gerekmektedir. Bunun yoluda emeklilik sisteminden geçmektedir. Bir kişi foruma çok büyük emekler versin fakat bir süre sonra artık durgunlaşıyorsa bu kişilerin Emekli adı altında bir role ayrılması gerekmektedir.

Bir şeyi elde etmiş birisi bir süre sonra artık yetki zehirlenmesi yaşar. Bu bir gerçektir.
Eğer emeklilik sistemi gelirse yeni kadrolar, yeni düzenler olur ve forumun geleceği parlar.

4. Askeri Düzen

Kesinlikle foruma eskisi gibi askeri sistemin gelmesi gerekmektedir. Bu forumun kalitesini ve ciddiyetini arttırıcaktır. Saldırı timlerine şu anda 18 yaş altı kişilerin alınmaması gerekmektedir onun yerine saldırı timlerinin altında başka bir kulüpte yetiştirilmeleri gerekmektedir.

Askeri sistem gelirse bir çok konuda forum avantaj elde edicek diye düşünmekteyim.

5. Tim ve Kulüpler

Tim ve kulüplerin ana sayfada bir yerde yer alması gerekmektedir. Bu sayede forumumuza daha çok üye çekeceğimize inanmaktayım.

Ayrıca kulüplere giren kişilere rozet verilebilir. Her kulübe özel rozet olabilir. Bu da kulüplerin üye sayısını arttırıcaktır.

Ayrıca gerçekten ciddiyet gerektiren timlere belirli yaş sınırları konulması gerekmektedir.
Veya yaşta değil aslında belli bir olgunluğa ulaşmış kişilerin timlere alınması gerekmektedir. Özellikle (Moderasyon, İstihbarat, Saldırı Timleri)

Bu oluşturulan tim forumda THT Yardım Merkezinin işleyişini koruyacak ve ayrıca forum üzerindeki tüm yetkililerin davranışlarını rapor tutucaktır.

Bu sayede emeklilik sistemi ve düzende stabil şekilde işleyecektir.

7. Foruma Kayıtlar

Kayıtların her zaman açık olmaması gerekmektedir. Eskiden öyleydi, bu dediklerim işleme geçicekse forum düzeldikten sonra kesinlikle kayıtların ara sıra açılması gerekmektedir.

Ayrıca foruma kayıt olucak üyelerden T.C. Kimlik Kartı onayı istenmelidir. Önüne gelen foruma kayıt olmasın diye bu tür işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Ayrıca mülakat yapılabilir kayıtlarda. (Size kalmış burası)

8. Eğitim Kulübü

Bu kulüp içerisinde Tasarım, Yazılım, Hacking, İstihbarat gibi timlerin eğitimleri olucaktır.

Timlere girilmeden önce bu kulüp üzerinde ciddi eğitimler verilmelidir. Bu sayede forumumuza bir çok kişi bu kulüp sayesinde üye olmak isteyecektir.

Çünkü bir şey öğrenmek isteyeceklerdir.

Forumda ki yazılım ekiplerimizin foruma katkı sağlayacak içerikler paylaşmaları gerekmektedir.

Başka Hacking Toolları kullanmak yerine, direk üreticileri bizler olursak bu foruma çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

TürkHackTeam'a özel toollar yapılması yeni gelen üyelerinde bunlardan yararlanması demektedir.

10. Ticaret

Gerçekten foruma gelen şu an tek güzel şey olabilir. Buna gereken önem verilmelidir.

SON NOTLAR:

Benzersiz olmak zaten foruma her türlü avantaj sağlayacaktır. Operasyonların büyük olması, Türkiyemize faydalı olucak işler yapmamız gerek.

Birisi siber güvenlik forumu sorduğunda,
Hacking forumu sorduğunda,
Bu operasyonu kim yapmış dediğinde,

.......

Akıla TürkHackTeam gelmelidir.

Saygılarımla,
Roichue

1. Saldırı mevzusu eskiden popüler bir olaydı fakat artık etkisi yok. Dünya çapında duyurmak için kaliteli iş yapmak lazım. DDOS, market,manav,ilçenin belediye sitesi ile olacak iş değil. Bundan 5 sene önce bunlar bile etkili olurken artık Tr de bilişim sektörü devlet desteği ile fazlasıyla gelişiyor. Etkinlik ve kurumların düzenlediği faaliyetlerde boy gösterilse daha doğrusu forumu büyük bir siber güvenlik platformuna çevrilse şuanki halinden daha iyi bir hale gelirdi. 2-3 siteye index atılacak diye forumu eritmenin anlamı yoktu. Teknofest,siber vatan, siber güvenlik kümelenmesi vs. etkinliklerde boy gösterip reklam yapmak daha iyidir.

2.Moderatör ekibi bunun için var

3. Admin kadrosu için emektar, udy için özel üyelik sistemi var. Eskiden askere giden, okula başlayan, sınava çalışan,evlenenler; artık işim yoğun yetkimi alabilirsiniz diyordu. Koltuktan kalkmıyorsa kim kaldıracak.

4.Çalıştığım dönemlerde 14-15 yaşlarında çok insan tanıdım. Şuan bir çoğu güzel yerlerde çalışıyor. Mevzu yaş değil kendisini geliştirebilmesi.

5.Anasayfadan ziyade forumun dc, tg gibi platformlarda sohbet etmesini engellemek gerekiyor. Buna yönetim ekibi dahil. Üyeler hatta yönetim ekibi forumun sayfalarını dolaşmıyor ki kim görecek ekipler&kulüpleri ..

6. Yine moderatörler

7. Sinek avlarız

8. Öğrenmek isteyen her yerden öğrenir. Zamanında yöneticiler için bile özel eğitim planlandı. 30 kişiden ödevini teslim eden 2 kişiydi. Bir heves ile başlayıp devamı gelmiyor.

9. Tekerleği yeniden icat etmenin anlamı olmadığını düşünüyorum.

10. Oy kullanma hakkım olsa olumsuz vereceğim bir konuydu ticaret.

Son notlara; siber güvenlik ve hack ayrı mecralardır. Ikisini aynı yerde idare edemezsiniz. Bunu yapmaya çalışırsanız şuan olduğu gibi çıkmazda kalırsınız.

OnTrigger

Üye
21 Eyl 2022
222
72
Sırf yorum olsun mesaj sayısı artsın diye gereksiz SAÇMA SAPAN şeyler yazan yetkililer görüyorum. İsimleri bende kalsın ama bilgin yoksa fikrinde olmasın diyenlerdenim. Konuyla alakasız yada aşırı yüzeysel cevaplar ne çözüm arayanın işine yarıyor nede ondan sonra geleceklerin işine yarayacak. Birileri yükselecek diye gereksiz, çözüme ulaştırmayan şeyler görmek sıkmaya başladı. Ya alımlarda yaş şartı olsun yada...

Roichue

Asistan Moderatör
31 Mar 2022
1,293
826
Millî İstihbarat Teşkilatı
1. Saldırı mevzusu eskiden popüler bir olaydı fakat artık etkisi yok. Dünya çapında duyurmak için kaliteli iş yapmak lazım. DDOS, market,manav,ilçenin belediye sitesi ile olacak iş değil. Bundan 5 sene önce bunlar bile etkili olurken artık Tr de bilişim sektörü devlet desteği ile fazlasıyla gelişiyor. Etkinlik ve kurumların düzenlediği faaliyetlerde boy gösterilse daha doğrusu forumu büyük bir siber güvenlik platformuna çevrilse şuanki halinden daha iyi bir hale gelirdi. 2-3 siteye index atılacak diye forumu eritmenin anlamı yoktu. Teknofest,siber vatan, siber güvenlik kümelenmesi vs. etkinliklerde boy gösterip reklam yapmak daha iyidir.

2.Moderatör ekibi bunun için var

3. Admin kadrosu için emektar, udy için özel üyelik sistemi var. Eskiden askere giden, okula başlayan, sınava çalışan,evlenenler; artık işim yoğun yetkimi alabilirsiniz diyordu. Koltuktan kalkmıyorsa kim kaldıracak.

4.Çalıştığım dönemlerde 14-15 yaşlarında çok insan tanıdım. Şuan bir çoğu güzel yerlerde çalışıyor. Mevzu yaş değil kendisini geliştirebilmesi.

5.Anasayfadan ziyade forumun dc, tg gibi platformlarda sohbet etmesini engellemek gerekiyor. Buna yönetim ekibi dahil. Üyeler hatta yönetim ekibi forumun sayfalarını dolaşmıyor ki kim görecek ekipler&kulüpleri ..

6. Yine moderatörler

7. Sinek avlarız

8. Öğrenmek isteyen her yerden öğrenir. Zamanında yöneticiler için bile özel eğitim planlandı. 30 kişiden ödevini teslim eden 2 kişiydi. Bir heves ile başlayıp devamı gelmiyor.

9. Tekerleği yeniden icat etmenin anlamı olmadığını düşünüyorum.

10. Oy kullanma hakkım olsa olumsuz vereceğim bir konuydu ticaret.

Son notlara; siber güvenlik ve hack ayrı mecralardır. Ikisini aynı yerde idare edemezsiniz. Bunu yapmaya çalışırsanız şuan olduğu gibi çıkmazda kalırsınız.
Görüşünüz için teşekkürler,

Detaylı bir cevap verdiğiniz içinde teşekkürler.

2. ve 6'da belirttiğiniz gibi moderasyon ekibinin işleridir fakat ekstra bir ekibin en azından şuan ki duruma baktığımızda kurulmadır diye düşünmekteyim. Çünkü gerçekten işleyiş ve durum iyi değildir.

1. için görüşümüz gerçekten tamamıyla aynıdır.

5. Katılıyorum, forumun aktifliğide düşmektedir.

3. İçin emekli sistemi şuan maalesef işlemiyor ve dediğiniz gibi koltuktan kalkmıyorsa bir şey denemiyor ve şu an belkide forumun bu halde olmasının büyük sebebide budur.

9. İçin şöyle belirteyim: Örnek kendi yazılımlarımızı üretirsek forumdaki çoğu kişiye yardımcı olucaktır bunlar diye düşünmekteyim. Veya yazılımsal alanda gerçekten sağlam bilgiler paylaşmalıyız.

Ekstra:

Dediğiniz gibi hiç bir değeri olmayan siteleri hackleyerek bir yere varılamaz.

Tekrardan görüşünüzü belirttiğiniz için teşekkür ederim.

- Ayrıca Yetkili Arkadaşlara Not: Konulara sadece rütbe atlamak için yazan kişilere gerekli işlemlerin uygulanması gerekmektedir.
Bilgin yoksa sallama bir şekilde yazmayacaksın üstteki arkadaşımızda belirttiği gibi.

ComptonS

Üye
24 Nis 2020
53
12
Turkey
Siz üyelerimizden, Forum hakkında eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

Bu konu altında özellikle şu sorulara yanıtınızı verirseniz sevinirim.

• Forumdaki bölüm düzenleri nasıl?
  • Bilişim & Teknoloji üzerine açılmasını istediğiniz bölümler nelerdir?
  • Yönetim hakkında düşünceleriniz nelerdir?
  • Forumdaki konular hakkında ne düşünüyorsunuz.?
  • Forum yönetimleri ne gibi çalışmalar yapsın?

Bu sorulara yanıt verirseniz sevinirim.

NOT: Tartışma çıkaran kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

-Cevaplar-
Bence rütbe sisteminin altında da askeri rütbeler olmalı daha güzel dururdu benim sadece önerim isteğim budur onun dışında cok güzel bir forum.

24 Nis 2023
81
62
34
Forum çok ortada kalmış görünüyor. Siber Güvenlik forumuysa tamamen white hat gitmeli. Konulara bakıyorum bilmem ne ülkesindeki bilmem neredeki kimsenin bilmediği site hacklenip Tht indexi atılıyor. Hatta bu indexler hazırlansın diye bisürü rank sahibi grafiker de var. Burasının hack forumu mu yoksa siber güvenlik forumu mu olduğunu kendi içinde ayırıp düzeni de buna göre yenilemesi lazım. Büyük operasyonlar da oluyor o kısım çok güzel ama bir konulara bakın uzun zamandır 0 hitli, siteyi bir sahibinin bir de Allah’ın bildiği siteler hacklenip rank alınıp gösteri yapılıyor. Bu durum değişmeli.

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
Forum çok ortada kalmış görünüyor. Siber Güvenlik forumuysa tamamen white hat gitmeli. Konulara bakıyorum bilmem ne ülkesindeki bilmem neredeki kimsenin bilmediği site hacklenip Tht indexi atılıyor. Hatta bu indexler hazırlansın diye bisürü rank sahibi grafiker de var. Burasının hack forumu mu yoksa siber güvenlik forumu mu olduğunu kendi içinde ayırıp düzeni de buna göre yenilemesi lazım. Büyük operasyonlar da oluyor o kısım çok güzel ama bir konulara bakın uzun zamandır 0 hitli, siteyi bir sahibinin bir de Allah’ın bildiği siteler hacklenip rank alınıp gösteri yapılıyor. Bu durum değişmeli.
@Baysal

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,329

-Cevaplar-
https://www.turkhackteam.org/konular/forum-hakkinda-sahsi-onerilerim.2042888/ :) @Baysal @Bermuda o7

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Selamlar...
Form girişindeki "Güvenlik doğrulaması" şu an pasif durumda..
Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra doğrulama yapılmasa da forum girişi yapılıyor.
Bir kaç haftadır aynı fonksiyonu alıyorum.
Bilginize....

-Cevaplar-
foruma tarihle ilgili bir rütbe gelmesi kanaatindeyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.