Yönetim ve Forum Hakkında Eleştirileriniz, İstekleriniz, Önerileriniz

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Bence bu gibi konular foruma daha çok zarar veriyor kaanatim bu.Eskiden bunun gibi konular açılmiyor udy den yada forumdan bukadar şikayet mi desem bilemedim ama yoktu yani bu gibi konular insanlarin sorun varmıs gibi dusunmelerini sağlayıp o yonde bloklaşıp o fikire çoğu kisiye empoze ediliyor kendi fikrim bu

Bu konunun açılması üyelerin ikide bir bu konu hakkında konu açmasından iyidir diye düşünmekteyim. Bir problem veya sorunları görüp gelişmek için gayet güzel bir yöntem. : )

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Bu konunun açılması üyelerin ikide bir bu konu hakkında konu açmasından iyidir diye düşünmekteyim. Bir problem veya sorunları görüp gelişmek için gayet güzel bir yöntem. : )

Udy tarafindan Bunun gibi konular açılmaya başlandigından beri sorunlar fazlalastı sebebide soyledigim gibi 1 2 kisi birsey soyluyor diger insanlar suru psikoloji olarak o sorunun ustunden devam ediyor mesela yakın zamanda 25 karakter olayında olmustu bu sonra eline saglık yazmak yasaklanincada oldu yani bu 'eşşegin aklına karpuz kabuğu sokmak' deyimie ozdeşleşiyor ama fikrinize saygi duyarım tabikide

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Forumda eleştirilmeyecek ne kaldı ki ?

1) ilk önce defance yapıp tht adına zone yapılması serbest olmalı.
2) forumda aktifliği arttırmak amaçlı azerbaycan dili kirgizca ozbekce katogoriler açılmalı bu ülkelerde türk bunu daha öncedende bahsettim dediniz ki ithal katagori var adamlar google'a türkçe aratmıyor ki bizim forum çıksın

3) eski temaya dönülmeli bknz batan çoğu forum mybb gibi forumlar ve bizim forumda mybb gibi site yi gorsel zenginlestiriliyor bu iyi degil adamlar soğuk dahada soğucak

4) abuk subuk konuların önüne geçilmeli yok tht en büyük ücuncu siber ordu vs vs açık sozlu olunmali olgun davranilmali

5) banli uyeler uyeler istatistiğinden çıkartilmali eski hesaplar silinmeli ki asil has kadro kac kisi netlessin

Bu üstekinlerin tamamı olsa emin olun ki daha saygı duyulan tim olursunuz.

xuninvited

Üye
29 Tem 2017
167
0
Rütbe kaldırılması taraftarıyım
yöneticiler ve hakkıyla konu yazıp yardımcı olanlara rütbe verilebilir ama herkeste bir rütbe olması açıkçası tuhaf duruyor ben çoğunlukla konulara bakıp çıkıyorum rütbemi bu etkiliyor diğer formlarda da var rütbe sistemi ama konuya yazılınca yükseliyor ama bu sitenin farklı olduğunu düşünüyorum başvuru sistemiyle olabilir hani yöneticiler diyebilir biz herkesi sürekli takip mi edelim diye ama en azından başvuran kısma bakılırsa elenenler olur
böyle bi konunu açılması çok güzel olmuş teşekkürler :))​

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Forumda eleştirilmeyecek ne kaldı ki ?

1) ilk önce defance yapıp tht adına zone yapılması serbest olmalı.
2) forumda aktifliği arttırmak amaçlı azerbaycan dili kirgizca ozbekce katogoriler açılmalı bu ülkelerde türk bunu daha öncedende bahsettim dediniz ki ithal katagori var adamlar google'a türkçe aratmıyor ki bizim forum çıksın

3) eski temaya dönülmeli bknz batan çoğu forum mybb gibi forumlar ve bizim forumda mybb gibi site yi gorsel zenginlestiriliyor bu iyi degil adamlar soğuk dahada soğucak

4) abuk subuk) konuların önüne geçilmeli yok tht en büyük ücuncu siber ordu vs vs açık sozlu olunmali olgun davranilmali

5) banli uyeler uyeler istatistiğinden çıkartilmali eski hesaplar silinmeli ki asil has kadro kac kisi netlessin

Bu üstekinlerin tamamı olsa emin olun ki daha saygı duyulan tim olursunuz.

1-) Gövde hakkında değişiklik yapılmayacak diye hatırlıyorum, zone almak yerine çok daha karlı ve bilgi sahibi olabileceğiniz bug bounty ile uğraşabilirsiniz.

2-)https://www.turkhackteam.org/turkiye-turkluk-ve-turk-tarihi/ bu bölümü kullanabilirsiniz.

3-)Eski tema hakkında adminimizin yanıtı:
Tema değişimine hepimiz karşıydık fakat google tarafından yapılan baskı sonucu değiştirmek zorunda kaldık. Tema için geriye dönüş veya eski temayı seçme gibi bir özellik yapılmayacak. Zamanla yeni temaya alışırsınız.

4-) Eskisi kadar boş içerikli konu açan olmuyor ve potansiyel goy goy konularına ait bölümler top listte gözükmüyor, olursa ihbar edebilirsiniz.

5-)Hesaplar silinmemektedir, bu yüzden bu dediğiniz olumsuz. Dönem dönem ban affı oluyor, banlı üyeler talepte bulunabilirler.

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Belki daha önceden verildi ama ben forumda eğlencenin biraz daha fazla olmasından yanayım. :)

Şu şekilde, forumda off topic bölümü var evet ama en azından fikirlerimizi yazabileceğimiz, twitter'da olduğu gibi, aklımızdan geçeni, düşündüğümüzü yazabildiğimiz bir bölüm veya konu olmalı diye düşünüyorum. Bazı forumlar da var, forum eğlencesi bölümü. Düşündüğümüzü yazdığımız, işte dinlediğimiz şarkıyı yazdığımız konular vs. Evet burası bir hack forumu fakat herkes her zaman hack ile ilgilenecek değil. Kafa dağıtacağımız bölüm olmalı. Off topic haricinde diye düşünüyorum...

Ek olarak, insanların forumda eğlenceli zaman geçirmesi, insanların daha çok forumda kalmasına sebep olur.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
1 - Yeni temada avatar düzeni olsun eskisine göre karışıklığı olsun biraz tuhaf geliyor. Eski temaya dönülmeli fikrimce.
2 - Ekstra olarak şuan bölüm gelmiyor aklıma fakat ölü bölümlerin canlandırılması için bişeyler yapılabilir.
Bu iki soru bana göre forumda ki en önemli 2 soruydu ondan dolayı sadece ikisini cevapladım.

co admir

Uzman üye
8 Nis 2013
1,953
8
Forum eski güncelliğini kaybetti nedeni hacklerin ilerlemeyişi hep aynı sorunlar web site hacklerken sql olsun wordpress başka bir hackleme yöntemi gelişmiyor.

Güncelliğini kaybetmesinin en büyük sebeplerinden biride forumun eski en sağlam alt yapının banlandığı için güncelliğini yitirdi.

Bence hack platformunda banlama sistemi doğru değil.Ornek veriyorum inci sözlük hic bir zaman güncelliğini yitirmiyor nedeni alt yapi çok sağlam banlanan üye görmedim.

Aida

Yeni üye
27 Ağu 2019
34
0
Caylak sistemi hakkinda bilgi yok. Belirli alanlara erisimim yok, aktif kullanici malesef ki pek yok. Sinav, deneme vb yok. Dork disinda bilgi sahibi olmayan arkadaslar bir yerlere gelebilmesler ve forumda sikca gorulen "sert uslup" kullanicilarina yar olmus hacking. Iletisim kurabilecegimiz yetkililer yok. Benim tek elestirim sisteme entegre olamadik :) BlackArch kulubu yok, ayri ve ozel bir sistem, yeni yeni ogreniyoruz fakat genel anlamda hacking nerdeyse tamam. Ama bir sunucu kiralamak istesek tavsiye yok, blackarch ile ilgili bolum yok. Crunch icin saglam veriler yok, calismayan brutelar hala aktif konumda suan.

Lutfen yanlis anlasilma olmasin bende suan lamer konumundayim hic adam akilli ugrasamadim bu isle ama iste anlayan anlar kimin ne oldugunu yazim tarzindan vs. THT hakettigi yerde degil diye dusunuyorum

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Caylak sistemi hakkinda bilgi yok. Belirli alanlara erisimim yok, aktif kullanici malesef ki pek yok. Sinav, deneme vb yok. Dork disinda bilgi sahibi olmayan arkadaslar bir yerlere gelebilmesler ve forumda sikca gorulen "sert uslup" kullanicilarina yar olmus hacking. Iletisim kurabilecegimiz yetkililer yok. Benim tek elestirim sisteme entegre olamadik :) BlackArch kulubu yok, ayri ve ozel bir sistem, yeni yeni ogreniyoruz fakat genel anlamda hacking nerdeyse tamam. Ama bir sunucu kiralamak istesek tavsiye yok, blackarch ile ilgili bolum yok. Crunch icin saglam veriler yok, calismayan brutelar hala aktif konumda suan.

Lutfen yanlis anlasilma olmasin bende suan lamer konumundayim hic adam akilli ugrasamadim bu isle ama iste anlayan anlar kimin ne oldugunu yazim tarzindan vs. THT hakettigi yerde degil diye dusunuyorum

https://www.turkhackteam.org/mutlaka-okunmasi-gerekenler/1851799-turkhackteam-yonetim-birimleri.html burada Çaylak derecesi ile alakalı bilgilendirme mevcut, okuyabilirsiniz.

yusuf68700

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
531
0
SECORTY ALEM
Öncelikle Şunu Söylemek İstiyorum tht Artık Girmek İstediğim Bir Form Değil Yeni Yönetime Atanan Kişiler Bence işini düzgün Yapamiyor Gereksiz konular dururken Sadece eň ufak bir link kırıldı diye Yenilemesini istemek yerine direk konu siliniyor Mehmetbeyhz yapılan Haksızlıklardan Sonra Forma pek giresim kalmamisti yeni atanan yöneticiler de ha bire konulari silmeye başladılar ve Tema Değişimi Cidden çok etkiledi Yeni temadan Nefret ettim Kesinlikle Beni eleştirenler olacaktır illaki Fakat Malesef durum bu Yönetimden Bazı Arkadaşlarım Bile Bunu düşünüyor Gereksiz konular arttı formda Yapılan yanlış lar Yüzünden Bir Çok Değer li üye kaybedildi eskiden günde açılan konu sayısı malesef şuan Haftada bile açılmıyor neredeyse sebep Bence yeni tema ve yönetim kaynaklı

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Merhaba değerli ÜST DÜZEY YÖNETİM ve Sevgili Yönetici kardeşlerim
Siz değerli arkadaşların bu tarz bir konu ile forum üyelerine söz hakkını ilk agızdan vermeniz ve onların önerilerini dikkate alma garantisi ile açmış oldugunuz bu konu için TEŞEKKÜRLERİMİ sunarım.

benim önerim aslında bilindik bir öneri bunu daha önce duydugunuzu varsayarak tekrarlamak ve her fırsatta dile getirmekte olacagım bir konudur aslında.
Turkhackteam olarak Türkiyemizin bilindik saygı görünesi buradan bir üyelik sahibi olmak Türk Telekom Stadyumundan LOCA sahibi olmaklan eş değer oldugunu sizler ve şahsım bilmektedir
ortalama forum yaş ortalaması 20 ile 25 arası agırlık basıyor gibi en azından aktif kişilerden bunu gözlemlemekteyim Tabiki şahsım gibi 30 ve hatta 40 yaş üstü arkadaşlarımızda var ÖRNEK HACKERTHT gibi.

herneyse !Önerim şudur
bu genc üye kardeşlerimiz teknoloji çağında büyümekte ve eğitimlerini bu yönde almaktalar
biz artık kabul edelim eskisi gibi HACK işleri ile ugraşmıyoruz zaten modasıda geçti bunu rahat gözlemliyebiliyoruz
açın haber sitelerini hangi hacker nereyi hacklemiş zaman artık bizim zamanımız gibi ilerlemiyor değerli yönetici kardeşlerim
zaman artık teknoloji çağı ve bizler buna ayak uydurmamız gerek.
Örnek verecek olursak anlamanız için.
Ben daha öncede üyeydim buraya ve hack işleri ile ugrasıyordum zone kasıyorduk (profilimde mevcut)
ama kimsenin sevgisini ve saygısını hissetmedim TAKİ.
Android Hack başlıklı konular açana kadar işte bu konu başlıklı her konuda kendimi buldum
saygı gördüm sevgi kazandım bunlar bilen bilir inananılmaz motive eden duygular
biz abileri ve kardeşleri olarak
Bu THT çatımızın ALTINA
Android bölümlerimizden birine
1#App inventor
2#Thunkable
Android üzerine geliştirme ve proje gerçekleştirme konularını eklesek
bakın türkiyede bu 2 konu hakkında yeterli bilgi yok ve GOOGLE destekliyor bunu ki int bakarsanız göreceginizi düşünüyorum
MİLLİ EĞİTİM App İnventor hakkında dersler bile veriyor
bize düşen bu konu başlıkları adı altında bir bilgi kütüphanesi yaratmak ve burada forum içi + Forum dışı örnek projeler yayınlıyıp insanların heveslerine destek olabiliriz diye düşünüyorum

ben yıllardır sizlere sesleniyorum bu konu başlıklarını (APP INVENTOR = THUNKABLE) ekliyelim forumumuza
bakın Android hakkında sayısız konum var ve bilgimde mevcut fakat bana deseniz ki +Android Studio ile bir proje yap deseniz inanın bana hevesim kaçar
online bir sunucu üzerinden Gbayt Gbayt dosya indirmek yerine online üzerinden gerçekleştirmek ve işin güzel yanı yapboz gibi renkli bir ekranda yapmak daha cok hoş oluyor

bakın Android konusunda millet ışık hızında evreni dolaşıyorken bir daha arka bahçemize dahi cıkamadık
bu gençler kendilerinide iyi hissedeceklerini düşünüyorum bir işe yaradıklarını düşünecekler okullarında ve reel hayatta belki çalışma hayatlarını bile kolaylaştıracak yollar bulacaklardır
ve bunlar olurken foruma olan saygıları sevgileri daha has bir saffada olacagını düşünüyorum

LÜTFEN arkadaşlar bu gençler için bu iki konuyu düşünün eklerseniz önce kendi adıma sonra tüm gençlerimiz adına memnuniyetim ve şükranım sizlere borç olarak sunarım.
saygılar hürmetler sevgiyle kalın

https://www.turkhackteam.org/forum-hakkinda/1840443-forum-kategori-onerisi.html

Son düzenleme:
7 Tem 2007
9,549
89
Forum eski güncelliğini kaybetti nedeni hacklerin ilerlemeyişi hep aynı sorunlar web site hacklerken sql olsun wordpress başka bir hackleme yöntemi gelişmiyor.
Güncelliğini kaybetmesinin en büyük sebeplerinden biride forumun eski en sağlam alt yapının banlandığı için güncelliğini yitirdi.
Bence hack platformunda banlama sistemi doğru değil.Ornek veriyorum inci sözlük hic bir zaman güncelliğini yitirmiyor nedeni alt yapi çok sağlam banlanan üye görmedim.
Herhangi bir amacı olmayan ve üyenin gelişimine katkısının olmadığını düşündüğümüz basit hacking olayını kaldırdık. Bunun yerine üyenin kendini geliştirebileceği farklı projeler geliştirdik/geliştiriyoruz. Yakın zamanda yeni düzenlemeler olabilir.

Forumu sözlük platformları ile kıyaslamak doğru değil. Banlanan arkadaşlar sebepsiz banlanmadı. Yerlerine temeli sağlam arkadaşlar geldi, gelmeye devam ediyor. O açıdan sorunumuz yok.

Öncelikle Şunu Söylemek İstiyorum tht Artık Girmek İstediğim Bir Form Değil Yeni Yönetime Atanan Kişiler Bence işini düzgün Yapamiyor Gereksiz konular dururken Sadece eň ufak bir link kırıldı diye Yenilemesini istemek yerine direk konu siliniyor Mehmetbeyhz yapılan Haksızlıklardan Sonra Forma pek giresim kalmamisti yeni atanan yöneticiler de ha bire konulari silmeye başladılar ve Tema Değişimi Cidden çok etkiledi Yeni temadan Nefret ettim Kesinlikle Beni eleştirenler olacaktır illaki Fakat Malesef durum bu Yönetimden Bazı Arkadaşlarım Bile Bunu düşünüyor Gereksiz konular arttı formda Yapılan yanlış lar Yüzünden Bir Çok Değer li üye kaybedildi eskiden günde açılan konu sayısı malesef şuan Haftada bile açılmıyor neredeyse sebep Bence yeni tema ve yönetim kaynaklı
Sorun yaşadığınız yönetici ile ya da haksızlık yapıldığını düşündüğünüz konularla ilgili üstlerine yazabilirsiniz. Ona rağmen ilgilenilmezse konu açınız.

Mrb. Öneriyi inceledim. Detaylıca görüşmek üzere dönüş yaparsanız değerlendirelim.

Son düzenleme:
7 Tem 2007
9,549
89
Python veya herhangi bir dil eğitimi gelirse iyi olur.
Öneri için teşekkür ediyorum. Yönetim içi eğitimlerimiz mevcut şu anda. Arkadaşlarımız epey ilerledi.

Üyelerimizin de katılım yapabileceği bir eğitim etkinliği düzenlenecek. Haftasonuna kadar bilgilendirme yapacağız..

1 - Yeni temada avatar düzeni olsun eskisine göre karışıklığı olsun biraz tuhaf geliyor. Eski temaya dönülmeli fikrimce.
2 - Ekstra olarak şuan bölüm gelmiyor aklıma fakat ölü bölümlerin canlandırılması için bişeyler yapılabilir.
Bu iki soru bana göre forumda ki en önemli 2 soruydu ondan dolayı sadece ikisini cevapladım.
Eski temaya dönüş olumsuz maalesef. Bu temaya alışacağız hep beraber.
Bölümlerin canlandırılması konusunda çalışmalar başlayacak. Teşekkürler..

Son düzenleme:

CIS1

Yeni üye
28 Tem 2019
41
1
Ankara
Güzel bir konu. Forum ile ilgilenildiğini kanıtlar nitelikte. Bence her şey gayet iyi ve güzel.
Keşke moderatör olarak yönetimde görev alabilsem..

sosyalboy

Üye
16 Haz 2019
176
0
Öncelikle Herkese Selamun Aleyküm
Herkes Bir Öneri Yazmış ama En Düşündürecekler ve en geniş benimki olacaktır :D

1) Öncelikle Tüm Üyeleri Dediği Gibi Hiç Bir Yetkili Forumla İlgilenmiyor , Onların Düşüncesi Genellikle AFK Burakayımda PC Kalsın Açık Herkes Benim 7/24 Çevrimiçi Olduğumu Görsün :D Evet Bunu Diyerek Sadece AFK Kalıyor ve 1 saatte 2 3 post atarak kendini göz önüne seriyor amma adminler bununla ilgilenmek yerine durmadan yeni yetkiler veriyor

2) 3 4 Yıl Bundan Önce Forumda 20 max: 30 yetkili vardı hatta belki daha az
şimdi kimler çevirmiçi sıralamasına bakıyoruz gözümüz gökkuşağı oluyor :D Yav Bu Yetkililer İş Yapmıyorsa vermeyin şu yetkiyi :D

3) Forum Teması Bahanesiz Çok Güzel , En Azından Emek var

4) Rütbe Sİstemi Olanaksız Forumu 50% - 50% Bölecek kadar sorunlu bir durum

5) Forumun Yeni Katagori Önündeki Küçük Resimler Gözü Çok Kamaştırıyor

6) Ben 2 3 Kez hesab paylaşım konusu açtım ( o zamanlar yasak olduğunu bilmiyordum ) olaya uzun süre sonra müdahale edilerek konu çöp oldu :D

7) Forumda Bir Çok Emeği Geçen Kişiler Banlandı

8) Forumda Artık Eskisi Gibi Aktiflik yok :( Nedeni : Yeni Güncellemeler ve bahsetdiğim olaylar

9) HACK ile HİÇBİR Alakası Olmayan Çoluk - Çocuklar ( 13 Yaş Altında ) Gelipte Forumda Gereksiz Konu Açıyor ve bence üye ol butonu uzun sürelik gidermeli

10 ) Ethical Hack Forumu Değil Ethical Konu Açarak video izlenme asma forumu burası , çoğu kişi içeriksiz video koyuyor ve video izlenme kasıyor tık olarak

11) Artık Site Hack - Mail Hack - Social Media Hack Gibi Konular Açmak Yerine GEREKSİZ konular Açılıyor ( ESKİ TADI KAÇTI )

YEMİN EDERİM BUNLARI DEMEK İÇİN GUEST DEN ÜYE GİRİŞİ YAPTIM :D

xelarmenbyhacked

Uzman üye
5 Ocak 2013
1,558
3
Özel Mesaj bölümü kaldırılmalı. Millet sorununu anlatıyor konu açıyor. Birisi özele gel diyor sonra gidip özelde çözüyorlar. İyi güzel de arkadaşlar bu konulara arama motorları aracılığı ile erişen arkadaşlar ne yapacak?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.