Gemi su alıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
646
179
United States
Bir sonuç bekleniyorsa ve cevap aranıyorsa konu hala görüşlere, eleştirilere açık devam ediyor.. Görüş bildirirken de ( Ya bu böyle olsaydı? ) veya bunlar bunlar yapılmalı @Criminal Laoin yazmış olduğu gibi konu akıbetini devam ettirebilir.. Esenlikler dilerim.
Hocam teşekkürler ama benim bugün attığım CTF ve Anka tim hakkındaki mesaj silinmiş mesela ters bir şey falan da söylememiştim gerekçede yazmıyor.

• Beğen
Tepkiler: EX

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,261
localhost/admin.php
Forumun popüler dönemlerinde somurme araclari yazmak daha kolaydi cunku aciklar kolaydi artik boyle araclar yazmak eskisi kadar kolay olmadığı icin ve insanlar bu işten para kazandigi için forum adina ucretsiz yapmak istemiyorlar veyahut yapamiyorlar. Zaten yontemler ve araclar duyulunca hızlı bir sekilde fixleniyor. Bence saldirgan bir tutum olmus ancak yinede guzel bir tartisma. @ByToluidin size saygi duyuyorum ancak 2015 donemi rat keyloger ve dumpper donemiydi. Ünlü olması normal. Sizin gibi tecrubeli insanlar biseyler ortaya koymazsa yeniler zaten vurdum duymaz olur. Forum su aliyorsa o suyu cikartanlarda elbet olacaktir.

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
Forumun popüler dönemlerinde somurme araclari yazmak daha kolaydi cunku aciklar kolaydi artik boyle araclar yazmak eskisi kadar kolay olmadığı icin ve insanlar bu işten para kazandigi için forum adina ucretsiz yapmak istemiyorlar veyahut yapamiyorlar. Zaten yontemler ve araclar duyulunca hızlı bir sekilde fixleniyor. Bence saldirgan bir tutum olmus ancak yinede guzel bir tartisma. @ByToluidin size saygi duyuyorum ancak 2015 donemi rat keyloger ve dumpper donemiydi. Ünlü olması normal. Sizin gibi tecrubeli insanlar biseyler ortaya koymazsa yeniler zaten vurdum duymaz olur. Forum su aliyorsa o suyu cikartanlarda elbet olacaktir.

2015 de onlar popülerdi günümüzde ctfler ve etkinlikler popüler. Günümüze ayak uydurup bu konuları tartışmasaydık 1 ay sonra bilgi teknolojileri kurumunda yapılacak hacktrick konferansında ctf derecesi alıp tht tshırtli kişiler para ödülü ile fotoğraf çektirebilirdi. Veya buradan bir arkadaş çıkıp konferans gününde 1000 kişiye sunum yapabilirdi. Sadece zamana ayak uydurmak lazım ..

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,261
localhost/admin.php
2015 de onlar popülerdi günümüzde ctfler ve etkinlikler popüler. Günümüze ayak uydurup bu konuları tartışmasaydık 1 ay sonra bilgi teknolojileri kurumunda yapılacak hacktrick konferansında ctf derecesi alıp tht tshırtli kişiler para ödülü ile fotoğraf çektirebilirdi. Veya buradan bir arkadaş çıkıp konferans gününde 1000 kişiye sunum yapabilirdi. Sadece zamana ayak uydurmak lazım ..
Cektiriyorlar yeterli olmasada sadece tht ibaresini cvde belirtemiyorlar veya o tisortle gezemiyorlar sektorde timlere bakis acisini biliyorsunuz. Ctf tarafı yeterli degil ama ctfide insanlar isinden basini kaldirip kac adet yazabilir. Cok ctf icinse yonetimin daha cok kalabalik olmasi hatta ozel ctf ekibi acilmasi bile gerekebilir. Fakat yonetimin cok olmasida göze batıyor. Benim dusuncem yukumluluklerin konu acmaktan ziyade program exploit veya ctf yazimine gecilmesi veya deobfuscation islemleri ile kaynak veya yontem toplanmasi ozellikle exploit ve webshell alaninda.

aslnbkr27

Black Hat Junior
24 Eyl 2023
214
136
Konuma gerek yok dardayım
Cektiriyorlar yeterli olmasada sadece tht ibaresini cvde belirtemiyorlar veya o tisortle gezemiyorlar sektorde timlere bakis acisini biliyorsunuz. Ctf tarafı yeterli degil ama ctfide insanlar isinden basini kaldirip kac adet yazabilir. Cok ctf icinse yonetimin daha cok kalabalik olmasi hatta ozel ctf ekibi acilmasi bile gerekebilir. Fakat yonetimin cok olmasida göze batıyor. Benim dusuncem yukumluluklerin konu acmaktan ziyade program exploit veya ctf yazimine gecilmesi veya deobfuscation islemleri ile kaynak veya yontem toplanmasi ozellikle exploit ve webshell alaninda.
Peki bu ctf ekibi açıldığında yarışmalara katılınca her ekip üyesinde siyah baskısız THT logolu tişörtler olsa nasıl olur?Reklamı burdan da yapma şansı olabilir.Ayrıca etkinlik alanlarında(siber güvenlik etkinlikleri) pankartlar açılması birnevi reklam olmaz mı?Benim fikrimi sorarsanız işe yarar.Ancak bu dediklerimi kabul ederlerse uygulanması için öncelikle sağlam kadrolu deneyimli liderler öncülüğünde ctf ekibi oluşması lazım.

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
646
179
United States
Peki bu ctf ekibi açıldığında yarışmalara katılınca her ekip üyesinde siyah baskısız THT logolu tişörtler olsa nasıl olur?Reklamı burdan da yapma şansı olabilir.Ayrıca etkinlik alanlarında(siber güvenlik etkinlikleri) pankartlar açılması birnevi reklam olmaz mı?Benim fikrimi sorarsanız işe yarar.Ancak bu dediklerimi kabul ederlerse uygulanması için öncelikle sağlam kadrolu deneyimli liderler öncülüğünde ctf ekibi oluşması lazım.
Önce bi CTF ekibi kurulsun tişört falan kolay iş :D

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
24 saatte 8.5k görüntülemeyi aştık. Silinenlerle birlikte yaklaşık 200+ mesaj olmuştur. Umarım önümüzdeki 48,72,96. saatlerde admin (@KaptanTR , @Mirliva , @Reiɴα , @'Adige , @Admin (kral aktif oluyor mu bilmiyorum), @Baysal ) grubundan bazı aksiyonların alındığına dair dönütler alırız.

Burada yorum yazan, sohbete bir şekilde katılan kimsenin derdinin rütbe, makam, renk olmadığını tek amaçlarının forumu daha iyi bir konuma taşımak olduğunu unutmamak gerekiyor. Keyfi iyi olan bir köşeye pusup izleyenler bu forum hiçbir şeyi unutmaz.

Bakış açısının çok bir önemi yok. Tr de bulunan bazı şirketlerin sahipleri ve senior seviyesinde çalışanların büyük kısmı şuan anasayfasında "misyon tamam" yazan bir forumdan çıkma. Biraz sohbet edince bunu kendileri söylüyor. Title "senior" olan bazı adamların burada sadece konu okuyan üyeler olarak takıldığını da gördüm. Şu bir gerçek sadece yaptıkları işin etik olması gerektiği için içerisinde site hacklenen illegalite barındıran bir platforma bakış açısı farklı oluyor. Burada admin olarak bulunmuş veya şuan özel üye olan bir çok arkadaşım cv içeriğinde burayı belirtebiliyor.
Elde bulunan adamları bir araya toplayıp yeni bir grup oluştur. Adam blue timde bulunuyorsa yine blue time göre bir ctf çözüp konu açabilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Box-Boy

Üye
18 Ağu 2007
139
191
ya sen ne anlatıyorsun abi abla :) kahkaha atarak post atıyorum. :) :) kendimizi ifşa edelim. hatırlarmısın Kankammmm Shelle log koyduyduk sonra forumda paylaştık o kadar ekip varken hiç biri çözemedi sonra sen dış kapının dış mandalıydın o zamanlar ne rütben ne de rankın vardı. ama ne oldu hiç biri shellin şifresini çözemedi ve sana yolladı

şimdi soruyorum "ADMİNLERE".
bu ekiplere bu kişileri alırken neye göre alıyorlar.
yada liderler neye göre lider oluyor. ???

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
Birkaç saattir yokum bu konu çok uzamış be 7 sayfa tartışma mı olur asdlnaösdnkahsdkj
Bu konuyu ilk takip eden kişilerden biriyim üst yönetimdende 1-2 cevap geldi bence daha fazla uzatmanın anlamı yok
Aslında 7 değil. Konuyu farklı noktaya çeken mesajlar silindiği için bu kadar kaldı. Kısmetse birazdan 10bin görüntüleme almış olacak. Yakın zamanda forumda bu kadar etkileşim alan başka içerik olmadı

6 Ağu 2023
176
38
Ama devam konuşmaya tartışmaya sormaya devam edelim iyice uzatalım sayfalar dolusu yazı olsunki kurucu (en üst düzey admin) bu konuları nekadar istediğimizi talep ettiğimizi anlasın

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,863
347
27
anka
yakında bu konu kapatılırsa benden söylemesi
konu çok uzatıldı diye kapanabilir
SOnucta üst düzey adminlerin üzerine gidilmiş olmuyormu
moderatörün söylediği gibi sohbete girilmez genel gördüğünüz sorunları anlatırsanız hiçbi şey olmaz. kimsenin de üstüne gidilmedi cevaplanılması gereken şeylerdi.

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
2,896
424
THT's database
ya sen ne anlatıyorsun abi abla :) kahkaha atarak post atıyorum. :) :) kendimizi ifşa edelim. hatırlarmısın Kankammmm Shelle log koyduyduk sonra forumda paylaştık o kadar ekip varken hiç biri çözemedi sonra sen dış kapının dış mandalıydın o zamanlar ne rütben ne de rankın vardı. ama ne oldu hiç biri shellin şifresini çözemedi ve sana yolladı

şimdi soruyorum "ADMİNLERE".
bu ekiplere bu kişileri alırken neye göre alıyorlar.
yada liderler neye göre lider oluyor. ???
Bilgilendirme için teşekkürler.

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
873
206
ARS3F
Dedikleriniz çok değerli ve katılıyorum.
Türkhackteam gerçekten çok büyük bi topluluk ve Türkiye de belkide hackingin siber güvenliğin ilerlemesinde en çok yardımda bulunmuş forumdur oluşumdur en büyük faaliyetleri göstermiş bir topluluktur kimler geldi geçti milyonlarca kişi bilgisayarı yeniden başlatmayı bilmeden biostan haberi olmadan hard diske yeri geldi başka işletim sistemleri kurmayı öğrendi siteler hacklemeyi yapmayı uygulamalar geliştirmeyi yarışmayı daha iyi olmayı gelişmeyi ekibe katılmayı zamanında belki hayal edemezdik ama başardık ve bugün 1 gram bi şey biliyorsak bu yine Türkhackteam sayesindedir şahsen kendi çabalarımın yanı sıra tüm sorunlarıma burda çözüm buldum çooook şey öğrendim ve bu yüzden sürekli foruma teşekkür ettim kendi içimde yeri geldi ctf kazandım ödül gönderdiler insanlar forumun değerini adını yaptıklarını bilsin diye uğraştım yeri geldi bende foruma bi şeyler katmaya çalıştım bilgisayarı hayatımdan çıkardığım bi dönem oldu bu nedenle hem forumdan hem kendimden uzaktım ama tht hep aklımdaydı ne kadar görünmesede thtde çok büyük şeyler var buz dağının görünen kısmı zamanında sibere hükmetti belki tht ama şuan basit bi siber güvenlik forumu gibi duruyor kesinlikle öyle değil biliyorum içimizde çok bilgili insanlar var belki hevesleri kırılmıştır belki sıkılmışlardır ya da bi güncelleme uyanış gibi bir şey bekliyordur herkes bu foruma emek sarfetmiştir tabiki forumu seven kadar sevmeyenlerde vardı ve forumun bu düşüşü demiyelim de durgunluğundan mutlaka keyif alıyorlardır tht ruhu hepimizin içinde ben sizin dediğiniz şu üniversite olsun ctf yarışmaları olsun bu tür konularda artık çok büyük adımları atmanın zamanı geldiğini düşünüyorum anonimliği hackerlığı mr robotluğu bir kenara bırakıp artık büyük toplantılar eğitimler seminerler (ki biliyoruz ki burda öğretilenleri üniversitelerde öğrenmeyebiliyoruz) yurdumuzun gençlerine Türk siber güvenliğine ön ayak belki temel taş olacak biçimde ilerleten projeler öğretiler oluşturulabilir. Thtyi yukarı taşıyacak belki resmi kurumlara destek olacak şekilde yükseltilip değerlendirilecek bi oluşuma yükseltmeye çalışacak projeler oluşturulup uygulanmasının vakti geldiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
529
Yapılan yorumların %90'ı neredeyse kişisel meseleler ve yönetimsel sorunlar. Bence çoğu kişide kendi gördüğü sorunu veya kişisel meselelerini bir değişiklik olmayacağı için yazmak bile istememiş. Bende bir kaç ekleme yapayım. Son zamanların THT modası gruplaşmalara neden oldu, forumun ağası gibi takılan tipler dahi var. Yaşanılan bir olay Admin kadrosuna iletilene kadar üstüne bir çok kişi konuşuyor, eklemeler yapılıyor, yalanlar söyleniyor en sonda kendi istedikleri gibi sunuluyor. 2 senedir aktif olarak forumdayım bu hususta bir çok kişinin mağdur olduğuna bizzat şahit oldum. Daha da ilerisi millet birbirinin ses kaydını alır olmuş, discord da toplanıp bugün şu ban yer, bu nasıl perm aldı, gel şuna şu şekilde yorum atalım gülücük atalım diyerekten toplanan yönetim kadrosundan kişiler dahi var. Maşallah forumda moderasyon ekibinin çalışma alanı sınırında olan her şeye x,y,z ekip yöneticilerinden üyelerine herkes müdahale ediyor. Bir de öyle bir tipler var ki forumda yaşanılan kavgaları, trajedileri, kaos ortamlarını bilmekle övünen ve en ufak bir şeyde hiç utanmadan bir birlerinin profil altlarına kaos var gel izleyelim yazan, bundan da mutluluk duyan veya hoşuna giden yönetim üyeleri var. Hangi ekipten olursa olsun mesele ne olursa olsun bu bir acizliktir kardeşim. Bir kişinin ban yemesi veya bir başkasına karşı küçük düşürülmesi mevcut yönetimden birinin hoşuna gidiyorsa sorgulanması gereken çok şey vardır. Kimse kusura bakmasın isterseniz genel sorumlu olun isterseniz basit bir asistan, saygı gösterdiğiniz sürece saygı görürsünüz. Yakın zamanda Anka Red Team önderliğinde ekiplerin bir birleri ile kaynaşması adına CS etkinliği düzenlemek istendi, etkinliğin devamı niteliğinde Black Hat ekibi olarak da 20 bin TL ödüllü Valorant turnuvası düzenlemek istedik. Sonuç ne peki? Biri gelir der ki illa benden izin alacaksın. Oysa üst düzey bir yönetim üyesinden izin almamıza rağmen. Yeri geldiğinde hoş görücülük ama işine gelmediğinde kimse askeri nizam oynamamalı. Forumda kimsenin kimseyi sevmesine veya bir yakınlık beslemesine gerek yok, herkes kendisine yakın gördüğü ekibe girdikten sonra kendi ekibiyle kendi ilgi alanıyla ilgilense hiç bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Sırf rütbesi diğerinden üstün diyerekten kendisine bir saygı, sevgi gösterilmesini bekleyen kişiler varsa, bazı insanların fıtratında her şey karşılıklıdır. Anlatılacak çok şey var da... da da kalsın. @ByToluidin sizin gibi eski üyeler yılda bir iki defa uğrayıp aynı düzlükte konularını açıyor, bugün olduğu gibi bir çok yorum yazılıyor. Merak ediyorum birinizde neden forumda yönetici olmaya çaba harcamayıp, bir şeyleri düzeltmeden kaçıyorsunuz. Madem her şey fikirler kadar basit, basit olmasa bile bu kadar anlaşılır. Size engel olan bir şey varsa konuyu beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın... İyi forumlar:)

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
Yapılan yorumların %90'ı neredeyse kişisel meseleler ve yönetimsel sorunlar. Bence çoğu kişide kendi gördüğü sorunu veya kişisel meselelerini bir değişiklik olmayacağı için yazmak bile istememiş. Bende bir kaç ekleme yapayım. Son zamanların THT modası gruplaşmalara neden oldu, forumun ağası gibi takılan tipler dahi var. Yaşanılan bir olay Admin kadrosuna iletilene kadar üstüne bir çok kişi konuşuyor, eklemeler yapılıyor, yalanlar söyleniyor en sonda kendi istedikleri gibi sunuluyor. 2 senedir aktif olarak forumdayım bu hususta bir çok kişinin mağdur olduğuna bizzat şahit oldum. Daha da ilerisi millet birbirinin ses kaydını alır olmuş, discord da toplanıp bugün şu ban yer, bu nasıl perm aldı, gel şuna şu şekilde yorum atalım gülücük atalım diyerekten toplanan yönetim kadrosundan kişiler dahi var. Maşallah forumda moderasyon ekibinin çalışma alanı sınırında olan her şeye x,y,z ekip yöneticilerinden üyelerine herkes müdahale ediyor. Bir de öyle bir tipler var ki forumda yaşanılan kavgaları, trajedileri, kaos ortamlarını bilmekle övünen ve en ufak bir şeyde hiç utanmadan bir birlerinin profil altlarına kaos var gel izleyelim yazan, bundan da mutluluk duyan veya hoşuna giden yönetim üyeleri var. Hangi ekipten olursa olsun mesele ne olursa olsun bu bir acizliktir kardeşim. Bir kişinin ban yemesi veya bir başkasına karşı küçük düşürülmesi mevcut yönetimden birinin hoşuna gidiyorsa sorgulanması gereken çok şey vardır. Kimse kusura bakmasın isterseniz genel sorumlu olun isterseniz basit bir asistan, saygı gösterdiğiniz sürece saygı görürsünüz. Yakın zamanda Anka Red Team önderliğinde ekiplerin bir birleri ile kaynaşması adına CS etkinliği düzenlemek istendi, etkinliğin devamı niteliğinde Black Hat ekibi olarak da 20 bin TL ödüllü Valorant turnuvası düzenlemek istedik. Sonuç ne peki? Biri gelir der ki illa benden izin alacaksın. Oysa üst düzey bir yönetim üyesinden izin almamıza rağmen. Yeri geldiğinde hoş görücülük ama işine gelmediğinde kimse askeri nizam oynamamalı. Forumda kimsenin kimseyi sevmesine veya bir yakınlık beslemesine gerek yok, herkes kendisine yakın gördüğü ekibe girdikten sonra kendi ekibiyle kendi ilgi alanıyla ilgilense hiç bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Sırf rütbesi diğerinden üstün diyerekten kendisine bir saygı, sevgi gösterilmesini bekleyen kişiler varsa, bazı insanların fıtratında her şey karşılıklıdır. Anlatılacak çok şey var da... da da kalsın. @ByToluidin sizin gibi eski üyeler yılda bir iki defa uğrayıp aynı düzlükte konularını açıyor, bugün olduğu gibi bir çok yorum yazılıyor. Merak ediyorum birinizde neden forumda yönetici olmaya çaba harcamayıp, bir şeyleri düzeltmeden kaçıyorsunuz. Madem her şey fikirler kadar basit, basit olmasa bile bu kadar anlaşılır. Size engel olan bir şey varsa konuyu beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın... İyi forumlar:)
Güzel yerden sormuşsun. Bunun için arttırabilecek zamanım yok. Benim ve benim gibi eski kafaların yönetici olma tarzı burayı iş gibi görmektir. Yani hali hazarda bulunan renkli arkadaşlar gibi haftada bir veya 10 günde bir gelip profiline kolay gelsin arkadaşlar yazmak, hoşgeldin mesajlarını kabul etmek değildir. Benim veya diğer old arkadaşların profill mesajları azdır, forumda aktif tanıyan, konuştukları arkadaş çevresi kısıtlıdır. Sürekli konuşmak yerine buranın bir hayaleti gibi yaşarız. Tek amacımız işimizdir.
Forumda herhangi bri yere 1 tane nokta atsanız bunu görürüz, bir hata varsa asistanın ihbar etmesini beklemeyiz, moderatörün ihbarı görmesini beklemeyiz kendimiz düzeltiriz.
Böyle bir eleştirel konu açıldığında sürekli konuyu okumak yerine konunun haklı olduğu yerleri/ yanlışlarını cevaplarız. Yani insiyatif alırız.
Kimseye torpil tanımaz, yönetimin hiyararşisini dağıtmaz, gerekli durumda her türlü cezayı uygulamaya çalışırız.

Bu yazdıklarım ve daha fazlasını yapmak için buraya ek zaman harcamak gerekiyor. O ünvanı ve rengi almış insanlar bunu kabul ediyor. Yaparlar yapmazlar bilemeyiz.
Pist o insanların oynama sırası onlarda, izleme sırası bizde ..

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,755
2,098
root@M3TA~#
Yorumların %90'ı yönetimsel sorunlar mı? gerçekten mi? :D 7 sayfalık post var, oturup bugün ne giysek diye mi tartışacaktık? Post'da eski ve güncel olmak üzere 10 ankacı varsa 10'uda aynı sorundan bahsediyor şimdi bu kişisel sorun mu? ağzı olan konuşuyor ÜST kademeye dair ne gibi bir bilginiz var ki bu kadar net konuşuyorsunuz? birçoğunuzun olandan bitenden haberi yok hedef olarak hakkını savunanları hedef alıyorsunuz. Siz ve sizin gibiler yüzünden zaten bu forum ilerleyemiyor, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanınız bol olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.